Akıncı Dizisi Reytingleri Nasıl? İzlendi Mi?

Akıncı Dizisi Reytingleri Nasıl? İzlendi Mi?

ATV’nin yeni gözde dizisi Akıncı 1 Ocak cuma akşamı ilk bölümüyle ekrana gelmeye hazırlanıyor. Akıncı dizisi reytingleri nasıl? İzlendi mi?

ATV, Hercai dizisinin yerine getirecek kadar çok güvendiği bir dizi projesini ekrana getiriyor. Başarılı yapım şirketlerinden NTC Medya tarafında hazırlanan Akıncı 1 ocak cuma akşamı itibariyle izleyiciyle buluşuyor. Dizinin reyting sonuçları nasıl olacak, istenilen oranlarda izlenme payına ulaşabilecek mi?

Akıncı Dizisi Reytingleri Nasıl? İzlendi Mi?

Başrollerinde Şükrü Özyıldız, Yıldıray Şahiner ve Büşra Develi’nin yer aldığı 2021 yılının ilk dizisi Akıncı Hercai yerine cuma akşamı yayınlanıyor. İki sezon boyunca cuma akşamları ekrana gelen aşk dizisi Hercai’nin yerine Akıncı dizisinin tercih edilmesi kanalın bu yeni diziye çok güvendiğini gösteriyor. Kanal’ım büyük umutlarla ekrana getirdiği Akıncı dizisi reytingleri nasıl? İzlendi mi? Sorusunun yanıtına gelelim.

Dizinin avantajlı taraflarından bahsedelim. Öncelikle dizinin yayınlandığı 1 Ocak akşamı Show Tv’nin yüksek reytingli dizisi Ramo yılbaşı nedeniyle ekrana gelmeyecek. Bu da Ramo izleyicisini Akıncı izlemeye yönlendirebilir. Diğer bir yılbaşı tatili yapacak olan dizi Arka Sokaklar. Fakat Arka Sokaklar izleyicisi Akıncı dizisi için yıllardır süren alışkanlıklarını değiştirmeyecektir.

Dezavantajlarından bahsedecek olursak; Kırmızı Oda Tv8 ekranlarının en çok izlenen ve Arka Sokaklarla zirve savaşı yapan bir proje. Bu projeyle aynı gün yayınlanacak olması büyük risk. Payitaht Abdülhamid ve Fox Tv’de başlayacak olan Son Yaz dizileri de Akıncı dizisinin izlenme oranlarını düşürebilir. Akıncı dizisi konusu itibariyle diğer projelerden oldukça Farklı. Osmanlı köküne dayanan bir kahramanın İstanbul’u korumak ve kurtarmak için olağanüstü güçleriyle birlikte hareket ettiği aksiyon dizisi çocukların da ilgisini çekecektir. Özellikle bu süreçte evde olan belirli yaş grubu çocuklara hitap edecektir.

Akıncı dizisi 1 Ocak cuma akşamı ortalamanın üzerinde bir Reyting alırsa yayın hayatına başarılı bir giriş yapmış sayılır. Tanıtımları gayet başarılı bir şekilde yapıldı. Akıncı dizisi Total, AB ve AbC1 Reyting gruplarında 5 üzerinde Reyting ve 13 üzerinde izlenme payı almayı başarırsa sezona iyi bir başlangıç yapmış olacaktır. Öte yandan 3 puanın altına düşerse dev bütçeli prodüksiyon için büyük bir hayal kırıklığı olacaktır. Akıncı dizisi 1. Bölüm reytingleri 5.32 civarında olacaktır.

 

<<Akıncı dizisi tüm oyuncu kadrosunu görmek için tıkla>>

<<Akıncı dizi kıyafetleri ve markalarını görmek için tıkla>>

Etiketler

3 Yorum