Akıncı Dizisi Oyuncuları, Kim Kimdir?

Akıncı Dizisi Oyuncuları, Kim Kimdir?

Yayın hayatına başlamak için gün sayan Akıncı dizisi tanıtım filmleriyle gündeme bomba gibi düştü. Bilim kurgu niteliğinde bir Türk dizisi izleyenleri bekliyor. Akıncı dizisi oyuncuları kimler? Kim kimdir?

NTC Medya’nın ATV için hazırladığı, yönetmenliğini Veli Çelik’in yaptığı, senaryosunu Hakan Kandal’ın yazdığı Türk Yapımı Kahramanlık dizisi Akıncı çok yakında izleyicisiyle buluşuyor.

Akıncı Dizisi Oyuncuları, Kim Kimdir?

Akıncı dizisinin başrollerini Şükrü Özyıldız ve Büşra Develi paylaşıyor. Ayrıca dizide Yıldıray Şahinler, Tolga Tekin, Erkan Bektaş, Sermet Yeşil, Didem İnselel, Serhat Onat, Ayça Erturan, Müge Boz, Berrin Arısoy, Berrak Kuş, Yılmaz Bayraktar, Ercü Turan, Deren Talu gibi önemli isimler bulunuyor. Dizinin çekimleri İstanbul’un tarihi semtlerinde ve özel olarak kurulan platolarda yapılıyor.

Akıncı Kimdir? Akıncı Dizisi Fatih – Şükrü Özyıldız kim?

18.02.1988 tarihinde İzmir şehrimizde dünyaya gelmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünü kazanan Özyıldız İstanbul’da bir yıl okuduktan sonra yeniden sınava girerek Ege Üniversitesi’nde İşletme bölümünü okumaya başlamıştır. Hayallerinin daima arkasından giden oyuncu Erasmus programıyla Portekiz’e girmiştir. Burada kafes dövüşüne merak sarmıştır. Fakat Türkiye’ye döndüğünde bırakmıştır.

Daha sonra katıldığı bir workshopta oyuncu olmaya karar vermiştir. Derin Sular, Benim Hala Umudum Var, Neva, Şeref Meselesi, Tatlı Küçük Yalancılar ve Kış Güneşi dizi ve film projelerinde yer almıştır.

Akıncı Dizisi Nergis – Büşra Develi Kim?

24.08.1993 yılında İzmitte dünyaya gelmiştir. Rol aldığı dizi ve filmler, Ayla, Bitmiş Aşklar Müzesi, Hadi Be Oğlum, Arada, Karakomik Filmler, Tatlı Küçük Yalancılar, Tatlı İntikam, Mehmet Bir Cihan Fatih’i, Fi ve güncel olarak Akıncı.

Akıncı Dizisi Cevdet Emiroğlu – Yıldıray Şahinler kim?

1986 yılında dünyaya gelen oyuncu 18 yaşında İstanbul Şehir Tiyatrolarında oyunculuk yapmaya başladı. 1986 yılından itibaren aktif olarak oyunculuk yapan Şahinler’in bugüne kadar rol aldığı projeler; Gemide, Lalelide Bir Azize, Anne Babamla Evlensene, Ti Show, Yerim Seni, Oğlum Adam Olacak, Gülşen Abi, Hastane, Son Söz Sevginin, Ayaşlı be Kiracıları, Elveda Rumeli, Avrupa Yakası, İntikam, Kayıp, Ulan İstanbul, İçerde, Ufak Tefek Cinayetler, 7. Koğuştaki Mucize, Ferhat İle Şirin ve Akıncı.

Akıncı dizisi Orhan – Tolga Tekin kim?

1973 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümünden Mezundur. Bizim Evin Halleri, Deniz Yıldızı, Kapalı Çarşı, Kardelen, Zenne, Reis, Çıplak Gerçek, Muhteşem Yüzyıl, Behzat Ç, Paramparça, Rüzgarda Salınan Nilüfer, Vatanım Sensin, Bir Litre Gözyaşı, Kelebekler, Bizi Hatırla, Rise Of Empires,  Akıncı.

Akıncı Dizisi Kemal – Erkan Bektaş Kim?

Erkan Bektaş, 11 Mart 1972 Ankara doğumludur. Erkan Bektaş, 1.75 metre boyunda ve 78 kg ağırlığındadır. İlk ve orta öğretimini Ankara’da tamamladı. Ankara Üniversitesi DTCF Oyunculuk Bölümü mezunudur. İlk dizi oyunculuk deneyimini 2003 yılında Bedel dizisi ile yaşadı. Ardından pek çok dizide oynayan oyuncu Muhteşem Yüzyıl dizisinin 30.bölümünde Kalender Çelebi’yi canlandırdı. 2010 yılında kendi tiyatrosu Tiyatro Baykuş’u kurdu. Erkan Bektaş, tiyatro çalışmalarının yanı sıra birçok film ve dizide rol aldı ayrıca seslendirme yönetmenliği ve sanatçılığı da yapmıştır. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Ateş karakteri ile adından çokça söz ettirdi. Son olarak 2018 yılında Gülperi dizisinde Eyüp Taşkın karakterini canlandıran oyuncu şimdi Akıncı dizisinin kadrosunda yer alıyor.

Akıncı Dizisi Köksal – Sermet Yeşil Kim?

Sermet Yeşil, 1 Ocak 1977 Eskişehir doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Ankara Devlet Tiyatrosu, Ankara Sanat Tiyatrosu ve Tiyatro Anadolu’da görev aldı. Halen Eskişehir Şehir Tiyatroları oyuncularındandır. Aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışan Yeşil, televizyon ve sinema çalışmalarına da devam etmektedir. Gişe Memuru, Kosmos, Kaç Para Kaç, İlkbahar-Sonbahar, Hiçbiryerde sinema filmleri ile Leyla ile Mecnun, Mor Menekşeler, Eski Hikâye, Şubat gibi dizilerinde oynamıştır. 2018 yılında Çukur dizisinde Deli Halil karakteri ile dikkatleri çeken oyuncu Payitaht Abdülhamid dizisinde Zalman David Levontin karakterini canlandırdı. Son olarak 2020 yılında Yeniden Leyla sinema filminde rol aldı.

Akıncı Dizisi Aylin – Didem İnselel Kim?

Didem İnselel, 13 Temmuz 1976 İstanbul doğumludur. Akademi İstanbul Radyo Televizyon Bölümü mezunudur. Tiyatro çalışmaları yanı sıra 2003yılından itibaren birçok film ve dizide rol aldı. 2014 yılında O Hayat Benim dizisinde Fulya karakteri ile çıkış yakaladı. Ardından 2017 yılında Dayan Yüreğim dizisinde İnci karakteri ile sevildi. Didem İnselel, son olarak 2018 yılında İstanbullu Gelin dizisinde Gözde karakterini, 2019 yılında Aşk Ağlatır dizisinde Zeynep karakterini canlandırdı ve 2020 yılında Bir Annenin Günahı dizisinde rol aldı.

Akıncı Dizisi Filiz – Ayça Erturan Kim?

Ayça Erturan, 1 Ağustos 1983 İstanbul doğumludur. Ayça Erturan 1.60 metre boyunda ve 70 kg ağırlığındadır. Marmara Üniversitesi Radyo-Televizyon-Sinema Bölümü mezunudur. İlk,orta ve liseyi İstanbul’da bitirdi. Tiyatroya M.S.M. kursları ile başladı. Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü’nde okurken aynı zamanda Pera Güzel Sanatlar’da oyunculuk eğitimi aldı. Birçok dizi, reklam filmleri, sinema filmleri ve tiyatro oyunlarında rol aldı. Halen BKM Mutfak bünyesinde sahneye çıkmaya devam etmektedir. Çok Güzel Hareketler Bunlar güldürü programı ile tanındı. Son olarak 2017 yılında Kadın dizisinde Yeliz karakterini canlandırdı. 2020 yılında Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde rol aldı.

Akıncı dizisi Beste – Müge Boz kim?

1984 yılında dünyaya gelen oyuncu ve model Müge Boz’un projeleri; Melekler Korusun, Toprağın Çocukları, Şüphe, Karakol, Leyla İle Mecnun, Bir Hikayem Var, Karaoğlan, Bu İşte Bir Yalnızlık Var, Gurbette Aşk, Bir Yastıkta, Aşk Emek İster, Arka Sokaklar, Sevda Kuşun Kanadında, Muhteşem Yüzyıl, Kayıt Dışı, Çat Kapı Aşk, Geçmiş Olsun ve Akıncı.

Akıncı dizisi Yağız – Serhan Onat kim?

27  Mayıs 1994 yılında İzmitte dünyaya gelmiştir. Rol aldığı diziler ve filmler; Muhteşem Yüzyıl, Mayıs Kraliçesi, Bodrum Masalı, Meryem, 7. Koğuştaki Mucize, Kuruluş Osman, Akıncı.

Akıncı Dizisi Meryem – Berrin Arısoy Kim?

Berrin Arısoy, 22 Temmuz 1970 Ankara doğumludur. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. 1998 yılından itibaren Ateş Dansı, Çarli İş Başında, Zoraki Başkan, Dinle Sevgili, Üsküdar’a Giderken, Dostlar Mahallesi gibi birçok dizide rol aldı. Son olarak 2018 yılında İkizler Memo-Can dizisinde Dilek’in annesini oynadı.

Akıncı Dizisi Hacer – Berrak Kuş Kim?

Berrak Kuş, 1972 Ankara doğumludur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunudur. Kanal 1’de Tatil Sabahı programını sunmuştur. Berrak Kuş, tiyatro çalışmaları yanı sıra küçük yaştan itibaren çok sayıda film ve dizide yer aldı. Ayrıca seslendirme yaptı.

Akıncı Dizisi Cüneyt – Yılmaz Bayraktar Kim?

Yılmaz Bayraktar, 23 Aralık 1984 Almanya Memningen doğumludur. Almanya’da oyunculuk eğitimi alarak bu ülkede sinema filmlerinde oynadı. Türkiye’de yer aldığı ilk proje 2013 yılında Tatar Ramazan dizisi ile oldu. Ardından 2015 yılında İftarlık Gazoz filminde Komünist Hasan karakterini canlandırdı.

Akıncı Dizisi Didem – Deren Talu Kim?

Deren Talu, 1 Kasım 1996 İstanbul doğumludur. Sunucu Defne Samyeli ile Mimar Eren Talu’nun kızıdır. Üniversite eğitimini Amerika’da Los Angeles’ta alan Deren Talu, mankenlikte ilk adımını Atıl Kutoğlu’nun defilesinde attı. Son dönemde oyunculuk dersleri de alan Deren Talu, ilk oyunculuk deneyimi 2020 yılında Son Kale Hacıbey isimli sinema filminde Fatıma karakteri ile oldu. Şimdilerde ise ilk dizisi Akıncı kadrosunda yer alıyor.

Akıncı Dizisi Murat – Atakan Hoşgören Kimdir?

Atakan Hoşgören, 1999 yılında İstanbul’da doğdu. Kolej eğitiminden sonra Doğuş Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünü okumaktadır. Oyuncuk hayatına 14 yaşında reklam filmleri ile başladı. İlk dizi oyunculuk deneyimi 2017 yılında Yıldızlar Şahidim dizisinde ufak bir rol ile başladı. Oyunculuk eğitimini çeşitli oyuncu koçlarıyla çalışarak edinmiş, son olarak oyuncu koçu Burak Sarımolla ile çalışmaktadır. Dizi oyunculuğundan önce Beşiktaş altyapısında basketbol oynayan oyuncu aynı zamanda modellikte yapmıştır.

4N1K film serisinde Ali Tekelioğlu karakterini canlandırmıştır. 4N1K filminden sonra 2018 yılında aynı karakter olarak 4N1K dizisinde rol aldı. 4N1K film ve dizisindeki permorfansıyla dikkatleri çekmiş ve hayran kitlesi kazanmıştır. Son olarak 4N1K filminin son serisi Düğün sinema filminde rol aldı.

Akıncı Dizisi Lucas – Ercü Turan Kim?

Tam Adı Rıfat Ercü Turan’dır. Ercü Turan, 19 Şubat 1978 Almanya doğumludur. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi aldı. 2009 yılından itibaren Gurbetçiler, Doktorlar, Poyraz Karayel gibi birçok film ve dizide rol alan Rıfat Ercü, Sana Bir Sır Vereceğim ve Poyraz Karayel dizileri ile tanındı. Son olarak 2017 yılında Yalaza dizisinde Helmut karakterini canlandırdı.

Konuk Oyuncular

Akıncı Dizisi ( Akıncı’nın Şehit Babası ) Burç Kümbetlioğlu Kim?

Burç Kümbetlioğlu, 14 Eylül 1980 Sivas doğumludur. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye Bölümü’nden mezundur. Yüksek lisans eğitiminin ardından oyunculuk dersleri aldı. İlk oyunculuk deneyimini 2009 yılında rol aldığı Hanımın Çiftliği dizisinde Ahmet karakteri ile yaşadı. Ardından Eve Dönüş, Milat, Çırağan Baskını, Aramızda Kalsın, Böyle Bitmesin, Veda, Sen de Gitme ve Anneler ve Kızları gibi birçok film ve dizide rol aldı. Son olarak 2017 yılında Ayla sinema filminde Celal karakterini, aynı yıl Savaşçı dizisinde Astsubay Kıdemli Başçavuş Bayram Bayat karakterini canlandırdı. Bu dizide dikkatleri çeken oyuncu son olarak 2020 yılında Payitaht Abdülhamid dizisinde rol aldı.

 

 

<<Akıncı dizisi ne zaman başlayacak öğrenmek için tıkla>>

Etiketler