Kuruluş Osman Bayhoca Kimdir? Savcının Oğlu Kim, Tarihte Var mı?

Kuruluş Osman Bayhoca Kimdir? Savcının Oğlu Kim, Tarihte Var mı?

Kuruluş Osman dizisinde yepyeni bir dönem başlıyor. Diziye yeni katılan isimlerle heyecan daha da artıyor. Kuruluş Osman Bayhoca kimdir, Savcının oğlu kim, Tarihte Var mı? haberimizde.

Geçtiğimiz hafta yayınlanan 39. Bölümde Ertuğrul Gazi’nin vedasıyla ekran başındakiler duygusal anlar yaşadı. Ertuğrul Gazi beyliği kime bıraktığını düzenlediği son toyda açıklayacaktı. Ancak ömrü yetmedi.

Kuruluş Osman Bayhoca Kimdir? Savcının Oğlu Kim, Tarihte Var mı?

Ertuğrul Gazi’nin vefatıyla beyliği Osman Alacaktır. Ancak beylik savaşı bitmeyecektir. Gündüz, Dündar ve Savcı beylikte kendilerini görmek istiyorlar. Hanımlarının da baskısıyla hepsi Osman’a içten içe düşmanlık beslemektedir. Geçtiğimiz bölümlerde Savcı’nın oğlu Bayhoca’nın geleceği mevzusu konuşulmuş ve dizi izleyenler bu karakterim ne zaman geleceğini ve kimin hayat vereceğini merak etmişti.

Kuruluş Osman 40. Bölümde Savcı’nın oğlu Bayhoca diziye giriş yapıyor. Diziye katılmasıyla birlikte yeni bir hareketlilik ve heyecan yaşanacak. Beylik konusunda Osman ile karşı karşıya gelecek mi en çok merak edilen konu ise bu. Gerçek tarihte Bayhoca var mıdır, kaç yaşında nasıl ölmüştür soruları merak ediliyor. Oğuz’ların Kayı boyuna sahip Saru Batu Savcı Beyin iki oğlundan biridir. Ermenibeli Savaşı’nda genç yaşta şehit olmuştur. 1268-1284.

Kuruluş Osman dev bütçesi ve güçlü oyuncu kadrosuyla dizide rol alacak her karakteri özenle seçiyor. Seçilen isimler öncesinde bir çok eğitimden geçiyor. At binmek ve kılıç Kullanmak gibi. Yağızkan Dikmen’de diziye katılmadan önce bir çok konuda önce kendini geliştirdi. Fakat dizide uzun süre kalacağını düşünmüyoruz.

Yağızkan Dikmen Kimdir?

Kuruluş Osman Bayhoca karakterine hayat veren genç oyuncu ise Yağızkan Dikmen’de. Yağızkan Dikmen, Kendisi Asla Vazgeçmem dizisinde Emir rolüyle yardımcı oyuncu olarak izleyici karşısına çıkmıştı. Rolü nedeniyle hafızlarda yer edinemedi. Ancak kendisi için büyük bir Fırsat olan Kuruluş Osman dizisiyle daha çok tanınacak. Yağızkan Dikmen 32 yaşında Özel Üniversite olan Haliç Üniversitesinde Tiyatro ve Oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur. Bugüne kadar Ağır Roman Yeni Dünya, Cinayet ve Asla Vazgeçmem gibi projelerde oynamıştır.

 

 

<<Kuruluş Osman Malhun Hatun kimdir öğrenmek için tıkla>>

Etiketler