Çukur Dizisi Seher Kim? Dizideki Rolü, Kariyeri

Çukur Dizisi Seher Kim? Dizideki Rolü, Kariyeri

Heyecanın zirvede yaşandığı Çukur dizisine yepyeni bir karakter dahil oldu. Çukur dizisi Seher kim, dizideki rolü ve kariyeri hakkında detaylar vereceğiz.

Çukur dizisinden ayrılan karakterlerin yerine yenileri zaman kaybetmeden ekleniyor. Kulkan’dan sonra diziye Seher karakterine hayat verecek olan Begüm Akkaya katıldı. Begüm Akkaya son olarak Yeni Hayat dizisinde rol almıştı. Kendisi Show Tv’nin fenomen dizisiyle kısa süre sonra tekrar karşımıza çıkıyor.

Çukur Dizisi Seher Kim, Dizideki Rolü, Kariyeri?

Çukur dizisinde heyecanlı bir bölüm beklenirken yine oldukça durağan ve sakin sahnelerin olduğu bölüm izledik. Kulkan Erdenet’in gelmesiyle Çukur’da çok aksiyonlu sahnelerin bizi beklediğini düşünürken dizinin 14 Aralık pazartesi yayınlanan Bölümünde yine beklentiler karşılanmadı. Diziye dahil olduğunu öğrendiğimiz Seher’in hangi rolde karşımıza çıkacağını da bilmiyoruz.

Dizinin yayınlanan yeni bölümde Yamaç’ı köleye sıkıştırmak isteyen Erdenetler yolu Nehir’i kaçırmakta buldu. Her türlü güvenlik imkanları sağlanmış olsa da Kulkan Nehir’e hiç zorlanmadan ulaştı ve kaçırdı. Yamaç bundan sonra ne yapacak? Yamaç’ın Nehir’i kurtarmak için hamlesi ne olacak? Bu soruların yanıtını Çukur dizisini izleyerek göreceğiz.

Çukur Dizisi Seher Kim? Begüm Akkaya

Şubat 1991 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Eğitimli oyuncular arasında yer alan Akkaya İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda tiyatro eğitimi almıştır. Babası Irak göçmeni annesi Giresunlu’dur. 2005 yılında Beşinci Boyut dizisiyle başlayan kariyeri günümüze kadar devam etmektedir.

Ardından kısa ama etkili rollerde Doktorlar ve Yeşeren Düşler isimli dizilerde rol almıştır. Yer aldığı projeler arasında Kendi Okulumuza Doğru, Kapalı Çarşı,Bugünün Saraylısı, Aşk ve Gurur, Altınsoylar, Kurşun, Yeni Hayat ve Çukur. Begüm Akkaya’nın filmleri, Nergis Hanım, Mavi Dalga, Kuma, Sessiz Çocuklar, 72. Koğuş, Hür Adam, Aşk Tutulması.

Ödülleri 20. Sadri Alışık Ödülleri Ekrem Bora Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü (Mavi Dalga), Adana Altın Koza Film Festivali Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü (Nergis Hanım), Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Genç Cadı Ödülü (Nergis Hanım), Molodist International Film Festival Best Actress (Kuma), Philadelphia Film Festival Best Actress (Kuma).

Çukur dizisinde Seher olarak çok yakında ekranda olacak olan oyuncunun fiziksel özelikleri şöyle; 1.63 boyunda ve 55 kg ağırlığındadır.

 

<<Şahika Yasak Elma’dan ayrılacak mı öğrenmek için tıkla>>

Etiketler