Kuruluş Osman Bala Hatun Ölecek Mi? Tarihte Ne Zaman Öldü?

Kuruluş Osman Bala Hatun Ölecek Mi? Tarihte Ne Zaman Öldü?

Kuruluş Osman dizisinde yine Heyecan dolu bir bölüm geride kaldı. 41. Bölüm fragmanı yayınlanır yayınlanmaz Kuruluş Osman Bala Hatun ölecek mi? Tarihte ne zaman öldü? soruları araştırıldı.

Kuruluş Osman 30 Aralık 40. bölümde yapılan toy toplantısında Ertuğrul Gazi’den sonra yerine geçecek olan yeni bey seçildi. Beylik seçimi sırasında herkes heyecanla sonucu bekledi. Savcı ve Dündar beyin birbirlerinin sırtından vurması sonucunda Osman Bey olarak seçildi. Osman’ın Bey olarak seçilmesi tüm obada sevinçle karşılandı. Savcı ve Dündar bey ise kaybetmenin verdiği öfkeyle hareket etmeye başladılar.

Kuruluş Osman Bala Hatun Ölecek Mi? Tarihte Ne Zaman Öldü?

Dizinin bölüm sonu final sahnesinde Osman Bey Bamsı beye ilk seferin nereye düzenleneceğini soruyor. Bunun üzerine Bamsı bey, ilk seferin Ertuğrul Gazi’nin emanetlerine yapılacağını söylüyor ve derhal Yola çıkmaya hazırlanıyorlar. Bu sırada Tarhun hatun ise Osman Beyin hanımı olmayı kafaya koymuştur. Ancak Osman Bey bu konuyu artık kapatmıştır.

Tarhun Hatun ise Osman Beyin hanımı olmanın tek yolunun Bala Hatunu öldürmek olduğunu düşünür ve bunun in harekete geçer. Bala hatunun aşına zehir Katar. Ve başa hatun fenalaşarak yere yığılır. Kuruluş Osman Bala Hatun ölüyor mu? Tarihte ne zaman ölmüştür soruları da bu noktada araştırılmaya başladı.

Başa Hatun ölmeyecek. Rabia Bala Hatun’un doğumu 1256 ölümü ise 1324’tür. Eğer dizinin senaryosu gerçek tarihle paralel ilerlerse Bala Hatun kurtulacak. Fakat Diriliş Ertuğrul dizisinde Halime Hatun da diziden tarihte geçtiği şekilde değil dizinin senaristinin isteği üzerine ölerek ayrılmıştı. Bala Hatun ölmeyecek diziden ayrılmayacak. Tarhun hatun amacına ulaşamayacak. Hatta zehri onun yaptığı da ortaya çıkacak.

Kuruluş Osman Bala Hatun ölecek mi? Tarihte ne zaman ve nasıl ölmüştür sorularını sizler için paylaştık. Tarih konusuyla dikkatleri üzerine çeken dizide heyecan her Şebnem gün artıyor. Bundan sonra bol bol sefer ve savaş sahnesi izleyeceğiz.

Kuruluş Osman Bala Hatun Kim? Özge Törer

1998 yılında İstanbul’da dünyaya gelen genç oyuncu 22 yaşındadır. Muğla Sıtkı Kocaman Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü’nde eğitimine devam etmektedir. Oyunculuk alanında deneyimini Kuruluş Osman dizisi ile yaşayan oyuncu bu konuda çok şanslı.

 

<<Kuruluş Osman Bayhoca kimdir öğrenmek için tıkla>>

<<Kuruluş Osman Malhun Hatun kimdir öğrenmek için tıkla>>

Etiketler