Alev Alev Oyuncuları Konusu Kadrosu Tüm Liste?

Alev Alev Oyuncuları Konusu Kadrosu Tüm Liste?

Show TV’nin en çok izlenen dizisi Alev Alev oyuncuları, konusu, kadrosu nedir? tüm liste ayrıntılar haberimizde.

Show TV’nin her Perşembe yayınlanan kısa sürede çok beğeni toplayan Alev Alev dizisi Ay Yapım imzalı, yönetmenliğini Ahmet Katkısız’ın yaptığı dizinin, senaristliğini Burcu Görgün üstlenmektedir. Show Tv ekranlarına bomba gibi giriş yapan Alev Alev dizisi, yayınlandığı ilk bölümünden itibaren ilgiyle izleniyor. 2019 Fransız yapımı Le Bazar de la Charité dizisinden uyarlanan Alev Alev dizisi konusu ve oyuncuları dizi severler tarafından araştırılıyor. Peki Alev Alev oyuncuları, konusu, kadrosu nedir?

Alev Alev Dizisi Konusu Nedir?

Zenginlerin bir otelde yardım gecesi düzenlemesi sırasında yangın çıkması sonucu çoğu kadın bir çok kişinin ölümü ile başlayan hikaye birçok kişinin hayatını değiştirmesi ile süregelen olayları anlatıyor. Yangından sonra artık kimsenin hayatı olduğu gibi kalmayacaktır. Bu yangın kimisini külünden doğmasına sebep olurken, kimisinin kendini bulmasına, kimisinin de adalet arayışı ve gerçeği görmesini sağlıyor. Hayatları değişen bu insanların yolları birbirine bağlanır. Birlikte amaçlarına ulaşmak için hareket ederler.

Kadın, aile içi şiddet, adalet, zayıf güçlü mücadelesi, aşkın anlatıldığı dizide yangınla hayatları değişen üç kadının hikayesini anlatıyor. Bunlardan Cemre, aşkla evlendiği kocasının psikolojik ve fiziksel şiddete mazur kalırken bir yandan kızıyla bu durumdan kurtulmaya çalışır. Rüya ise zengin yaşantısı içerisinde hayatın acı gerçeklerinden bi haber yaşarken, kendini her zaman güvende hissederken yangın sonucu tüm gerçekleri görür. Çiçek ise Rüya’nın evinde çalışan tek isteği şoförleri Ali ile evlenip mutlu yuva kurmak iken yangın sonucu seçim yapmak zorunda kalır.

Alev Alev Oyuncuları, Konusu, Kadrosu Nedir?

Alev Alev dizisi konusu kadar oyuncuları, kadrosu ile de ilgi çekmektedir. Başarılı oyuncu kadrosu ile dikkatleri çekmeyi başaran Alev Alev dizisi reyting listelerinde öne çıktı. Alev Alev dizisi oyuncuları, Demet Evgar, Hazar Ergüçlü, Dilan Çiçek Deniz, Zuhal Olcay, Cem Bender, Berkay Ateş, Cihangir Ceyhan, Berker Güven, Toprak Can Adıgüzel gibi önemli isimler yer almaktadır. Peki bu oyuncular gerçekte kimdir ayrıntılı tanıyalım.

Alev Alev Cemre Kim? Demet Evgar

Demet Evgar, 19 Mayıs 1980 yılında Manisa’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. İlk kez sahneye Manisa’da Afsem Tiyatrosu’nda Kaç Baba Kaç tiyotra oyunuyla çıktı. Kenter Tiyatrosu’nda Aşk Çemberi, Tiyatro Kılçık,  Takanlar ve Takılanlar ve Ayşegül Hindistan’da oyunlarında rol aldı. İlk televizyon deneyimi ise Yedi Numara dizisi ile oldu. Ardından Aslı ile Kerem, Tatlı Hayat, Bütün Çocuklarım, Emret Komutanım ve Erkekler Ağlamaz dizilerinde oynadı. 1 Kadın 1 Erkek dizisi ile başrol oynayan oyuncunun yıldızı parladı. Sonrasında Vatanım Sensin dizisinde oynayan oyuncu Avlu dizisindeki performansı ile izleyiciler tarafından büyük beğeni aldı. Dizi ve tiyatrolarının yanı sıra sinema filmlerinde de oynadı. İlk kez Banyo filminde beyazperdeye çıktı. Ardından Beyza’nın kadınları, Güneşi Gördüm, Yahşi Batı, Vay Arkadaş, Sen Aydınlatırsın Geceyi, Yok Artık, Sofra Sırları, Aile Arasında ve Topal Şükran’ın Maceraları filmlerinde oynadı.

Alev Alev Rüya Kim? Dilan Çiçek Deniz

Dilan Çiçek Deniz, 28 Şubat1995 yılında Sivas’ta doğmuştur. Liseler arası Tiyatro Yarışması’nda oyunculuk ödülü almıştır. Ege Üniversitesinde Turizm Rehberliği Bölümü’nü yarıda bırakıp Edebiyat Bölümü’ne geçiş yapmıştır. Tiyatro ve oyunculuktan hariç olarak bir süre modellik yapmıştır. 2014 yılında Elidor Miss Turkey güzellik yarışmasında 2. olmuştur. Ardından 2015 yılında Miami’de düzenlenen Kainat Güzellik Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etmiştir.

İlk televizyon deneyimini 2015 yılında Star TV’de yayınlanan Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde Ebru karakterini canlandırarak yaşamıştır. Ardından aynı yıl Güneşin Kızları Elif karakterine hayat vermiştir. İlk başrol deneyimini ise 2016 yılında yayınlanan Bodrum Masalı dizi ile yaşamıştır. Popülerliği artan Dilan, 2016 yılında Pantene Altın Kelebek ödüllerinde yıldızı parlayan ödülüne layık görülmüştür. Ardından Çukur dizisinde Sena karakteri ile akıllara kazınmıştır. Sonrasında Yarım Kalan Aşklar dizisinde rol almıştır. Dizi oyunculuğunun yanı sıra 2013 yılında Balayı filmiyle ilk kez beyazperdeye geçiş yapmıştır. Ayrıca Yarına Tek Bilet isimli Netflix filminde oynamıştır.

Alev Alev Çiçek Kim? Hazar Ergüçlü

Hazar Ergüçlü, 1 Ocak 1992 K.K.T.C.’nde doğmuştur. Lefkoşa Türk Belediyesi’nde gençlere yönelik tiyatro çalışmaları yapmıştır. İlk kez profesyonel oyunculuğa 2010 yılında Derviş Zaim’in yönettiği Gölgeler ve Suretler adlı sinema filmiyle adım atmıştır. Ardından 2011 yılının popüler dizisi olan Kuzey Güney adlı dizide Simay karakterini canlandırarak dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Sonrasında 2013 yılında Medcezir dizisinde Eylül karakterini canlandırmıştır. Ardından 2015 yılında Analar ve Anneler dizisinde Kader karakterini oynamıştır. 2016 yılında Yüksek Sosyete dizisinde Cansu karakterine hayat vermiştir. 2017 yılında Hayat Sırları dizisinde Seher’i canlandırmıştır. 2018 yılında ise Netflix yapımı Hakan: Muhafız dizisinde Zeynep karakterini oynamıştır. Dizilerin yanı sıra Gölgeler ve Suretler (2010), Açlığa Doymak (2012), Benim Dünyam (2013), Kar (2017), Ahlat Ağacı (2018) ve Herşey Seninle Güzel (2018) filmlerinde de oynamıştır.

Alev Alev Ömer Kim? Cihangir Ceyhan

Cihangir Ceyhan, 15 Ekim1989 yılında Adana’da doğmuştur. Açık Öğretim Üniversitesi İşletme Bölümü’nü okumuştur. İstanbul’da 2,5 yıl kamera önü oyunculuk eğitimi almıştır. Bu eğitimin ardından memleketi Adana’ya dönmüştür. İlk oyunculuk deneyimini 2015 yılında Yusuf adlı filmde yaşamıştır. Ardından arkadaşı yönetmen Kadri Beran Taşkın ile 2016 yılında Adana’nın kenar mahallelerinde geçen olayları doğal bir şekilde aktarıldığı Sıfır Bir dizisinde  Cio Baba karakteri ile dikkatleri üstünce çekmeyi başarmıştır. Dizinin popülerliğinin artması ile dikkatleri çeken oyuncu 2019 yılında Çukur dizisine dahil olarak Azer Kurtuluş karakteri ile yıldızı parlamıştır. Son olarak da ilk kez başrol olarak Alev Alev dizisinde Ömer’i canlandırmaktadır.

Alev Alev Ozan Kim? Berkay Ateş

Berkay Ateş, 19 Şubat 1987 yılında İstanbul’da doğmuştur. Okuduğu İstatiksel Matematik bölümünü yarıda bırakmış, sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. İlk olarak tiyatro çalışmalarına Semaver Kumpanya’da balamıştır. Ayrıca Dot Tiyatrosu, Semiha Berksoy Opera Vakfı ve Tiyatro Krek’te asistanlık görevi yapmıştır. Galata Kuledibi’nde yer alan Tiyatro D22’nin kurucularından biri olan Berkay Ateş, Bent, Yirmi Beş, Karabatak oyunlarını hem yazmış hemde oynamıştır. Televizyonda ilk deneyimi Sessiz Fırtına dizi ile olmuştur. Ardından İstanbul Sokakları (2016), Anne (2016), Gülizar (2018) ve Çukur (2018 – Mahsun) dizilerinde oynamıştır. Dizilerin yanı sıra Mavi Gözlü Dev, Yarım Kalan Mucize (2013), Abluka (2015), Görülmüştür (2019) filmlerinde rol almıştır. Vizyona girmesi beklenen Uluç Bayraktar’ın yönettiği Nejat İşler, Funda Eryiğit, Menderes Samancılar, Ercan Kesal, Şebnem Bozoklu gibi isimlerin yer aldığı 9,75 filminde oynaması bekleniyor. Ayrıca 2015 yılında Abluka filminde Ahmet karakteriyle 22. Altın Koza Film Festivalinde Umut Veren Genç Erkek Oyuncu ödülünü kazanmıştır.

Alev Alev Tomris Kim? Zuhal Olcay

Zuhal Olcay, 10 Ağustos 1957 yılında İstanbul’un Üsküdar ilçesinde doğmuştur. İlköğretimini Halil Rüştü İlkokulu’nda bitirdikten sonra lise öğrenimini Üsküdar Kız Lisesi’nde tamamladı. Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. kaydoldu. Ardından Ankara Devlet Konservatuvarı Yüksek Bölümünü bitiren Zuhal Olcay bir senede Londra’da eğitim gördü. İlk evlililiğinin bitmesinin ardından İzmir’e yerleşti. Burada İzmir Devlet Tiyatrosu’nda oyunculuk yapmaya başladı. 1980 yılında ilk olarak Sönmüş Ocak dizisi ile ekranlara çıktı. 1985 yılında Parmak Damgası dizisi ile dikkatleri çekmeyi başardı. Film festivallerindeki performansı ile Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerine birçok ödüle layık görüldü. 1986’da Ankara Sanat Ödülü’nü, 1989’da Almanya’da yapılan, Altın Film Şeridi festivalinde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü, 2001’de İstanbul Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü ve 1999’da Afife Jale Tiyatro Ödülleri’nde Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazanmıştır. Dizi, film ve tiyatro oyunculuğunun yanı sıra müzisyen ve şarkıcılık da yapmıştır. İlk albümü Küçük Bir Öykü ardından İki Çift Laf, Oyuncu ve İhanet albümleri gibi birçok albüm çıkarmıştır. Bu zamana kadar 60’ın üzerinde tiyatro, film ve dizide rol almıştır.

Alev Alev Çelebi Kim? Cem Bender

Cem Bender, 1 Ocak 1965 yılında Trabzon’da doğmuştur. Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Ardından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir Bölge Planlama Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Studio oyuncularından oyunculuk eğitimi aldı. İlk oyunculuk deneyimi 1990 yılında Berdel sinema filminde Mahmut karakteri ile olmuştur. Sonrasında pek çok dizi, film ve tiyatro oyunlarında rol almıştır. Bunlarda bazıları Sultan Makamı, Arapsaçı, Seher Vakti, Esir Kalpler, Rüya Gibi, Saklı Yüzler, Kara Yılan, Güz Sancısı, Gül Dünya, Labirent, Muhteşem Yüzyıl, Ağır Roman Yeni Dünya, Evdeki Yabancılar, Sessiz, Çıplak Gerçek, Senin Hikayen, Kurt Seyit ve Şura, Gülperi gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır.

Alev Alev İskender Kim? Berker Güven

Berker Güven, 7 Eylül 1994 yılında İzmir’de doğmuştur. İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. 2014 yılından beri Craft Oyunculuk Atölyesi ekibinde yer alan oyuncu ilk oyunculuk deneyimini 2017 yılında Yen adlı tiyatro oyunu ile olmuştur. İlk profesyonel oyunculuk deneyimi ise yine aynı yıl Babam adlı sinema filminde Arif karakteri ile olmuştur. Ardından Vatanım Sensin dizisinde Aleks karakterini sonrasında Zalim İstanbul dizisinde Nedim karakterini canlandırmıştır. 22. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde Yen adlı tiyatro oyunundaki performansıyla Üstün Akmen Genç Oyuncu Ödülü’nü almıştır. Türkiye – Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri’nde Yılın En İyi Drama Oyuncusu ödülüne layık görülmüştür.

Alev Alev Ali Kimdir? Toprak Can Adıgüzel

Toprak Can Adıgüzel, 26 Ocak 1992 yılında İzmir’de doğmuştur. İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Drama ve Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu. İlk oyunculuk deneyimi Benim Adım Feuerbach tiyatro oyunu ile olmuştur. Toy İstanbul’da Yak Bunu adlı tiyatro oyununda rol almıştır. İlk televizyon deneyimi ise Kadın dizisinin final bölümünde oynadığı İsmail karakteri ile olmuştur. Ardında Alev Alev dizisinde şoför Ali karakterini canlandırmaktadır.

Alev Alev Korkut Kim? Yiğit Sertdemir

Yiğit Sertdemir, 1979’da İzmir’de doğmuştur. 1995 yılında Fen Lisesi’ni bitirmiş. Ardından İTÜ’de Makine Mühendisliği kazandı. İTÜ Güzel Sanatlar Bölümü Tiyatro Topluluğu’na katıldı. 1998 yılında, ilk oyun denemesi olan Yumuşak Ge yazdı. 1999 yılında Altıdan Sonra Tiyatro’sunu kurdu. Aynı sene Sadri Alışık Tiyatrosu’nda ilk kez profesyonel olarak sahneye çıktı. Ardından İTÜ’de okuduğu bölümü bırakıp Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü kazanmış buradan mezun olmuştur. Yazdıkları ve oyunculuğu ile birçok ödül almıştır.

Oynadığı Oyunlardan Bazıları: Can Ateşinde Kanatlar, Bağdat Hatun, Çılgın Dünya, Üç Kız Kardeş, Deri Ceket, Mefisto
Yönettiği Oyunlar: O.B.E.B., Öldün Duydun mu?, Kapıların Dışında, Leonce ile Lena, Yeşil Papağan Limited, Koleksiyoncu.
Yazdığı Oyunlar: Bekleme Salonu, O.B.E.B., Öldün Duydun mu?, 444, Medeniyet Tiyatrosu, Fail-i Müşterek, Surname 2010

Alev Alev Seher Kim? Meltem Keskin

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nı 1986’da bitiren Meltem Keskin Bayur, Devlet Tiyatroları sanatçısıdır. Tiyatro ve dizi oyunculuğunun yanı sıra tiyatro yardımcı yönetmenlik de yapmıştır. Polonya Andersen Tiyatrosu (Kibritçi Kız) Onur Ödülü sahibi oldu. Ankara Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği Sırça Kümes oyunuyla Sanat Kurumu 2011-2012 Tiyatro Ödülleri’nde yılın en iyi kadın oyuncusu ve 3. Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Ödülleri’nde yılın en başarılı kadın oyuncusu ödüllerini kazanan Bayur, oyunculuk dersleri de vermiştir.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları;

Selvi Boylum Al Yazmalım (Yönetmen Yardımcısı) 2020

Kaç Baba Kaç  (Oyuncu) 2018

Geyikler Lanetler (Oyuncu) 1999

Woyzcek / Halk / Kate 1993

Şeytan Çelmesi / Petruska / (Yönetmen Yardımcısı) 1990

Alev Alev Kenan Kim? Tayfun Eraslan

Tayfun Erarslan, 1967 yılında Almanya’da doğmuştur. İlkokulu Akyazı’da, Ortaokul tahsilini ise Gölcük’te tamamlamıştır. Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’ne girmiş sonra ayrılarak Ankara Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Anasanat Dalı Bölümü’nden mezun olmuştur. 1993 yılında Adana Devlet Tiyatrosu’na oyuncu olarak atanmştır. 2002–2004 yılları arasında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda Oyuncu ve Sanat Yönetmeni olarak görev yapmıştır. 2004 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’na Sanat Yönetmeni olarak tayin edilmiştir. İzmir Devlet Tiyatrosu’nda Müdür ve Oyuncu olarak görev yapmaktadır. Birçok sayıda dizide rol almış, pek çok tiyatro oyununda rol almış ve yönetmiştir.

Alev Alev Komiser Taner Kim? Fatih Çetintaş

Fatih Çetintaş, Alev Alev dizinin ilk bölümünde gerçekleşen yangını araştıran Komiser Taner rolüyle ilk oyunculuk deneyimi yaşadı. Kendisi Salt Talent Agency menajerlik oyuncusudur.

Alev Alev Atlas Kim? Kaan Şener

Alev Alev dizisinin çocuk oyuncularından bir tanesidir. Şener daha önce Kadın dizisinde Tunç karakteri ile kendisini göstermiştir.

Alev Alev Bülent Kim? Cem Sürgit

Cem Sürgit, 11 Ekim 1983 yılında doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Kurucularından olduğu Hafiften Tiyatrosu’nda tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.

Ergün Metin kimdir?

Dokuz Eylül Güzel Sanatlar mezunudur. Unit Talent menajerlik oyuncusudur. İlk oyunculuk deneyimi Alev Alev dizisinde olacaktır.

Rüzgar Diricanlı kimdir?

14 yaşında olan Diricanlı Vatanım Sensin ve İkizler Memocan dizilerinde görev almıştır. Alev Alev dizisinin çocuk oyuncularından bir tanesidir.

Eylül Ela kimdir?

İlk defa kamera karşısına çıkacak olan Ela, Yusuf Güney Gün ajansına kayıtlı bir çocuk oyuncudur.

 

<<Alev Alev nerede çekiliyor öğrenmek için tıkla>>

 

<<Alev Alev dizi kıyafetleri, markaları öğrenmek için tıkla>> 

 

Etiketler