Hercai Neden Yok, Neden Gün Değiştirdi, Hangi Gün Yayınlanacak?

Hercai Neden Yok, Neden Gün Değiştirdi, Hangi Gün Yayınlanacak?

ATV Hercai dizisiyle ilgili radikal bir karar aldı. Hercai Neden Yok, Neden Gün Değiştirdi, Hangi Gün Yayınlanacak? Tüm bu sorular ayrıntılarıyla haberimizin devamında.

Hercai 2. Sezonuyla ekrana gelen aşiret, aşk ve intikam konularını ele alıyor. Dizi ilk sezonunda büyük ilgi gördü. Hatta dizinin birinci bölümü Youtube’ta en çok izlenen dizi olarak kayıtlara geçti. Ayrıca resmî instagram hesabı da 1.8 milyon takipçiye ulaştı. Fakat zamanla reytinglerde düşüşler yaşandı. Bu düşüşler diziyi olumsuz etkileyecek kadar değildi. Şimdi ise izleyicisini cuma akşamları karşılayan dizinin yayın tarihi değişti.

Hercai Neden Yok, Neden Gün Değiştirdi, Hangi Gün Yayınlanacak?

Hercai, 10 Ocak 2021 tarihinden itibaren pazar akşamları sevenleriyle buluşacak. Bu ani ve beklenmeyen değişikliğin nedeni izleyici tarafından çok merak edildi. Çünkü iki sezondur cuma akşamları ekrana gelen dizinin pazar akşamı yayınlanacak olması izleyicinin pazar akşamı izlediği diziyi Hercai dizisine ikame etmesi demek. Eğer Hercai izleyicisinin sürekli takip ettiği pazar akşamları başka bir programı varsa bu Hercai dizisinin reytinglerini tehlikeye atacaktır.

Hercai dizisi neden yok? Hangi gün yayınlanacak? Neden gün değiştirdi? Hercai dizisinin düzenini bozan 1 Ocak cuma akşamı yayın dünyasına yeni başlayacak olan Akıncı dizisi oldu. Kanal pazar akşamlarını Akıncı dizisi için ayırmak yerine Hercai dizisini pazar akşamları yayınlamayı tercih etti. Hercai son yayınlanan bölümüyle 5.52 oranında reytinge sahip olarak 9. Sırada yer almıştı. Cuma günü için bu başarı oldukça iyi.

Cuma akşamları, Kanal D’de Arka Sokaklar, Tv8’de Kırmızı Oda, Show Tv’de Ramo gibi güçlü yapımlara karşı dik bir duruş sergileyerek 5 üzerinde Reyting almayı başarıyordu. Dizinin pazar akşamına geçmesiyle reytingleri düşer mi yükselir mi bunu ilerleyen bölümlerde göreceğiz. Hercai pazar akşamları Arıza, Kefaret ve Menajerimi Ara gibi dizilerle daha kolay bi rekabet yaşayabilir. Başrollerinde Akın Akınözü ve Ebru Şahin’in rol aldığı Hercai için erken final mi yapacak bitecek mi soruları da akıllara gelebilir. Fakat diziyle ilgili henüz böyle bir karar yok. Bunu ilerleyen günlerde aldığı reytingler gösterecek.

Akıncı dizisi için de cuma akşamının tercih edilmesi riskli bir seçim olmuş. Çünkü cuma akşamı yayınlanan programlar izleyici kitlesi oturmuş Diziler. İnsanlar tercihlerini sonradan başlayan bir dizi için değiştirir mi bilmiyoruz. Bunu da ilerleyen zamanlarda değerlendireceğiz.

 

 

<<Kefaret dizisi erken final mi yapacak öğrenmek için tıkla>>

Etiketler