Gönül Dağı Cemile Kimdir? Nazlı Pınar Kaya Kimdir?

Gönül Dağı Cemile Kimdir? Nazlı Pınar Kaya Kimdir?

İlk bölümden itibaren izleyicilerin beğenisini kazanan Gönül Dağı oyuncuları merak ediliyor. Gönül Dağı Cemile kimdir, Nazlı Pınar Kaya kimdir? ayrıntılar haberimizde.

İzleyenlerin memleket özlemini gideren, duygu seli yaşatan Gönül Dağı dizisinin oyuncuları kadrosu ve konusu merak edilmeye başladı. Peki dizi neyi anlatıyor, nereden esinlenilmiştir? Bozkırı ve bu coğrafya atmosferini, yaşayan insanları duygularını samimi bir şekilde aktaran Mustafa Çiftçi’nin öykülerinden esinlenerek senaryolaştırılmıştır. Gönül Dağı’nın yapım şirketi Köprü Film, Yapımcılığını ise Ferhat Eşsiz yapmaktadır. Yönetmen koltuğunda Yahya Samancı’nın olduğu dizinin senaristliğini Ali Asaf Elmas ve Mustafa Becit üstlenmektedir.

Gönül Dağı Cemile Kimdir, Nazlı Pınar Kaya Kimdir?

Gönül Dağı Bozkırda bir Anadolu masalıdır. Sapsarı toprakların, yıllarca dile gelen efsanelerin, unutulmaz aşkların hikayesidir. Küçük dünyalarında büyük hayaller yeşerten Anadolu çocuklarının hikayesidir. Bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuzenin hikayesidir.

Berk Atan ve Gülsüm Ali İlhan’ın başrollerini üstlendiği dizi, bozkırın ortasında yer alan şirin bir kasabada yaşayan sıcakkanlı, sevecen Anadolu insanının öyküsünü anlatıyor. Efsaneleri, gelenekleri, şehirlerde unutulmaya yüz tutmuş değerleri gönülden yaşayan, alın teriyle kazanırken sevdasını yüreğiyle hisseden, umutları ve hayalleri uğruna yaşam mücadelesi veren insanların hikayesi. Çocukluk aşkı Dilek’le bir gün buluşma hayali kuran Taner’in kuzenleriyle yaptığı müthiş icat. Düğüncüleri, ağıtçıları, gelenekleri, tüm samimiyetiyle Anadolu insanı… Bozkır topraklarının süsü özgürlük timsali Yılki Atları…
Nerde bir aşığın, bir yetimin kalbi kırılsa Gönül Dağından bir parça taş kopar derler ama büyük ama küçük… Sevdiklerine kavuşamayan aşıklara, savurduğu taşlarla kol kanat geren Gönül Dağı… İzlerken yaşayacak, hissedecek, duygulanacak ve gönülden bağlanacaksınız…

Gönül Dağı Cemile Kimdir?

Dizide Cemile, şen şakrak deli dolu bir kızdır. Veysel’in deli gibi sevdiği biricik eşidir. Veysel ile mutluluk abideleridir. Aynı zamanda Dişçi Musa’nın kızıdır. Eğlenceli hayat dolu bir kişiliği vardır.

Nazlı Pınar Kaya Kimdir?

Nazlı Pınar Kaya, 1992 yılında İstanbul’da doğmuştur. Gülçin Hatıhan’dan oyunculuk eğitimi almıştır. Kariyerine ilk olarak 2013 yılında Küçük Gelin dizisi ile başladı. Ardından Aşkın Bedeli ve Günebakan dizilerinde rol aldı. Kalbimdeki Deniz dizisinde Figen karakterini canlandırdı ve Zümrüdüanka dizisinde oynadı.

 

<<Gönül Dağı dizisi tüm oyuncu kadrosunu öğrenmek için tıkla>>

Etiketler