Kıbrıs Ada Kışı Dizisi Oyuncuları Kadrosu Konusu

Kıbrıs Ada Kışı Dizisi Oyuncuları Kadrosu Konusu

Trt 1 ekranlarında yakında yayınlanacak olan Kıbrıs Ada Kışı dizisi oyuncuları, kadrosu, konusu merak edilenler haberimizde.

Kıbrıs Ada Kışı dizisi oyuncu kadrosu netleşmeye başlıyor. Kıbrıs Ada Kışı dizisi geliyor ne zaman başlayacak,  hangi günler yayınlanacak, konusu ne, oyuncu kadrosunda kimler var tüm detayları aktarıyoruz.

Kıbrıs Ada Kışı Dizisi Oyuncuları Kadrosu Konusu

TMC Film yapımı Kıbrıs Ada Kışı dizisi Şubat 2021’de Trt 1 ekranlarında pazar akşamları yayınlanacak. Türkiye’de yayınlanan süresi 2,5 saati bulan dizilerin aksine 60’ar dakikadan 26 bölüm olarak tasarlanan dizinin yönetmenliğini Hakan İnan’ın yapacak, senaryosunu ise Emre Özdür ile Başar Başaran üstleniyor.

Kıbrıs Ada Kışı dizisinin yaz, kış ve bahar olmak üzere 3 mevsiminde geçeceği söyleniyor. Kıbrıs Ada Kışı 1963 yılında başlayıp 1974’e kadar uzanan yılları ele alacak. Trt 1’in son zamanlarda kaliteli yapımlarla reytinglerde başı çektiğini görüyoruz. Bu diziyle yine başarıyı yakalamayı hedeflenen yapımda önemli oyuncular yer alıyor. Peki oyuncu kadrosunda kimler var?

Model olarak başlayıp oyunculuk eğitimi alarak oyunculuğa yönelen Kuzey Güney, Zeytin Tepesi, Kiraz mevsimi ile tanıdığımız Serkan Çayoğlu tekrar ekran karşısına geçiyor. Kanal D ekranlarında yayınlanan son dizisi Yeni Hayat’ın kısa sürede final yapması ile ekranlara ara veren Serkan Çayoğlu yeni proje ile geliyor. İşler Güçler, Kardeş Payı, Düğün Dernek ve Baba Parası ile tanıdığımız Ahmet Kural, Kıbrıs dizisinde Serkan Çayoğlu ile birlikte oynayacaklar.

Beklenmedik zamanda Yeni Hayat dizisinin bitmesi Serkan Çayoğlu hayranlarını ekranda göremeyecekleri için üzülmüştü. Yeni proje ile ilgili haberler hayranlarını sevindirdi. En son 2015 yılında Kardeş Payı dizisi ile bir dizi projesinde yer alan Ahmet Kural uzun zamandır dizilerde yer almıyordu. Hayranlarının onu tekrar dizi projesinde görecek olması heyecanlandırdı.

Kıbrıs Ada Kışı dizinin kadrosuna sürpriz bir isim daha dahil oldu. Uzun zamandır dizi projelerinde yer almayan oyuncu Pelin Karahan, Kıbrıs Ada Aşkı dizisi ile ekranlara dönüyor. Başrolü paylaşacaklar.

Ahmet Kural ile Pelin Karahan karı kocayı canlandıracak. Böylelikle Ahmet Kural’ın partneri belli oldu. Gözler Serkan Çayoğlu’nun partneri kim olacağı sorusuna yöneldi. Serkan Çayoğlu’nun partneri de belli oldu. Son olarak Sen Anlat Karadeniz dizisinde rol alan Gülper Özdemir, Serkan Çayoğlu’nun dizideki partneri olacak.

Kıbrıs Ada Kışı dizisi oyuncu kadrosu, konusu netleştikçe yeni gelen oyuncuları listeye güncelleyerek buradan sizlere bildireceğiz.

Kıbrıs Ada Kışı Dizisi Oyuncu Kadrosu

Serkan Çayoğlu kimdir?

Serkan Çayoğlu, 31 Mayıs 1987 tarihinde Almanya’da doğdu. Serkan Çayoğlu, 1.88 metre boyunda 82 kilo ağırlığındadır. Almanya’da Erlangen Üniversitesi  Ekonomi Bölümü’nde eğitim aldı. Mankenlik yaparak ünlü olduktan sonra oyunculuğa yöneldi. Dolunay Soysert’ten oyunculuk eğitimi aldı. İlk oyunculuk deneyimini 2014 yılında Zeytin Tepesi ile yaşamıştır. Ardından aynı yıl Kiraz Mevsimi dizisinde Ayaz karakteri ile yıldızı parlamıştır. Sonrasında 2016 yılında Hayatımın Aşkı dizisinde oynamış ancak yapım tutmadığı için kısa sürmüştür. 2018 yılında Börü dizisindeki Kaya rolü ile tekrar ivme kazanan oyuncu ardından Halka ve Yeni Hayat dizilerinde rol almıştır.

Rol Aldığı Dizi ve Filmler:

2014- Zeytin Tepesi (Burak)
2014- Kiraz Mevsimi (Ayaz)
2016- Hayatımın Aşkı (Demir)
2018- Börü (Kaya)
2019- Halka (Cihangir)
2020- Yeni Hayat (Adem)

Ahmet Kural kimdir?

Ahmet Kural, 10 Kasım 1982 Kütahya doğumludur. Konya Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü’nden mezun olan oyuncu daha sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk dersleri almıştır. İlk oyunculuk deneyimini Fikrimin İnce Gülü dizisinde Savaş karakteri ile yaşamıştır. Ardından Güneşin Oğlu dizisinde rol alan oyuncu ilk başrolünü Gazi dizisindeki Fırat karakteri olarak oynamıştır. Asıl çıkışını Murat Cemcir ile başrolleri paylaştığı komedi filmi Çalgı Çengi filmi ile yakalamıştır. Ardından komedi dizisi İşler güçlerdeki performansı ile önemli komedyenler arasına adını yazdırmıştır. Bu hızla Düğün Dernek ve Çalgı Çengi İkimiz filmlerinde oynayan oyuncu izleyenleri kahkahaya boğmuştur. Kardeş Payı komedi dizisi karakterleri ve replikeri ile herkesin beğenisini kazanmıştır. Son filmleri Ailecek Şaşkınız ve Baba Parası filmleri ile önceki filmler gibi gişede istediğini bulamasa da sempatikliği, şekilden şekile giren mimikleri ile izleyenlere komik anlar yaşatıyor.

Rol Aldığı Dizi ve Filmler:

2007- Fikrimin İnce Gülü (Savaş)
2008- Gazi (Fırat)
2009- Bir Bulut Olsam (Harun)
2010- Elde Var Hayat (Metin)

2010- Çalgı Çengi (Gürkan)
2012- Behzat Ç (Çalgıcı Gürkan)
2012- İşler Güçler (Ahmet Kural)
2013- Düğün Dernek (Tüpçü Fikret)
2014- Kardeş Payı (Metin)
2017- Çalgı Çengi İkimiz (Gürkan)
2018- Ailecek Şaşkınız (Ferhat)
2020- Baba Parası (Taksici Selim)

Pelin Karahan kimdir?

Pelin Karahan, 6 Ekim1984 Ankara doğumludur. Pelin Karahan, 1.61 metre boyunda , 54 kg ağırlığındadır. Pelin Karahan iş adamı Bedri Güntay ile evlidir ve iki oğlu vardır. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm İşletme Bölümü’nden mezundur. Okul bitince İstanbul‘a gelir interaktif reklam hizmeti veren bir şirkette müşteri ve halkla ilişkilerde çalıştı.

Aynı zamanda manken Neşe Erberk‘in Erberk Ajans’sına kaydoldu. Demirdöküm reklam filmi ile reklam çekimlerine başladı. Daha sonra Nestle Kit-Kat, Coca Cola Light, Ülker Royal Golf, Yedigün, Carrefour, Penti,Komili Şampuan reklamlarında oynadı. Asıl çıkışını aynı zamanda ilk dizi oyunculuk deneyimi olan Kavak Yelleri dizisindeki Aslı karakteri ile yaşadı. 2012 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Mihrimah Sultan karakteri ile yıldızı parladı. Ardından 2015 yılında Yeter dizisinde rol alan oyuncu uzun süredir ekranlarda yer almıyordu. Artık Kıbrıs Ada Aşkı dizisi ile tekrar ekranlarda olacak.

Rol Aldığı Dizi ve Filmler:

2007- Kavak Yelleri (Aslı)
2012- Muhteşem Yüzyıl (Mihrimah Sultan)
2015- Yeter (Aylin)
2018- Yuvamdaki Düşman (Konuk oyuncu)

Gülper Özdemir Kimdir?

Gülper Özdemir, 1990 yılında Almanya’da doğmuştur. Gülper Özdemir, 1.76 metre boyunda ve 57 kilo ağırlığındadır. ABD Truman State Universty ve Almanya RheinMain University of Applied Sciences okullarından eğitim aldı. Oyunculuğa lise yıllarında Almanya’da başlayan oyuncu ilk profesyonel oyunculuk deneyimini 2016 yılında Bana Sevmeyi Anlat dizisisinde Simge karakteri ile yaşadı. Gülper Özdemir daha sonra 2017 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Kara Yazı dizisinde Derya karakterini canlandırdı. İlk başrolünü 2017 yılında Tutsak dizisinde Elif karakteri ile yaşadı. Ardından 2018 yılında Meleklerin Aşkı dizisinde Melek Saymaz karakterini canlandıran oyuncu son olarak Sen Anlat Karadeniz dizisinin 3. sezonunda Hazan karakterini canlandırdı ve bu karakterle tanındı.

 

İbrahim Yıldız Kimdir?

İbrahim Yıldız İstanbul doğumludur. İbrahim Yıldız, ilk oyunculuk deneyimi olan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Lagari Hasan karakteri ile dikkatleri çekmeyi başardı. 2018 yılında ilk kez Keşif sinema filmiyle beyaz perdeyle tanıştı. 2019 yılında Tek Yürek dizisinde Osman’a hayat veren oyuncu dizideki oyunculuğu ile beğeni topladı. Şimdilerde ise Kıbrıs Ada Kışı dizisinin kadrosuna dahil oldu.

Kıbrıs Ada Kışı Rauf Denktaş – Devrim Saltoğlu Kimdir?

Devrim Saltoğlu, 30 Haziran 1973 Trabzon doğumludur. Trabzon Anadolu Lisesi mezunudur. Ardından Ankara Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Devrim Saltoğlu, Anadolu Üniversitesinde de tiyatro eğitimi aldı. Trabzon Belediyesi Deneme Sahnesi, Trabzon Devlet Tiyatrosu, Ankara Deneme Sahnesi, Ankara Özgür Tiyatro, İzmit Şehir Tiyatrosu, Kandemir Konduk Tiyatrosu ve Sadri Alışık Tiyatrosu’nda oyuncu olarak görev aldı.

2008-2009 sezonunda Salt Tiyatro’yu kurdu. Salt Tiyatro Stüdyosu adlı bir de oyunculuk okulu vardır. İlk dizi oyunculuk deneyimini 2000 yılında Kahkaha Show dizisi ile yaşadı. Ardından Üvey Baba dizisinde rol olan oyuncu asıl çıkışını 2002 yılında Asmalı Konak dizisinde Seyhan Karadağ karakteri ile yaptı. Ardından birçok dizi ve filmde rol alan oyuncu son olarak 2017 yılında Cennet’in Gözyaşları dizisinde Kaya karakterini, 2019 yılında Güvercin dizisinde Celil karakterini canlandırdı. Ayrıca oyunculuğunun yanı sıra Aşkyuvarlar isimli bir de roman yazmıştır.

Tayanç Ayaydın Kimdir?

Tayanç Ayaydın, 7 Ağustos 1979 İstanbul doğumludur. İstek Vakfı Lisesi’nden mezun oldu. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. İlk oyunculuk deneyimini 2004 yılında Aliye dizisinde Kahraman karakteri ile yaşadı. Aynı yıl Kalbin Zamanı filmiyle sinemaya adım attı. Ardından pek çok film ve dizide rol alan oyuncu, asıl çıkışını 2009 yılında ilk başrol deneyimi olan Sakarya Fırat dizisinde Osman Kanat karakteri ile yaptı. Bu dizide 4 sezon yer aldı ve yıldızı parladı. Ardından 2014 yılında yine Zeytin Tepesi dizisinde Tarık Karatay başrol karakterini canlandırdı.

2018 yılında Kırgın Çiçekler dizisinde Ejder karakterini, 2019 yılında Tek Yürek dizisinde Halit Aslan karakterini canlandırdı. Son olarak 2020 yılında erken final yapan Yeni Hayat dizisinde Timur Karatan karakterini canlandırdı.

Miray Akay Kimdir?

Gerçek adı, Myraslava Kostyeva Akay’dır. Miray Akay, 17 Temmuz 2000 Ukrayna doğumludur. Emlak Kredi Bankası Ortaokulunu bitirdi. Ardından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun oldu. İlk oyunculuk deneyimini 2010 yılında Bitmeyen Şarkı dizi ile yaşadı. Ardından 2012 yılında Eve Dönüş, Sarıkamış 1915 filmi ile sinema ile tanıştı.

Daha sonra Balık, Halam Geldi, Eve Dönüş, Kelebeğin Rüyası sinema filmlerinde rol aldı. Güneşin Kızları, Benim Adım Gültepe, Servet, 20 Dakika, Dayan Yüreğim, Bizim Hikaye dizilerinde oynadı. Son olarak 2020 yılında Zümrüdüanka dizisinde Meliha karakterini canlandırdı.

Kıbrıs Ada Kışı Makarios – Emre Törün Kimdir?

Emre Törün, 1 Mart 1972 İstanbul doğumludur. İlk oyunculuk deneyimini 1996 yıılında 4 sezon süren dönemin popüler dizisi Kara Melek’te yaşadı. Ardından 1998 yılında Şeytanın dizisinde Tolga karakterini canlandırdı. Daha sonra birçok film ve dizide rol alan oyuncu son olarak 2015-2017 arası 3 sezon oynadığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde istihbaratçı Nevzat Çankırılı karakterini canlandırdı. Asiye Kocaman Casting ajansına kayıtlıdır. Şimdi ise Kıbrıs Ada Kışı dizisinde rum Makarios karakterini canlandıracak.

 

<<Kıbrıs Ada Kışı dizisi ne zaman başlayacak öğrenmek için tıkla>>

<<Gönül Dağı dizisi tüm oyuncu kadrosunu görmek için tıkla>>

Etiketler