Gönül Dağı Oyuncuları Konusu Kadrosu Tüm Liste?

Gönül Dağı Oyuncuları Konusu Kadrosu Tüm Liste?

İlk bölümden itibaren izleyicilerin beğenisini kazanan Gönül Dağı oyuncuları konusu, kadrosu nedir? tüm liste ayrıntılar haberimizde.

İzleyenlerin memleket özlemini gideren, duygu seli yaşatan Gönül Dağı dizisinin oyuncuları kadrosu ve konusu merak edilmeye başladı. Peki dizi neyi anlatıyor, nereden esinlenilmiştir? Bozkırı ve bu coğrafya atmosferini, yaşayan insanları duygularını samimi bir şekilde aktaran Mustafa Çiftçi’nin öykülerinden esinlenerek senaryolastırılmıştır. Gönül Dağı’nın yapım şirketi Köprü Film, Yapımcılığını ise Ferhat Eşsiz yapmaktadır. Yönetmen koltuğunda Yahya Samancı’nın olduğu dizinin senaristliğini Ali Asaf Elmas ve Mustafa Becit üstlenmektedir. Gönül Dağı oyuncuları konusu, kadrosu hakkında bilgi verelim.

Gönül Dağı Konusu Nedir?

Peki Gönül Dağı oyuncuları,kadrosu, konusu nedir? Gönül Dağı Bozkırda bir Anadolu masalıdır. Sapsarı toprakların, yıllarca dile gelen efsanelerin, unutulmaz aşkların hikayesidir. Küçük dünyalarında büyük hayaller yeşerten Anadolu çocuklarının hikayesidir. Bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuzenin hikayesidir.

Berk Atan ve Gülsüm Ali İlhan’ın başrollerini üstlendiği dizi, bozkırın ortasında yer alan şirin bir kasabada yaşayan sıcakkanlı, sevecen Anadolu insanının öyküsünü anlatıyor. Efsaneleri, gelenekleri, şehirlerde unutulmaya yüz tutmuş değerleri gönülden yaşayan, alın teriyle kazanırken sevdasını yüreğiyle hisseden, umutları ve hayalleri uğruna yaşam mücadelesi veren insanların hikayesi. Çocukluk aşkı Dilek’le bir gün buluşma hayali kuran Taner’in kuzenleriyle yaptığı müthiş icat. Düğüncüleri, ağıtçıları, gelenekleri, tüm samimiyetiyle Anadolu insanı… Bozkır topraklarının süsü özgürlük timsali Yılki Atları…
Nerde bir aşığın, bir yetimin kalbi kırılsa Gönül Dağından bir parça taş kopar derler ama büyük ama küçük… Sevdiklerine kavuşamayan aşıklara, savurduğu taşlarla kol kanat geren Gönül Dağı… İzlerken yaşayacak, hissedecek, duygulanacak ve gönülden bağlanacaksınız…

Gönül Dağı Oyuncuları Kadrosu, Kim Kimdir?

İzleyicilerin severek izlediği Gönül Dağı dizisinin konusu, oyuncuları kadrosu, karakterler gerçek kimdir. Gönül Dağı dizisinin oyuncu kadrosunda Berk Atan, Gülsim Ali İlhan, Yavuz Sepetçi, Ege Aydan, Semih Ertürk ve Ecem Özkaya gibi isimler yer almaktadır. Peki bu oyuncular kimdir tek tek bilgi verelim.

Gönül Dağı Taner Kimdir? Berk Atan

Anne tarafı Boşnak olan Berk Atan, 26 Eylül 1991 yılında İzmir’de doğdu. Lise eğitimini Sıdıka Rodop Lisesi’nde tamamladı. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünde okudu. Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde oyunculuk eğitimi alan Atan, kariyerine modellik yaparak başladı. 2012 yılında katıldığı Best Model of Turkey yarışmasında birinci oldu. Herşey Yolunda Merkez dizisi ile oyunculuk hayatına başladı. Sonrasında Altındağlı, Güneşin Kızları, Dayan Yüreğim, Cennetin Gözyaşları, Tahin Pekmez gibi yapımlarda rol aldı.

 

Gönül Dağı Dilek Kimdir? Gülsim Ali İlhan

Aslen Bulgar göçmeni olan Gülsim Ali İlhan 1993 yılında Bulgaristan’da doğmuştur. Bulgaristan düzenlenen 2009 yılında Super Model Ford Models Bulgaria adlı güzellik yarışmasında birinci oldu. Aynı yıl Brezilya’da düzenlenen Ford Models Of The World güzellik yarışmasında Bulgaristan’ı temsil etti. Bir süre modellik yaptıktan sonra 2012 yılında ilk kez Son Yaz Balkanlar dizisi ile oyunculuğa adım attı. Ardından Seddülbahir 32 Saat dizinde oynadı. 2016 yılında Hanım Köylü dizisinde başrol oynayarak yıldızı parladı. Ardından Diriliş Ertuğrul, Yüzleşme, Payitaht Abdülhamid dizilerinde oynadı.

 

  Gönül Dağı Celal Bey Kimdir? Ege Aydan

Ege Aydan 15 Haziran 1958’de Ankara Narlıtepe doğmuştur. Annesi opera sanatçısı ve oyuncu Sevda Aydan, küçük kardeşi milli basketbolcu Efe Aydan’dır. İlk ve orta okulu Ankara’da lise’yı İstanbul’da okudu. Ankara Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun oldu. Ankara Devlet Konservatuvarı tiyatrosunda görev almaya başladı. Hayatı boyunca birçok şehirde çeşitli tiyatro oyunları sahneledi ve oynadı. Tiyatro oyunculuğunu yanı sıra yönetmenliğini de yaptı. Aynı zamanda seslendirme ve resim sanatında da başarılı olan Ege Aydan 1982 yılında Ankara’da resim sergisi açtı. Pek çok tiyatro oyununda oynadı, yönetmenliğini yaptı, birçok film ve dizide oyuncu olarak yer aldı.

 

Gönül Dağı Zahide Kimdir? Ecem Özkaya

Ecem Özkaya 25 Haziran 1988’de İstanbul’da doğdu. Maltepe Üniversitesi Radyo ve Televizyonculuk bölümünden mezun oldu. İlk oyunculuk deneyimi Kartallar Yüksek Uçar dizisi ile başlamıştır. Ardından Havalimanı İyi Uçuşlar ve Elveda Rumeli dizlerinde rol almıştır. Sonrasında 2010 yılında Star TV’de yayınlanan Cümbür Cemaat Aile dizisindeki rol arkadaşı Mustafa Üstündağ ile evlendi. Sonra İffet dizisinde oynamış ama asıl parlaması 2012 yılında  Zengin Kız Fakir Oğlan dizisinde Biricik karakteri ile olmuştur. Kartallar Yüksek Uçar (2007), Havalimanı/İyi Uçuşlar (2008), Cümbür Cemaat Aile (2010), İffet (2011) dizilerinde ve Sizi Seviyorum (2009), Zengin Gelin Fakir Damat 1-2-3 (2014, 2015, 2017) gibi sinema filmlerinde yer aldı

 

Gönül Dağı Ciritçi Abdullah Kimdir? Yavuz Sepetçi

Ahmet Yavuz Sepetçi 29 Temmuz 1958 Kayseri Develi’de doğmuştur. 1976-85 Yılları arsında Ankara Belediyesi Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu, Özgürlük Tiyatrosu, Tomurcuk Çocuk Tiyatrosu, Metropol Tiyatrosunda oyuncu olarak görev yaptı. 1986 yılında AnkaraÜniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi tiyatro bölümünden mezun oldu. Ankara Devlet Tiyatrosu’nda oyunculuğa başladı. Ardından 1989-1992 yılları arasında Adana Devlet Tiyatrosu’nda görev aldı. 2002 yılında Testament adlı oyunda konuk oyuncu olarak yer aldı. Tiyatro vakıf ve birliklerinde yönetimde yer aldı. Pek çok dizi ve filmde oynamıştır.

 

Gönül Dağı Veysel Kimdir? Semih Ertürk

Semih Ertürk 14 Ekim 1993’de İstanbul’da doğmuştur. İsnabul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu. 2015 yılında Yok Artık filminde oynadı. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde bir dönem yer aldı. 2018 yılında TRT’de Mehmetçik Kutlu Zafer dizisinde oynadı.

 

Gönül Dağı Ağıtçı Hüseyin Kimdir? Erdal Cindoruk

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu olan Erdal Cindoruk 10 Mayıs 1965’te Adana’da doğmuştur. Adana Belediyesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Adana Büyükşehir Belediye Tiyatrosu oyuncusudur. 1996 yılında Adana Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda genel sanat yönetmeni oldu. İlk kez Yılanı Öldürseler filmiyle gördüğümüz Erdal Cindoruk, tiyatro oyunlarının yanı sıra birçok film ve dizide rol almıştır. Sen Anlat Karadeniz, O Hayat Benim gibi birçok dizide oynamıştır.

 

Gönül Dağı Halime Kimdir? Şebnem Dilligil

Şebnem Dilligil 1 Ocak 1960’da Ankara’da doğmuştur. Şebnem Dilligil, 1981 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Yüksek Bölümü’nü bitirdi. Aynı yıl Devlet Tiyatroları’nda çalışmaya başladı. Küçük Prens, Yaban Ördeği, Babayiğit, Bir Yastıkta, Sevgili Doktor, Salıncakta İki Kişi, Fil Adam, İkinci Bölüm, Romanoff’la Juliet gibi oyunlarda başroller üstlendi. Yaklaşık 25 oyunda rol aldı. Tiyatro oyunlarının yanı sıra birçok film ve dizide rol almıştır

 

Gönül Dağı Düğüncü Muammer Kimdir? Ali Düşenkalkar

Ali Düşenkalkar 1961 yılında Kıbrıs Lefkoşa’da doğmuştur. 1983 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan mezun oldu. Mezun olduktan sonra, İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda göreve başladı. İstanbul Devlet Tiyatrosunda 38 oyunda oyuncu, yönetmen ve yardımcı yönetmen olarak görev yaptı. Birçok film, dizi ve çizgi filmde oynamış, arkası yarın radyo tiyatrosu ve belgesel seslendirmeleri yapmıştır. 15 yıldır Atatürk’ün Söylev’ini saydam görüntü eşliğinde sivil toplum kuruluşlarına, askeri okullara, üniversitelere, lise son sınıflara yurt dışında Türk topluluklarına sunmaktadır. Dialog Anlatım ve İletişim’ de Diksiyon, Fonetik, Drama, Konuşma dersleri vermektedir. Halen İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaktadır. Evli ve bir çocuk babası. Munis Düşenkalkar’ın kardeşidir.

 

Gönül Dağı Asuman Kimdir? Hazal Çağlar

Hazal Çağlar, 9 Kasım 1995 yılında İstanbul’da doğmuştur. Sosyal medya fenomeni olarak tanınan genç oyuncu No 10 Studio Temel Oyunculuk eğitimi aldı. Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunu oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimi görmektedir. İnstagram fenomeni olarak adını duyuran ve Twitter, İnstagram ve Facebook hesapları ile tanınan Hazal Çağlar bir dönem GS Tv’de stajyer sunuculuk yaptı. Burak Öksüzoğlu’nın Konu Sen Olunca isimli klibinde oynadı. 2020 yılının Ekim ayında vizyona giren Aile Hükümeti filminde rol alması ile oyunculuk deneyimi yaşadı. Son olarak Gönül Dağı dizisinde Asuman karakterini oynamaktadır.

 

Gönül Dağı Dolmuşçu Sefer Kimdir? Ferdi Sancar

Ferdi Sancar, 1980 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul Büyükçekmece’de tamamladı. Büyükçekmece Bediha Muvahit Tiyatrosu’nda Evde 3 Başına adlı oyun ile ilk tiyatro deneyimini yaşadı. Mahallenin Muhtarları dizisinde çocuk oyuncu olarak yer adlı. İlk televizyon deneyimi 2013 yılında Babam Sınıfta Kaldı dizisi ile başladı. Daha sonra Rengarenk dizisinde rol aldı. Ölene Kadar dizisinde Fahri karakterini canlandırdı. Dizi ve tiyatro oyunlarının yanı sıra Nasıl Yani, Küçük Esnaf, Hasret Bitti, Tutar mı Tutar, Kardeşim Benim, Hep Yek, Zaman Makinesi 1973 ve Yahşi Batı gibi pek çok sinema filmlerinde oynadı.

 

Gönül Dağı Döndü Kimdir? Feyza Işık

Feyza Işık, 1975 yılında Almanya’da doğmuştur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Ana Sanat Dalı Dramaturji ve Tiyatro Eleştirmenliği Bölümü’nde de eğitim görmüştür.
Gurbetçiler dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Feyza Işık, Filinta, Vicdan, Aile Reisi, Fatmagül’ün Suçu Ne, Bir Bulut Olsam, Haziran Gecesi, Lise Defteri,Ruhsar ve Çoban Yıldızı gibi birçok proje de yer almıştır.

 

Gönül Dağı Günşıl Kimdir? Gülhan Tekin

Gülhan Tekin 3 Mayıs 1975’te İzmir’de doğmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Dramatik Yazarlık bölümünden mezun oldu. 2004 yılında BKM Mutfak oyuncularına katıldı. Çok Güzel Hareketler Bunlar güldürü programında oynadı. Apartman toplantısı skecindeki performansı beğeni aldı. Hükümet Kadın, Çok Filim Hareketler Bunlar, Neşeli Hayat, Güneşi Gördüm, Beyaz Melek, Organize İşler, Beynelmilel, Filler ve Çimen, Oflu Hoca’nın Şifresi 3 gibi birçok filmde yer aldı. Birçok dizi ve filmde rol alan Gülhan Tekin senaristlik de yapmıştır.

 

Gönül Dağı Selami Kimdir? Eser Eyüpoğlu

Eser Eyüboğlu, 1984 yılında İstanbul’da doğmuştur. Bilkent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nde mezun oldu. 2012 yılında rol aldığı Düşman Kardeşler dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. Ardından Kalp Hırsızı ve Doksanlar dizilerinde rol aldı. Şevkat Yerimdar dizisinde İsmail karakterini canlandırdı. Dizilerin yanı sıra Oflu Hoca’nın Şifresi ve Mandıra Filozofu filmlerinde oynadı.

 

Gönül Dağı Cemile Kimdir? Nazlı Pınar Kaya

Nazlı Pınar Kaya, 1992 yılında İstanbul’da doğmuştur. Gülçin Hatıhan’dan oyunculuk eğitimi almıştır. Kariyerine ilk olarak 2013 yılında Küçük Gelin dizisi ile başladı. Ardından Aşkın Bedeli ve Günebakan dizilerinde rol aldı. Kalbimdeki Deniz dizisinde Figen karakterini canlandırdı ve Zümrüdüanka dizisinde oynadı.

Gönül Dağı Hemşire Elif Kimdir? Zümre Meğreli

Zümre Meğreli, 1998 yılında Ankara’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde mezun olmuştur. Oyunculuk kariyerine tiyatro sahnelerinde rol alarak başlayan Zümre Meğreli, kameralar karşısına ilk kez Gönül Dağı dizisi ile geçmiştir. Dizide hemşire Elif karakterini canlandırmaktadır.

 

Gönül Dağı Keriman Kimdir? Çiğdem Aygün

Çiğdem Aygün, 1987 yılında Şanlıurfa’da doğmuştur. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. 2012 yılında Ustura Kemal dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. Ateş Böceği dizisinde Sıdıka karakterini canlandırdı.

 

Gönül Dağı Gülsüm Öğretmen Kimdir? Ulviye Karaca

Ulviye Karaca 1968 yılında Ankara’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Eğitimin ardından Devlet Tiyatrolarında görev yaptı. 2008 yılında Süper Babaanne’de Asuman karakterini, daha sonra Beni Affet isimli dizide Zühre Kozan karakterini canlandırdı Pek çok reklam filminde yer almış, bir çok yetişkin ve çocuk oyununun da yazarlığını ve yönetmenliğini üstlenmiştir.

 

Gönül Dağı Ramazan Kimdir? Cihat Süvarioğlu

Cihat Süvarioğlu, 23 Eylül 1990 yılında Konya’da doğmuştur. Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Gösteri Sanatları Merkezi Tiyatro Okulu’nda eğitim gördü. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İleri Oyunculuk alanında yüksek lisans yaptı. İlk televizyon deneyimi Yüzleşme dizisi ile oldu. Ardından Yarım Kalan Aşklar ve Masal Çiçeği dizilerinde oynadı.

Gönül Dağı Serdar Kimdir? Utku Ateş

Utku Ateş, 1990 yılında İstanbul’da doğmuştur. Bahçeşehir Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nden mezun olmuştur. Sonrasında Craft Atölye Oyunculuk Eğitimi ve Akademi 35.5 Sahne Sanatları’nda Oyunculuk Eğitimi almıştır. 2014 yılında Kurt Seyit ve Şura dizisi ve Pek Yakında sinema filmi ile oyunculuğa adım atmıştır. Daha sonra Poyraz Karayel, Çilek Kokusu, Aile İşi ve Hayat Sırları dizilerinde rol almıştır.

Gönül Dağı Musa Kimdir? Nuri Gökaşan

Nuri Gökaşan, 20 Haziran 1950 yılında Ankara’da doğmuştur. Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu’nun Radyo TV Bölümü’nden mezun olmuştur. Sırasıyla Orhan Erçin Tiyatrosu, Çağdaş Sahne, Hürol Organizasyon, Yeni Tiyatro, A.S.T, Dat Yapım, Tiyatro Bakış ve Haldun Dormen Tiyatrosu’nda oyuncu ve yönetmen olarak görev yaptı.

Ankara televizyonu ve radyosunda oyuncu, metin yazarı ve seslendirme sanatçısı olarak görev yaptı. Çok sayıda dizi, reklam filmi ve belgesellerde oyuncu ve yönetmenlik ayrıca dublaj sanatçısı olarak görev yaptı.

 

Gönül Dağı Rıfat Kimdir? Hüseyin Sevimli

Hüseyin Sevimli, 1987 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bölümü’nden mezun olmuştur. 2012 yılından itibaren film ve dizilerde oynamaya başlayan Hüseyin Sevimli ilk olarak Ferahfeza filminde oynamış ardından Baba Candır, Behzat Ç. dizilerinde rol almıştır.

 

Gönül Dağı Zeynep Kimdir? Güliz Aybay

Dizide Zeynep Hemşire Elif’in kardeşidir. Uzun bir aradan sonra köyüne döner. Ancak evde nenesini bulamaz. Nenesinin öldüğünden haberi yoktur. Bu haber ile yıkılır. Zeynep ve Elif birbirlerine dert ortağı, destek olurlar.

Güliz Aybay, Sadri Alışık Kültür Merkezi ve Craft oyunculuk atölyesinden oyunculuk eğitimi aldı. İlk dizi oyunculuk deneyimini 2019 yılında Yaralı Kuşlar dizisi ile yaşadı. Ardından 2020 yılında yönetmenliğini Sezen Bildiren’in yapıp birlikte kaleme aldıkları ülkesindeki savaştan kaçıp Türkiye’ye mülteci olarak gelen ailesini kaybetmiş genç yaşta bir kadın olan Eflin karakterini canlandırdı. Son olaran Gönül Dağı dizisinde Hemşire Elif’in kardeşi Zeynep’i canlandırmaktadır. Neslihan Uzer ve Yaprak Atış menajerlik ajansına kayıtlıdır.

 

Gönül Dağı Süleyman Kimdir? Halil Balkanlar

Halil Balkanlar, 1965 doğumludur. Halil Balkanlar aslen Eskişehir doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezundur. En Son Babalar Duyar, Büyük Buluşma, Korkuyorum Anne, Beşinci Boyut, Arka Sokaklar, Kurtlar Vadisi Pusu, OKS Anneleri, Sevda Kuşun Kanadında, Umuda Kelepçe Vurulmaz ve Lise Devriyesi dizi ve filmlerinde rol almıştır. Gönül Dağı dizisine Serdar’ın babası Süleyman karakteri ile dahil olan oyuncu tiyatro oyunlarında rol almaktadır.

 

 

 

<Kardeşlerim dizisi oyuncu kadrosu öğrenmek için tıkla>>

Etiketler