Gönül Dağı Veysel Kimdir? Gerçek adı, Oynadığı Diziler

Gönül Dağı Veysel Kimdir? Gerçek adı, Oynadığı Diziler

İlk bölümden itibaren izleyicilerin beğenisini kazanan Gönül Dağı oyuncuları merak ediliyor. Gönül Dağı Veysel kimdir, gerçek adı, oynadığı diziler ayrıntılar haberimizde.

İzleyenlerin memleket özlemini gideren, duygu seli yaşatan Gönül Dağı dizisinin oyuncuları kadrosu ve konusu merak edilmeye başladı. Peki dizi neyi anlatıyor, nereden esinlenilmiştir? Bozkırı ve bu coğrafya atmosferini, yaşayan insanları duygularını samimi bir şekilde aktaran Mustafa Çiftçi’nin öykülerinden esinlenerek senaryolastırılmıştır. Gönül Dağı’nın yapım şirketi Köprü Film, Yapımcılığını ise Ferhat Eşsiz yapmaktadır. Yönetmen koltuğunda Yahya Samancı’nın olduğu dizinin senaristliğini Ali Asaf Elmas ve Mustafa Becit üstlenmektedir.

Gönül Dağı Veysel Kimdir, Gerçek adı, Oynadığı Diziler

 

Gönül Dağı Bozkırda bir Anadolu masalıdır. Sapsarı toprakların, yıllarca dile gelen efsanelerin, unutulmaz aşkların hikayesidir. Küçük dünyalarında büyük hayaller yeşerten Anadolu çocuklarının hikayesidir. Bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuzenin hikayesidir.

Nerde bir aşığın, bir yetimin kalbi kırılsa Gönül Dağından bir parça taş kopar derler ama büyük ama küçük… Sevdiklerine kavuşamayan aşıklara, savurduğu taşlarla kol kanat geren Gönül Dağı…

Dizide Veysel, Taner’in ve Ramazan amcaoğludur. Bunlar hem akraba hem en iyi üç dosttur. Aynı Cemile’nin kocasıdır. Çok mutlu hayat dolu bir evlilikleri vardır. Bir yandan sanayide çalışır bir yandan hayallerinin peşinden gitmektedir.

 

Semih Ertürk Kimdir?

Semih Ertürk, 14 Ekim 1993 İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Oyunculuğa ilk olarak reklam filmlerinde oynayarak başladı. İlk profesyonel oyunculuk deneyimini 2015 yılında Yok Artık sinema filmi ile yaşadı. Ardından başrollerini Oktay Kaynarca, Deniz Çakır, Sanem Çelik, Yunus Emre Yıldırımer, Ozan Akbaba, Tarık Ünlüoğlu ve Can Gürzap’ın paylaştığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Taner karakterini canlandırdı. 2018 yılında TRT ekranlarına gelen Mehmetçik Kutlu Zafer dizisinde Said karakterini canlandırdı.

 Rol Aldığı Film ve Diziler:

2020-Gönül Dağı (Veysel)

2018-Mehmetçik Kutlu Zafer (Said)

2017-Mehmetçik Kutulamare (Said)

2017-Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Taner)

2015-Yok Artık (Apaçi)

 

 

<<Gönül Dağı dizisi tüm oyuncu kadrosunu görmek için tıkla>>

 

Etiketler