Kırmızı Kamyon Abdülkerim Kimdir? Uğur Arda Başkan Biyografisi

Kırmızı Kamyon Abdülkerim Kimdir? Uğur Arda Başkan Biyografisi

Kırmızı Kamyon dizisi ekrana gelmeye sayılı günler kala oyuncular merak edilmeye başladı. Kırmızı Kamyon Abdülkerim Kimdir, Uğur Arda Başkan Biyografisi

Kırmızı Kamyon dizisinde Abdülkerim’in lakabı Abdo’dur. Abdo bir dağ gibi kuvvetli; ama içinden tam bir romantik, tam bir aşk çocuğudur. Onunla tanışınca onu sevmeme ihtimaliniz yoktur.

Kırmızı Kamyon Abdülkerim Kimdir? Uğur Arda Başkan Biyografisi

Uğur Arda Başkan, 1995 İstanbul doğumludur. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü ve Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Aslen Ses & Efekt Operatörü olarak dizi ve tiyatro dünyasına başlayan Başkan, daha sonraları tiyatro oyunculuğu ardından dizi oyunculuğuna başlamıştır. İlk olarak 2017 yılında Zengin Mutfağı adlı tiyatro oyununda Seyfi rolünü canlandırdı. Daha sonra Hababam Sınıfı ve Haldun Taner Kabare adlı tiyatro oyunlarda rol aldı. Rhpozitif Menajerlik ajansına kayıtlıdır.

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2020 yılında Netflix yapımı olan Love 101 (Aşk 101) dizisiyle yaşadı. Ardından aynı yıl Bir yalnızlık Şarkısı ve Bay Yanlış dizilerinde rol aldı. Son olarak 2021 yılında Kırmızı Kamyon dizisinde Abdülkerim karakterini canlandırmaktadır.

Rol Aldığı Bazı Tiyatro Oyunları:

2018-Zengin Mutfağı (Seyfi )

2018-Hababam Sınıfı (Oyuncu)

2018-Haldun Taner Kabare – Dün Bugün (Oyuncu)

Rol Aldığı Diziler ve Filmler:

2021-Kırmızı Kamyon (Abdülkerim)

2020-Bay Yanlış (Haydar)

2020-Bir Yalnızlık Şarkısı (Dizi)

2020-Aşk 101 (Netflix Dizi)

<<Kırmızı Kamyon dizisi tüm oyuncu kadrosunu görmek için tıkla>>

<<Kırmızı Kamyon dizi müzikleri, çalan şarkılar görmek için tıkla>>

Etiketler