Hay Sultan Dizisi Nerede Çekiliyor? Çekim Adresleri

Hay Sultan Dizisi Nerede Çekiliyor? Çekim Adresleri

Uzun süre duyurulan ancak yeni ekrana gelecek olan Hay Sultan Dizisi nerede çekiliyor? Set adresi nedir? Sorularını yanıtlamaya çalışacağız.

Abdülkadir Geylani hazretlerinin hayatını ve yaşadıklarını anlatan Hay Sultan dizisi çekimleri son sürat devam ediyor. 1077 yılını konu alan dizi yine TRT ekranlarında yayınlanacak. Dönem, tarih ve tasavvuf konulu dizileri daha çok TRT ekranlarında görmeye alışık olduğumuz için yine yanılmadık. Hay Sultan dizisi nerde çekiliyor sorusunun yanıtını öğrendiğiniz kadarıyla sizlerle paylaşacağız.

Hay Sultan Dizisi Nerede Çekiliyor? Çekim Adresleri

Geçtiğimiz yıl Ramazan ayı içerisinde TRT 1’de izleyici ile buluşması beklenen Hay Sultan ne yazık ki yaşanan pandemi nedeniyle çekimlerine ara verilmişti. Hay Sultan dizisi  çekimleri Kaynarca’nın Karaboğaz sahilinde çekiliyor. Kaynarca Sakarya ilimize bağlı bir ilçedir. İstanbul’a yakındır. Çekimler için en uygun mekan olarak burası düşünülmüştür. Abdülkadir Geylani’nin hayatını anlatacak dizi için yüzlerce set ekibi Kaynarca’da hummalı bir çalışma yürütüyor.

İslam tarihinin önemli isimlerden biri olan tasavvuf alimi Abdülkadir Geylani, tecrübeli oyuncu Çetin Tekindor tarafından canlandırılıyor. Toplumsal sorunlarla yakından ilgilenen ve konumunu önemseyen her olaya dahil olup barış yöntemiyle çözmekten yana olan Abdülkadir Geylani’nin hikayesi seyirciyi derinden etkileyecek ve yüreklere dokunacak.

Hay Sultan’ın dizisinin ilk bölümleri çekimleri geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Kamera önünde ve arkasında yüzlerce çalışanın görev aldığı dizi için sahil tamamen giriş çıkışlara kapatıldı. Sakarya Kaynarca Karaboğaz sahili Hay Sultan dizisi için atların, at arabalarının yanı sıra oyuncuların dinlenmek için kullandığı karavanlarla çevrildi.

Hay Sultan dizisi ilk bölümlerin çekimleri Kaynarca Karaboğaz Sahilinde tamamlandı.  Hay Sultan dizisinin nerede çekildiği izleyici tarafından merak edilip araştırılacak dizi ile birlikte Kaynarca Karaboğaz Sahilinin de popüleritesinin artması bekleniyor. Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte dizinin çekimleri için İstanbul’da boş bir platoda çekim mekanları ayarlanıyor. Bunun için 1077 yılında olması gereken kıyafetler, mekanlar ve çadırlar hazırlanıyor.

 

 

<<Hay Sultan dizisi tüm oyuncu kadrosunu görmek için tıkla>>

Etiketler