Alev Alev Nerede Çekiliyor? Hangi Mahalle, Semt

Alev Alev Nerede Çekiliyor? Hangi Mahalle, Semt

Son zamanların güçlü yapımlarından biri olan Alev Alev dizisinde nerede çekiliyor? Evet yeni başlayan tutulan tüm dizilerde olduğu gibi Alev Alev dizisinin de nerede çekildiği izleyenler tarafından araştırılıyor.

Özellikle en çok karşılaştığımız sorulardan biri Alev Alev dizisinde Ömer ve Ozan’ın oturduğu mahalle neresi? Hangi semtte? Gibi sorular. Alev Alev dizisi nerede Çekiliyor sorusunun cevabına detaylı bir araştırma sonucunda ulaştık. Büyükçekmece’deki Alkent 2000 mahallesinde yapılmaktadır. Alev Alev dizisinin tanıtım çekimleri İstanbul Şile’de bulunan meşhur Ağlayankaya plajında gerçekleştirildi. Şuna çekimlerin çoğu ise Beykoz ayakkabı fabrikasında dizi setleri için kurulan platoda yapılmakta.

Alev Alev Nerede Çekiliyor? Hangi Mahalle, Semt

Mahalle çekimleri ise İstanbul Trilye’de yapılıyor. Fakat şuan dizi setine ziyarete gitseniz dahi oyuncuları göremezsiniz. Çünkü yollar kesilmekte. Oyuncuların sağlıkları nedeniyle hayranlarıyla görüşmeleri kesinlikle yasak. İstanbul Trilye’de çekimlerin büyük kısmı tamamlanıyor.

Alev Alev dizisiniz nerede çekildiği ile ilgili bize gelen detayları sizlerle paylaştık. Şimdi biraz dizinin kadrosundan, oyuncuların performanslarından ve hikayesinden bahsedelim. Dizinin kesinlikle en  gerçekçi rolünü gerçekleştiren kişi Ömer karakterine hayat veren Cihangir Ceyhan. Cihangir Ceyhan ve Berkay Ateş’in birlikte sahneleri izleyiciler tarafından çok sevildi.

Onun dışında usta oyuncu Demet Evgar’ın performansını konuşmaya bile gerek yok. Resmen izleyiciye tüm duyguları ustalıkla geçirmeyi başarıyor. Alev Alev dizisinde oyunculuk yönünden kendini en çok geliştiren kişinin Dilan Deniz Çiçek olduğunu görüyoruz. Çünkü kendisi daha önce Çukur dizisindeki performansıyla çok eleştirilmişti. Ama şimdi kendisinde belirgin bir gelişme görüyoruz.

Diğer taraftan dizinin hikayesi daha önce yaşanmış bir olaydan esinlenip Fransa’da ekrana gelen bir dizinin konusu olmuştu. Biz de bu diziden esinlenerek  Alev Alev dizisini Türk televizyonlarına uyarladık. Dizinin ilk bölümü gerçekten bir sinema filmi havasında olacak kadar profesyonel çekilmişti ve tekrarları dahi defalarca izlendi.

Alev Alev dizisinin oyuncu kadrosu ve senaryosu kesinlikle çok güçlü ve etkileyici. Fakat dizinin tek dezavantajı perşembe günü ekrana geliyor olması. Aynı gün yayınlanan güçlü rakiplerinin olması. Bir Zamanlar Çukurova, Mucize Doktor, Sol Yanım ve Masterchef Türkiye arasında verdiği Reyting mücadelesi çok zor olacak.

 

<<Alev Alev dizi kıyafetleri, markaları öğrenmek için tıkla>>

Etiketler