Hızlı Ve Öfkeli 7 Oyuncuları, Konusu?

Hızlı Ve Öfkeli 7 Oyuncuları, Konusu?

En çok sevilen seri filmlerden Hızlı Ve Öfkeli 7 Oyuncuları, Konusu nedir tüm ayrıntılar haberimizde.

Hızlı ve Öfkeli 7 (Furious Seven), 2015 yılında vizyona giren Hızlı ve Öfkeli film serisinin yedinci Amerikan aksiyon filmi. Filmin senaristi Chris Morgan ve yönetmen koltuğunda ise James Wan vardır. Genç yönetmen daha önce Saw, The Conjuring ve Insidious gibi önemli filmlere imza atmıştı. Filmin yıldızlar oyuncu kadrosunda ise Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson (namı değer Kaya), , Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Ludacris, Kurt Russell ve aksiyon filmlerinin favori ismi Jason Statham yer almaktadır.

Hızlı Ve Öfkeli 7 Oyuncuları, Konusu?

Hızlı ve Öfkeli 6’da Owen Shaw ve ekibinin yenilmesinden sonra,Dominic Toretto (Vin Diesel), Brian O’Conner( Paul Walker) ve geri kalan ekip kaçarak hayat sürdürmeyi bırakıp  artık sahip olmak istedikleri normal hayata dönmek için evlerine Amerika’ya geri dönerler. Fakat bir türlü normal hayata kavuşmalarına izin vermezler. Owen’ın büyük kardeşi Deckard Shaw (Jason Statham) kardeşine yapılanların intikamını almak için Dominic ve ekibinin peşine düşer. Dominic’in evine bomba gönderen Shaw ekibi tehdit eder.Bu yüzden ekip tekrar biraraya gelecektir. Ekip Han’ı Deckard Shaw’ın  öldürdüğünü öğrendikten sonra, Deckard onları ilk bulmadan önce kendilerinden birini öldüren adamı bulmak için peşine düşerler. Shaw’ın bu savaşı kuralına göre oynamayacağını fark eden Dom yetkili bir devlet ajanından yardım alır. Böylece ekip bir kez daha harekete geçer. Bu kez ABD hükümeti için yaptırılan bir takip cihazını ele geçirmek zorundadırlar. Shaw’da ekibi takip ederek intikam alma peşindedir. Filmde yeni karakterler yeni taraflar oluşmaktadır. Owen Shaw’ı bitirmeye yardım eden Dwayne Johnson da sonradan olaya dahil olur.

Aksiyonun durdurak bilmediği hız, soygun, arabalar, macera, kovalamaca, dostluk ne ararsanız bu filmde var. Tabi Hızlı ve Öfkeli serisi hayranlarının bazıları seriden uzaklaşılıp aksiyon filmine dönmesinden pek memnun olmasa da soluksuz izleyeceğiniz bir filmdir. Paul Walker’un ölümü ile filmde ayrı bir burukluk vardır. Özellikle filmin sonunda Paul Walker’a veda niteliğinde araba sahnesi, yollarının ayrılması insanda bir burukluk bırakıyor.

Talihsiz Araba Kazası Sonrası

30 Kasım 2013’te, Şükran günü tatili için film çekimlerine ara verildiği sıra karakterini Brian O’Conner canlandıran Paul Walker  bir araba kazasında yaşamını yitirdi. Bir gün sonra, Universal, film çalışmalarının bir süreliğine gecikeceğini açıkladı. 4 Aralık 2013’te, Universal Pictures, yapımın sonraki duyuruya kadar beklemede olacağını duyurdu. Yönetmen James Wan filmin iptal edilmediğini onayladı. 22 Aralık 2013’te, Diesel Facebook sayfasında filmin çıkış tarihinin 10 Nisan 2015 tarihinde olacağını onayladı.

6 Ocak 2014’te, yeni sahnelerin çekileceği bildirildi. Ancak, yazar Chris Morgan bu karakterin devam ettirilmesi için sunulan tüm fikirleri reddetmiştir. 21 Mart 2014’te, The Daily News, Stüdyo’nun CGI teknolojisi ile Paul’in yüzü ve sesini kullanarak kardeşi Cody Walker oynamıştır. Cody’nin yüzü bilgisayar programları ile ağabeyine benzetilmiştir ve böylece filmin son sahneleri de çekilmiştir.

Filmin müziklerini serinin üçüncü, dördüncü ve beşinci bölümlerinde de çalışan Brian Tyler, filmin soundtrack albümü Atlantic Records tarafından piyasaya çıktı.

Bu filmi ve serinin tamamını izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Her vizyona girdiğinde gişe hasılatı kıran, müzikleri ile dillerden düşmeyen seri çok kalabalık bir hayran kitlesine sahiptir. Serinin ilk filmlerindeki o sadece araba, modifiye ve yarış üzerine kurulu atmosfer seri ilerledikçe aksiyona dönse de yine de keyifle izleyeceğiniz bir seridir.

İYİ SEYİRLER….

 

<< Diğer alternatif film önerileri için tıkla>>

Etiketler