Gönül Dağı Dilek Kimdir? Gülsim Ali İlhan Kimdir?

Gönül Dağı Dilek Kimdir? Gülsim Ali İlhan Kimdir?

İlk bölümden itibaren izleyicilerin beğenisini kazanan Gönül Dağı oyuncuları merak ediliyor. Gönül Dağı Dilek kimdir, Gülsim Ali İlhan kimdir? ayrıntılar haberimizde.

İzleyenlerin memleket özlemini gideren, duygu seli yaşatan Gönül Dağı dizisinin oyuncuları kadrosu ve konusu merak edilmeye başladı. Peki dizi neyi anlatıyor, nereden esinlenilmiştir? Bozkırı ve bu coğrafya atmosferini, yaşayan insanları duygularını samimi bir şekilde aktaran Mustafa Çiftçi’nin öykülerinden esinlenerek senaryolaştırılmıştır. Gönül Dağı’nın yapım şirketi Köprü Film, Yapımcılığını ise Ferhat Eşsiz yapmaktadır. Yönetmen koltuğunda Yahya Samancı’nın olduğu dizinin senaristliğini Ali Asaf Elmas ve Mustafa Becit üstlenmektedir.

Gönül Dağı Dilek Kimdir, Gülsim Ali İlhan Kimdir?

Gönül Dağı Bozkırda bir Anadolu masalıdır. Sapsarı toprakların, yıllarca dile gelen efsanelerin, unutulmaz aşkların hikayesidir. Küçük dünyalarında büyük hayaller yeşerten Anadolu çocuklarının hikayesidir. Bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuzenin hikayesidir.

Berk Atan ve Gülsüm Ali İlhan’ın başrollerini üstlendiği dizi, bozkırın ortasında yer alan şirin bir kasabada yaşayan sıcakkanlı, sevecen Anadolu insanının öyküsünü anlatıyor. Efsaneleri, gelenekleri, şehirlerde unutulmaya yüz tutmuş değerleri gönülden yaşayan, alın teriyle kazanırken sevdasını yüreğiyle hisseden, umutları ve hayalleri uğruna yaşam mücadelesi veren insanların hikayesi. Çocukluk aşkı Dilek’le bir gün buluşma hayali kuran Taner’in kuzenleriyle yaptığı müthiş icat. Düğüncüleri, ağıtçıları, gelenekleri, tüm samimiyetiyle Anadolu insanı… Bozkır topraklarının süsü özgürlük timsali Yılki Atları…
Nerde bir aşığın, bir yetimin kalbi kırılsa Gönül Dağından bir parça taş kopar derler ama büyük ama küçük… Sevdiklerine kavuşamayan aşıklara, savurduğu taşlarla kol kanat geren Gönül Dağı… İzlerken yaşayacak, hissedecek, duygulanacak ve gönülden bağlanacaksınız…

Gönül Dağı Dilek Kimdir?

Dizide Dilek, Taner’in çocukluk aşkıdır. Yıllar önce annesi Gülsüm öğretmen ile bu köye gelmiş ancak annesinin tayini çıkınca gitmek zorunda kalmıştır. O günden sonra Taner, çocukluk aşkı Dilek’i hiç unutamamıştır. Dilek yıllar sonra jeoloji mühendisi olarak köye Gönül Dağı’ndan düşen taşları araştırmak için gelir. Gönül Dağı’ndan kopan taşlar gibi nişanlısından gittikçe kopmaktadır. Bakalım eski aşk Gönül Dağı’nda tekrar yazılacak mı?

Gülsim Ali İlhan Kimdir?

Aslen Bulgar göçmeni olan Gülsim Ali İlhan 1993 yılında Bulgaristan’da doğmuştur. Bulgaristan düzenlenen 2009 yılında Super Model Ford Models Bulgaria adlı güzellik yarışmasında birinci oldu. Aynı yıl Brezilya’da düzenlenen Ford Models Of The World güzellik yarışmasında Bulgaristan’ı temsil etti. Bir süre modellik yaptıktan sonra 2012 yılında ilk kez Son Yaz Balkanlar dizisi ile oyunculuğa adım attı. Ardından Seddülbahir 32 Saat dizinde oynadı. 2016 yılında Hanım Köylü dizisinde başrol oynayarak yıldızı parladı. Ardından Diriliş Ertuğrul, Yüzleşme, Payitaht Abdülhamid dizilerinde oynadı.

 

<<Gönül Dağı dizisi tüm oyuncu kadrosunu öğrenmek için tıkla>>

Etiketler