Görevimiz Tehlike Filmi Oyuncuları, Konusu, İzlenmeli mi?

Görevimiz Tehlike Filmi Oyuncuları, Konusu, İzlenmeli mi?

Görevimiz tehlike filmi oyuncuları, konusu,izlenmeli mi bu film serisi hakkında merak edilen bilgiler haberimizde.

Mission: Impossible 1996 yapımı, Türkiye’de Görevimiz Tehlike ismiyle gösterilmiş 1960’lı ve 1970’li yılların Mission İmpossible isimli televizyon dizisinden yola çıkarak çekilmiştir. Filmin başrolünde o zamanlardan bu zamana aksiyon filmlerinin bir numaralı ismi Tom Cruise oynamaktadır. Yardımcı rollerde Jon Voight, Kristin Scott Tomas, Emilio Estevez, Henry Czerny  canlandırmakta ve ayrıca usta oyuncu Jean Reno da filmde oynamaktadır. Bu filmin çok tutmasının ardından 2000, 2006, 2011, 2015 yıllarında Görevimiz Tehlike seri devam filmleri vizyona gelmiştir. Serinin günümüzde son filmi olarak da 2018 yılında Mission: Impossible Yansımalar filmi vizyona gelmiştir.

Görevimiz Tehlike Filmi Oyuncuları, Konusu?

Ethan Hunt (Tom Cruise) ve Jim Phelpsin (Jon Voight) Impossible Mission Force’daki takımının kilit adamıdır. Gizli çalışan Sarah Davis (Kristin Scott Tomas), her türlü güvenliği çözme uzmanı Jack Harmon (Emilio Estevez), gizlice izleme uzmanı Joan Williams, ulaşımı halledecek olan Claire Phelps ve Ethan Hunt her zamanki gibi kilit adamdır. Prag’daki bir hainin suçunu ispatlamak için görevlendirilmiş ekip her zamanki gibi gizli görevlerine başlarlar fakat işler tamamen ters gider. Bir IMF (İmkansız Görev Gücü) görevinde olan, Jim Phelps ve ekibi, IMF ekibinin içine sızmış bir köstebeği ortaya çıkartmaya çalışıyorlardır.

İlk önce Jack Harmon’ın ölümünün ardından tüm ekip hayatını kaybetmeye başlar. Sadece Ethan Hunt bu olaydan sağ kurtulmayı başarır. Hemen CIA’de IMF yöneticisi Eugene Kittridge (Henry Czerny) yanına gelir,fakat IMF merkezi bu işte suçlunun Ethan Hunt olduğunu düşünüyordur ve ona bu yönde kanıtlar sunarlar. Fakat Ethan Hunt masum olduğunu biliyordur. Kendisini temize çıkarmak için kaçacaktır ve büyük bir macera onu beklemektedir.

İZLENMELİ Mİ?

Bizce bu film ve serisi kesin izlenmelidir. Seri filmler içerisinde bu seri kadar kaliteyi koruyan ve her defasında daha da çıtayı üst seviye çıkaran nadir filmlerdendir. Aksiyon ise aksiyon, macera ise macera, zeki kurgu ve plan ayrıca filmde beklenmedik ters köşe şaşırtmacalar bulunmakta yani bir filmden aradığınız birçok şeyi bulabileceğiniz  bu seriyi izleyin. Keyifli Seyirler…

Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim
Ülke: 1996 / ABD

Hangi kanal: Star TV

Yayın Günü: 2 Aralık Çarşamba

Yayın Saati: 22:15

<<Tvde Bugün yayınlanacak diğer filmleri görmek için tıkla>> 

<<Alternatif olarak bu ve benzeri film tavsiyeleri için tıkla>> 

Etiketler