Gönül Dağı Zahide Kimdir? Ecem Özkaya Kimdir?

Gönül Dağı Zahide Kimdir? Ecem Özkaya Kimdir?

İlk bölümden itibaren izleyicilerin beğenisini kazanan Gönül Dağı oyuncuları merak ediliyor. Gönül Dağı Zahide kimdir, Ecem Özkaya kimdir? ayrıntılar haberimizde.

İzleyenlerin memleket özlemini gideren, duygu seli yaşatan Gönül Dağı dizisinin oyuncuları kadrosu ve konusu merak edilmeye başladı. Peki dizi neyi anlatıyor, nereden esinlenilmiştir? Bozkırı ve bu coğrafya atmosferini, yaşayan insanları duygularını samimi bir şekilde aktaran Mustafa Çiftçi’nin öykülerinden esinlenerek senaryolaştırılmıştır. Gönül Dağı’nın yapım şirketi Köprü Film, Yapımcılığını ise Ferhat Eşsiz yapmaktadır. Yönetmen koltuğunda Yahya Samancı’nın olduğu dizinin senaristliğini Ali Asaf Elmas ve Mustafa Becit üstlenmektedir.

Gönül Dağı Zahide Kimdir, Ecem Özkaya Kimdir?

Gönül Dağı Bozkırda bir Anadolu masalıdır. Sapsarı toprakların, yıllarca dile gelen efsanelerin, unutulmaz aşkların hikayesidir. Küçük dünyalarında büyük hayaller yeşerten Anadolu çocuklarının hikayesidir. Bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuzenin hikayesidir.

Berk Atan ve Gülsüm Ali İlhan’ın başrollerini üstlendiği dizi, bozkırın ortasında yer alan şirin bir kasabada yaşayan sıcakkanlı, sevecen Anadolu insanının öyküsünü anlatıyor. Efsaneleri, gelenekleri, şehirlerde unutulmaya yüz tutmuş değerleri gönülden yaşayan, alın teriyle kazanırken sevdasını yüreğiyle hisseden, umutları ve hayalleri uğruna yaşam mücadelesi veren insanların hikayesi. Çocukluk aşkı Dilek’le bir gün buluşma hayali kuran Taner’in kuzenleriyle yaptığı müthiş icat. Düğüncüleri, ağıtçıları, gelenekleri, tüm samimiyetiyle Anadolu insanı… Bozkır topraklarının süsü özgürlük timsali Yılki Atları…
Nerde bir aşığın, bir yetimin kalbi kırılsa Gönül Dağından bir parça taş kopar derler ama büyük ama küçük… Sevdiklerine kavuşamayan aşıklara, savurduğu taşlarla kol kanat geren Gönül Dağı… İzlerken yaşayacak, hissedecek, duygulanacak ve gönülden bağlanacaksınız…

Gönül Dağı Zahide Kimdir?

Dizide Zahide, Taner’in ablasıdır. Eşinden ayrılıp 3 çocuğu ile annesinin yanına gelmiştir. Tanergille birlikte yaşamaktadır. Zahide kendi ayakları üstünde duran çocuklarına tek başına bakabilecek kadar güçlü bir kadındır. Eşinden hiçbir destek görmeyen Zahide’nin en büyük destekçisi kardeşi Taner’dir.

Ecem Özkaya Kimdir?

Ecem Özkaya 25 Haziran 1988’de İstanbul’da doğdu. Maltepe Üniversitesi Radyo ve Televizyonculuk bölümünden mezun oldu. İlk oyunculuk deneyimi Kartallar Yüksek Uçar dizisi ile başlamıştır. Ardından Havalimanı İyi Uçuşlar ve Elveda Rumeli dizlerinde rol almıştır. Sonrasında 2010 yılında Star TV’de yayınlanan Cümbür Cemaat Aile dizisindeki rol arkadaşı Mustafa Üstündağ ile evlendi. Sonra İffet dizisinde oynamış ama asıl parlaması 2012 yılında  Zengin Kız Fakir Oğlan dizisinde Biricik karakteri ile olmuştur. Kartallar Yüksek Uçar (2007), Havalimanı/İyi Uçuşlar (2008), Cümbür Cemaat Aile (2010), İffet (2011) dizilerinde ve Sizi Seviyorum (2009), Zengin Gelin Fakir Damat 1-2-3 (2014, 2015, 2017) gibi sinema filmlerinde yer aldı.

 

<<Gönül Dağı dizisi tüm oyuncu kadrosunu öğrenmek için tıkla>>

Etiketler