Akrep Dizisi Ferda Kim? Oynadığı Diziler, Nereden Tanıyoruz?

Akrep Dizisi Ferda Kim? Oynadığı Diziler, Nereden Tanıyoruz?

11 Aralık cuma akşamı ekrana gelecek olan Akrep dizisi heyecanlı bekleyenleriyle buluşacak. Akrep dizisi Ferda kim? Nereden tanıyoruz?

Akrep dizisi yayınlanan tanıtım fragmanlarıyla izleyicinin dikkatini çekmeyi başardı. Dram ve gerilim konulu dizide Demet Akbağ, Bekir Aksoy, Yusuf Çim, Beril Pozam, Müge Su Şahin, Başak Danışman ve başrol oyuncularından biri olan Evrim Alasya yer alıyor. Dizi başladığında en araştırılan isim mutlaka Evrim Alasya olacaktır. Akrep dizisinde kendisini Ferda karakteri ile izleyeceğimiz oyuncu geçtiğimiz haftalarda kırmızı oda isimli dizide Meliha karakteri ile karşımıza çıkmıştı. Ve uzun süre konuşulmuştu.

Akrep Dizisi Ferda Kim? Oynadığı Diziler, Nereden Tanıyoruz?

Başarılı oyuncu Evrim Alasya Star TV Ekranlarında 11 Aralık cuma akşamı izleyiciyle buluşacak olan Akrep dizisinde gözünü intikam bürümüş ve hırsları tüm vicdanının önüne geçmiş bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. 1 yaşında annesi tarafından terk edilen Ferdi yıllar sonra annesinin karşısına çıktığında tek istediği ondan geçmişin intikamı almaktır. Bunu yapabilmek için her şeyi göze alacaktır. Akrep dizisi Ferda kim sorusunun yanıtını sizlerle paylaştık. Şimdi Ferda’ya hayat veren Evrim Alasya kim sorusunu yanıtlayacağız.

Evrim Alasya Kimdir?

 

Kırmızı Oda’nın Meliha’sı olarak uzun süre akıllarda yer edinen Evrim Alasya şimdi ise Akrep dizisinin intikam dolu ve hırslı kadını olarak uzun süre konuşulacak. Evrim Alasya, 2 Ağustos 1979 tarihinde İzmir’de dünyaya gözlerini açmıştır. 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunu alanında eğitimlidir. Lisanslı sporcu olarak Çimentaş spor Kulübü’nde Ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmıştır. Küçük yaşta ritmik jimnastiğe başlayan Evrim Alasya, lise yıllarında başarılı bir ritmik jimnastikçiyken tiyatroyaya merak salmıştır. 1997 yılında bitirdiği liseden sonra Konak Belediye Tiyatrosunda eğitim almaya başlamıştır.

Lise eğitimini tamamladıktan 2 yıl sonra da girdiği İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuar bölümünü kazanmıştır. 2003 yılında Pınar çocuk tiyatrosuyla oyunculuk kariyerine başlamıştır. 2006 yılına kadar çocuk tiyatrosunda çalışmıştır. Ardından Haluk Bilginer ve Zuhal Olcay’ın birlikte kurduğu Oyun Atölyesinde uzun yıllar çalışmıştır. İlk ekran deneyimini Bir Istanbul Masalı dizisinde kısa bir rolle yaşamıştır.

Uzun süreli dizi deneyimini, 2010 yılında Gönülçelen dizisinde Tuba Büyüküstün, Cansel Elçin, Onur Saylak, Günay Karacaoğlu, Ayda Aksel, İlhan Şeşen, Yasemin Çonka, Begüm Kütük Yaşaroğlu ile birlikte yaşamıştır.  Muhteşem Yüzyıl dizisinde Nebahat Çehre’nin gençliğini canlandırmıştır. Benim Adım Gültepe, Güneşin Kızları ve Kırmızı Oda dizilerine yer aldı.

Evrim Alasya tiyatro geçmişinden geliyor olduğu için dizi sektöründe üstün bir başarı gösterdi. Oynadığı tiyatro oyunları William Shakespeare,  Don Juan’ın Gecesi : Éric- Emmanuel Schmit, Antonius ile Kleopatra : William Shakespeare.

 

<<Akrep dizisi tüm oyuncu kadrosunu görmek için tıkla>>

 

Etiketler