Gönül Dağı Taner Kimdir? Berk Atan Kimdir? Oynadığı Diziler

Gönül Dağı Taner Kimdir? Berk Atan Kimdir? Oynadığı Diziler

İlk bölümden itibaren izleyicilerin beğenisini kazanan Gönül Dağı oyuncuları merak ediliyor. Gönül Dağı Taner kimdir, Berk Atan kimdir? oynadığı diziler ayrıntılar haberimizde.

İzleyenlerin memleket özlemini gideren, duygu seli yaşatan Gönül Dağı dizisinin oyuncuları kadrosu ve konusu merak edilmeye başladı. Peki dizi neyi anlatıyor, nereden esinlenilmiştir? Bozkırı ve bu coğrafya atmosferini, yaşayan insanları duygularını samimi bir şekilde aktaran Mustafa Çiftçi’nin öykülerinden esinlenerek senaryolaştırılmıştır. Gönül Dağı’nın yapım şirketi Köprü Film, Yapımcılığını ise Ferhat Eşsiz yapmaktadır. Yönetmen koltuğunda Yahya Samancı’nın olduğu dizinin senaristliğini Ali Asaf Elmas ve Mustafa Becit üstlenmektedir.

Gönül Dağı Taner Kimdir, Berk Atan Kimdir? Oynadığı Diziler

Gönül Dağı Bozkırda bir Anadolu masalıdır. Sapsarı toprakların, yıllarca dile gelen efsanelerin, unutulmaz aşkların hikayesidir. Küçük dünyalarında büyük hayaller yeşerten Anadolu çocuklarının hikayesidir. Bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuzenin hikayesidir.

Berk Atan ve Gülsüm Ali İlhan’ın başrollerini üstlendiği dizi, bozkırın ortasında yer alan şirin bir kasabada yaşayan sıcakkanlı, sevecen Anadolu insanının öyküsünü anlatıyor. Efsaneleri, gelenekleri, şehirlerde unutulmaya yüz tutmuş değerleri gönülden yaşayan, alın teriyle kazanırken sevdasını yüreğiyle hisseden, umutları ve hayalleri uğruna yaşam mücadelesi veren insanların hikayesi. Çocukluk aşkı Dilek’le bir gün buluşma hayali kuran Taner’in kuzenleriyle yaptığı müthiş icat. Düğüncüleri, ağıtçıları, gelenekleri, tüm samimiyetiyle Anadolu insanı… Bozkır topraklarının süsü özgürlük timsali Yılki Atları…
Nerde bir aşığın, bir yetimin kalbi kırılsa Gönül Dağından bir parça taş kopar derler ama büyük ama küçük… Sevdiklerine kavuşamayan aşıklara, savurduğu taşlarla kol kanat geren Gönül Dağı… İzlerken yaşayacak, hissedecek, duygulanacak ve gönülden bağlanacaksınız…

Gönül Dağı Taner Kimdir?

Dizide Taner, genç yaşta babası öldüğü için üniversite eğitimi alamamış ancak bu durum onu yıldırmamıştır. Mucitliğe meraklı olan Taner, köyünde araştırmalar yaparak kendini geliştirir. Arıları ve uçuşlarını incelerken aklına bir fikir gelir. Arı Kanadı Uçuş Teknolojisi dediği bir icat geliştirir. Bu icadını test etmede amcaoğulları Ramazan ve Veysel yardımcı olurlar. Taner çoçukluk aşklı olan Dilek’i yıllardır unutamamış hala ona aşıktır. Dilek yıllar önce köyden ayrılmıştır. Uzun yıllar sonra köyüne jeoloji mühendisi olarak gelince Taner’le tekrar yolları kesişir. Taner, duygularını açmayı sevdiğini söylemeyi başaramaz. Unutamadığı aşkına yıllar sonra kavuştuğunu düşünürken Dilek nişanlısının ortaya çıkmasıyla hayalleri suya düşer. Ama Taner ne aşkından ne de mucitlikten asla vazgeçmez.

Berk Atan Kimdir?

Anne tarafı Boşnak olan Berk Atan, 26 Eylül 1991 yılında İzmir’de doğdu. Lise eğitimini Sıdıka Rodop Lisesi’nde tamamladı. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünde okudu. Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde oyunculuk eğitimi alan Atan, kariyerine modellik yaparak başladı. 2012 yılında katıldığı Best Model of Turkey yarışmasında birinci oldu. Herşey Yolunda Merkez dizisi ile oyunculuk hayatına başladı. Sonrasında Altındağlı, Güneşin Kızları, Dayan Yüreğim, Cennetin Gözyaşları, Tahin Pekmez gibi yapımlarda rol aldı.

 

<<Gönül Dağı dizisi tüm oyuncu kadrosunu öğrenmek için tıkla>>

Etiketler