Barbaros Dizisi Ne Zaman Başlayacak? Kesin Yayın Tarihi?

Barbaros Dizisi Ne Zaman Başlayacak? Kesin Yayın Tarihi?

TRT ekranlarında yerini almak için çalışmaları devam eden Barbaros dizisi yayına ne zaman başlayacak? Dizi hangi günler ekrana gelecek? Kesin yayın tarihi hakkında açıklamalar ne zaman yapılacak?

Yayın hayatına başlamasını heyecanla bekleyen geniş bir kitlenin olduğu Barbaros dizisi için Ekim ayının ikinci haftası ekrana geleceği söylenmişti. Fakat yaşanan salgın ve kast çalışmalarının bir türlü tamamlanmaması dizinin start vermesini geciktirdi. Engin Altan Düzyatan, Ulaş Tuna Astepe ve Erhan Ünlütürk’ü bir araya getiren Barbaros dizisi yayına 2021 Ocak ayında girecek.

Barbaros Dizisi Ne Zaman Başlayacak? Kesin Yayın Tarihi, Hangi Gün Yayınlanacak?

Barbaros dizisi diğer diziler gibi hazırlık aşaması kolay bir dizi değil. Öncelikle tarih kurgusu içinde yer aldığı dönemin şartlarını taşıyan bir set kurulacak. Ona uygun kıyafetler, aksesuarlar savaş aletleri ve gereçleri belirlenecek. Tüm bunların tamamlanması ve eksiksiz hazırlanması hummalı bir çalışma ve özen gerektiriyor. Engin Altan Düzyatan için tarih ve dönem projesine ayak uydurmak kolay olacak çünkü kendisi Diriliş Ertuğrul dizisiyle bu konuda iyi bir tecrübe edindi.

Hızır reisi canlandıracak olan Ulaş Tuna Astepe daha önce Karadayı dizisinde 60 lı yılları canlandırmış olsa da Osmanlı dönemine ait bir denizci komutanı canlandırmak çok daha farklı olacak. Oyunculuk eğitimi alan biri için bu role adapte olmak zor olmayacaktır. Ulaş Tuna Astepe’yi ilk kez savaş ve kahramanlık konusu içeren bir projede izleyeceğiz. Bu da başarılı oyuncunun hayran kitlesini oldukça heyecanlandırıyor.

Barbaros dizisi Osmanlı döneminde büyük başarılara imza atan Hızır ve Oruç reis kardeşlerin 1500lü yıllarda deniz seferlerinde gösterdiği başarıları konu alacak. Dizide Türk izleyici kitlesinin çok sevdiği kahramanlık ve Zafer duyguları baskın olacak. Özellikle yaşanmış ve tarihte dönüm noktası olan konular ülkemizde her zaman daha çok ilgi görmüştür. Diriliş Ertuğrul ile başlayan bu süreç, Kuruluş Osman’la devam ederken diğer taraftan Selçuklu Devletini konu alan Uyanı Büyük Selçuklu ise reytingleri kasıp kavurmaya devam ediyor.

Barbaros dizisinin başlayacağını başrol oyuncularıyla anlaşmaların imzalandığını ve en yakın zamanda sete çıkacağını duyuran Es Yapım prodüktörü Yusuf Esenkal Barbaros dizisinin yayın tarihi ne zaman sorusunun yanıtını henüz açıklamadı. Fakat aldığımız sağlam kaynaklar dizinin Ocak ayında başlayacağı yönünde. Daha uzun süre Barbaros ne zaman başlayacak? Kesin yayın tarihi ne zaman soruları yanıt arayacak.

<<Barbaros dizisi oyuncu kadrosu,kim kimdir? öğrenmek için tıkla>>

<<Barbaros dizisi nerede çekiliyor? set adresi için tıkla>>

Etiketler