Exxen Nedir? Exxen’de Neler Olacak?

Exxen Nedir? Exxen’de Neler Olacak?

Ünlü yapımcı ve sunucu Tv8 kanalının sahibi Acun Ilıcalı Netflix’e rakip dijital platform kuruyor. Exxen Nedir, Exxen’de neler olacak? merak edilenler haberimizde.

Acun Ilıcalı’nın daha önceden ismini duyurduğu ‘eksen’ kelimesinden türetilen Exxen dijital platform 1 ocak 2021 itibariyle faaliyete geçecek. Acun Ilıcalı şimdiden yeni projeleri sosyal medya hesabından duyurmaya başladı. Milyonlar harcadığı güçlü yapımları bünyesinde barındıracak olan platforma reklamlı ve reklamsız olacak şekilde ücretli abonelik olacak. Reklamlı olan indirimli fiyattan olacak.

Exxen Nedir, Exxen’de Neler Olacak? Hangi Projeler Var?

Exxen nedir; Ilıcalı ismi bir dönem Yetenek Sizsiniz Türkiye’de jüri üyeliği yapan Ali Taran’ın bulduğunu söyledi. Exxen, eksen kelimesinde türetilmiştir. Acun Ilıcalı konuk olduğu bir youtube programında Exxen ile detayları paylaştı. Ilıcalı, 3 aydır günde 10 saat toplantı yapıyoruz. Sabahlara kadar bu işe kafa patlatıyoruz. Çok önemli isimler tekliflerimizi kabul etti. Exxen ile Türkiye’de Netflix’den daha fazla izleyicimiz var dedi. Acun Ilıcalı, Exxen projesine yıllık 900 milyon TL para harcadığını dile getirdi.

Acun Ilıcalı son zamanlarda Youtube’da popüler olan bir çok kişi tarafından beğenilen Hasan Can Kaya ile Konuşanlar adlı talk show programını Exxen bünyesine aldı. Ayrıca Tolga Çevik ile de anlaşan Ilıcalı Tolgshow isimli komedi programını da Exxen’e taşıdı. Ayrıca Feyyaz Yiğit’in de bir proje ile geleceği belirtiliyor.

Birçok yeni dizinin de yer alacağı platformda dizi severlerin beğeneceği pek çok dizi projesini başlattı. Bunlardan biri Aleyna Tilki ile Cemal Can’ın başrollerini paylaştığı Bu Benim Masalım dizisi olacak. Ayrıca yeni bir gençlik dizisi de geliyor. Bertan Asllani, Baran Bölükbaşı, Sude Zülal Güler, Samet Kaan Kuyucu, Serra Pirinç, Merve Nur Bengi ve Ceren Balcı gibi sosyal medya hayranları çok olan genç oyuncuların oynadığı Öğrenci Evi dizisi çekimlerine başlandı. Ayrıca Iıcalı, kızı istediği için bir dönem popüler olan Sihirli Annem dizisini de tekrar yeni kadroyla çekileceğini duyurdu.

Müslim, Ayla ve Naim gibi önemli filmlere imza atan Mustafa Uslu, başrolünde Özgül Namal’ın yer aldığı Hükümsüzler dizisi olacak. Ayrıca üç zengin ev kadınını anlatan Zehirli Çiçekler adlı dizi olacak.

Bunların dışında İbrahim Büyükak’ın senaryosunu yazdığı Beyazıt Öztürk ile bir yapımda olacağı belirtiliyor. Yine Youtube’da popüler olan Gökhan Çınar’ın Katarsis programı da Exxen’de olacak. Ayrıca internet ve youtube fenomenlerinden Buğra Kazancı, Reynmen, Orkun Işıkmak, Miço gibi isimlerin de platforma özel içerikler üreteceği belirtiliyor.

Şimdilik Platformda Olacak Yapımlar

Diziler:

Sihirli Annem

Hükümsüzler

Zehirli Çiçekler

Şeref Bey

Vahşi Şeyler

Dadı

Eziklerin Savaşı

Öğrenci Evi

Bu Benim Masalım

 

Talkshow (Komedi Programları):

TOLGSHOW (Tolga Çevik)

Konuşanlar (Hasan Can Kaya)

 

Yarışma Programları:

Next Top Model (Burcu Esmersoy sunumuyla)

Rapstar (Ceza-Sagopa Jüri)

 

 

<<Öğrenci Evi tüm oyuncu kadrosunu görmek için tıkla>>

Etiketler