Gönül Dağı Nerede Çekiliyor Hangi Şehirde?

Gönül Dağı Nerede Çekiliyor Hangi Şehirde?

İlk bölümden itibaren izleyicilerin beğenisini kazanan Gönül Dağı nerede çekiliyor hangi şehirde? ayrıntılar haberimizde.

İzleyenlerin memleket özlemini gideren, duygu seli yaşatan Gönül Dağı dizisinin nerede çekildiği, oyuncuları kadrosu ve konusu merak edilmeye başladı. Peki dizi neyi anlatıyor, nereden esinlenilmiştir? Bozkırı ve bu coğrafya atmosferini, yaşayan insanları duygularını samimi bir şekilde aktaran Mustafa Çiftçi’nin öykülerinden esinlenerek senaryolastırılmıştır. Gönül Dağı’nın yapım şirketi Köprü Film, Yapımcılığını ise Ferhat Eşsiz yapmaktadır. Yönetmen koltuğunda Yahya Samancı’nın olduğu dizisini senarisliğini Ali Asaf Elmas ve Mustafa Becit üstlenmektedir.

Gönül Dağı Bozkırda bir Anadolu masalıdır. Sapsarı toprakların, yıllarca dile gelen efsanelerin, unutulmaz aşkların hikayesidir. Küçük dünyalarında büyük hayaller yeşerten Anadolu çocuklarının hikayesidir. Bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuzenin hikayesidir.

Berk Atan ve Gülsüm Ali İlhan’ın başrollerini üstlendiği dizi, bozkırın ortasında yer alan şirin bir kasabada yaşayan sıcakkanlı, sevecen Anadolu insanının öyküsünü anlatıyor. Efsaneleri, gelenekleri, şehirlerde unutulmaya yüz tutmuş değerleri gönülden yaşayan, alın teriyle kazanırken sevdasını yüreğiyle hisseden, umutları ve hayalleri uğruna yaşam mücadelesi veren insanların hikayesi. Çocukluk aşkı Dilek’le bir gün buluşma hayali kuran Taner’in kuzenleriyle yaptığı müthiş icat. Düğüncüleri, ağıtçıları, gelenekleri, tüm samimiyetiyle Anadolu insanı…

Gönül Dağı Nerede Çekiliyor Hangi Şehirde?

İzleyicilerin severek izlediği Gönül Dağı dizisinin oyuncuları kadrosu merak ediliyor. Gönül Dağı dizisinin oyuncu kadrosunda Berk Atan, Gülsim Ali İlhan, Yavuz Sepetçi, Ege Aydan, Semih Ertürk ve Ecem Özkaya gibi isimler yer almaktadır.

Gönül Dağı dizisinde görünen Gedelli Köyü günümüzde Niğde ilinin Ulukışla ilçesine bağlıdır. Ancak çekimler için Sivrihisar’ın daha uygun olduğuna karar verilmiş. Senaryoda geçen Gedelli köyü ise dizinin çekimlerinin yapıldığı Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinin kırsal bölgesidir.

 

 

<<Gönül Dağı oyuncu kadrosu, kim kimdir tüm karakterler öğrenmek için tıkla>>

Etiketler