Kıbrıs Ada Kışı Dizisi Ne Zaman Başlayacak? Hangi Kanal

Kıbrıs Ada Kışı Dizisi Ne Zaman Başlayacak? Hangi Kanal

Ahmet Kural ile Serkan Çayoğlu’nun yeni dizisi yolda. Kıbrıs Ada Kışı dizisi ne zaman başlayacak, hangi kanal merak edilenler haberimizde.

Kıbrıs Ada Kışı dizisi oyuncu kadrosu ve konusu gibi bilgiler netleşmeye başladı. Kıbrıs Ada Kışı dizisi geliyor ne zaman başlıyor, hangi günler yayınlanacak tüm detayları aktarıyoruz.

Kıbrıs Ada Kışı Dizisi Ne Zaman Başlayacak? Hangi Kanal

Erol Avcı’nın sahibi olduğu TMC Film yapımı Kıbrıs Ada Kışı dizisi Trt 1 ekranlarında yayınlanacak. Kıbrıs Ada Kışı, 60’ar dakikadan olmak üzere 26 bölüm olarak yayınlanması planlanıyor. Dizinin yönetmenliğini Hakan İnan yapıyor, senaryosunu ise Emre Özdür ile Başar Başaran isimleri üstleniyor. Kıbrıs Ada Kışı dizisinin yaz, kış ve bahar olmak üzere 3 mevsimde çekimleri yapılacak. Kıbrıs Ada Kışı 1963 yılında başlayıp 1974 çıkarmasına kadar uzanan yılları konu alıyor.

Serkan Çayoğlu, Ahmet Kural, Pelin Karahan ve Gülper Özdemir dizinin başrollerinde yer alıyor. Bu isimlerin dışında Tayanç Ayaydın, İbrahim Yıldız, Miray Akay ve Devrim Saltoğlu gibi önemli oyuncular da dizinin kadrosunda yer alıyor.

Dizide Ahmet Kural ve Pelin Karahan karı kocayı canlandıracak. Serkan Çayoğlu’nun dizideki partneri ise Gülper Özdemir olacak. Dizinin ve tarihin önemli karakterlerinden Rauf Denktaş’ı Asmalı Konak dizisinden tanıdığımız Devrim Saltoğlu canlandıracak.

Kıbrıs Ada Kışı dizide oyuncular belli oldu ve okuma provaları başladı. Dizinin çekimlerine Ocak 2021’de başlanacak. Şimdiden kostüm ve makyaj provalarına başlandı. Kıbrıs Ada Kışı dizisi Şubat 2021’de Trt 1 ekranlarında pazar akşamları yayınlanacak.

 

 

<<Kıbrıs Ada Kışı dizisi tüm oyuncu kadrosunu görmek için tıkla>>

Etiketler