Gönül Dağı Hemşire Elif Kim? Zümre Meğreli Kimdir?

Gönül Dağı Hemşire Elif Kim? Zümre Meğreli Kimdir?

İlk bölümden itibaren izleyicilerin beğenisini kazanan Gönül Dağı oyuncuları merak ediliyor. Gönül Dağı Hemşire Elif kim, Zümre Meğreli kimdir? ayrıntılar haberimizde.

İzleyenlerin memleket özlemini gideren, duygu seli yaşatan Gönül Dağı dizisinin oyuncuları kadrosu ve konusu merak edilmeye başladı. Peki dizi neyi anlatıyor, nereden esinlenilmiştir? Bozkırı ve bu coğrafya atmosferini, yaşayan insanları duygularını samimi bir şekilde aktaran Mustafa Çiftçi’nin öykülerinden esinlenerek senaryolastırılmıştır. Gönül Dağı’nın yapım şirketi Köprü Film, Yapımcılığını ise Ferhat Eşsiz yapmaktadır. Yönetmen koltuğunda Yahya Samancı’nın olduğu dizinin senaristliğini Ali Asaf Elmas ve Mustafa Becit üstlenmektedir.

Gönül Dağı Hemşire Elif Kim, Zümre Meğreli Kimdir?

Gönül Dağı Bozkırda bir Anadolu masalıdır. Sapsarı toprakların, yıllarca dile gelen efsanelerin, unutulmaz aşkların hikayesidir. Küçük dünyalarında büyük hayaller yeşerten Anadolu çocuklarının hikayesidir. Bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuzenin hikayesidir.

Nerde bir aşığın, bir yetimin kalbi kırılsa Gönül Dağından bir parça taş kopar derler ama büyük ama küçük… Sevdiklerine kavuşamayan aşıklara, savurduğu taşlarla kol kanat geren Gönül Dağı…

Dizide Hemşire Elif, kasabanın hemşiresi iyi kalpli sevilen biridir. O ise sadece Taner’i sevmektedir. Taner’in gözü ise sadece Dilek’tedir. Taner, Elif’i arkadaş olarak görür. Elif ise Taner’e aşkını gizliden devam ettirir. Köyde babaannesi ve dedesiyle birlikte yaşamaktadır. Taner’in annesi Elif’i beğenir. Taner’in annesiyle Elif’in annesi çok iyi anlaşmaktadır ve Taner’le evlenecek kişinin Elif olmasını ister.

 

Zümre Meğreli Kimdir?

Zümre Meğreli, 1998 yılında Ankara’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde mezun olmuştur. Oyunculuk kariyerine tiyatro sahnelerinde rol alarak başlayan Zümre Meğreli, kameralar karşısına ilk kez Gönül Dağı dizisi ile geçmiştir. Dizide hemşire Elif karakterini canlandırmaktadır.

 

 

<<Gönül Dağı dizisinin tüm oyuncu kadrosunu görmek için tıkla>>

Etiketler