Maraşlı Mahur Kimdir? Alina Boz Kimdir? Oynadığı Diziler

Maraşlı Mahur Kimdir? Alina Boz Kimdir? Oynadığı Diziler

ATV ekranlarına gelmesi sabırsızlıkla beklenen dizinin oyuncuları merak ediliyor. Maraşlı dizisi Mahur kimdir, Alina Boz kimdir, oynadığı diziler ayrıntılar haberimizde.

İlk fragmanı yayınlanmaya başlaması ile büyük merak uyandıran dizinin ekranlara gelmesi sabırsızlıkla bekleniyor. Maraşlı dizisi için geri sayım başladı. Muhteşem Yüzyıl, Çalıkuşu, Ölene Kadar, Söz, Gülperi ve Bir Zamanlar Çukurova gibi beğenilen işlere imza atan Tims & B Productions Maraşlı dizisinin yapımını üstleniyor. Uzun soluklu bir dizi olması beklenen Maraşlı, ATV ekranlarında yayınlanacak. Dizinin yönetmen koltuğunda Kudret Sabancı oturuyor. Senaryosunu ise Ethem Özışık kaleme alıyor.

Maraşlı Dizisinin Konusu

Maraşlı özel kuvvetlerde astsubay başçavuş olarak yıllarca hizmet etmiş sonrasında ise gazi olmuş eski bir askerdir. Şimdilerde ise bir kitapçı dükkanı işleterek sakin bir hayat yaşamaya çalışır. Ancak  kızı Zeliş’in vurulması ile başlayan intikam serüveninde ona bunu yapanların hakkettiği cezayı almayınca Maraşlı adaleti kendi sağlamak ister. Hayattaki tek varlığı olan kızına yapılanların hesabı sorulacaktır. Tüm bunlar olurken Maraşlı’nın kitapçı dükkanına gelen Mahur isimli bir kızla ilginç tanışma sonrası hayatları kesişir. Artık Maraşlı hem kızının intikamını almak hem de Mahur’un hayatını kurtarmak için korkusuzca mücadele verir. Hayatı bir anda cehenneme dönen Maraşlı artık karanlığın içine girmiştir. Bu karanlığın içinde yolları kesişen Maraşlı ve Mahur birbirlerine kenetlenirler. Aşk ve ateşin ortasındaki amansız mücadelede Maraşlı’yı büyük zorluklar bekliyor.

Maraşlı Mahur Kimdir, Alina Boz Kimdir, Oynadığı Diziler?

Tam ismi Alina Bozdemir’dir. Alina Boz, 14 Haziran 1998 Moskova / Rusya doğumludur. Annesi Rus asıllı babası ise Türk’tür. Alina Boz, 1.73 metre boyunda ve 50 kilo ağırlığındadır. Özel Gökjet Havacılık Lisesi Kabin Hizmetleri Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Dizi oyunculuğundan önce küçük yaşta reklam ve dergi projelerinde yer aldı. Ata Demirer ile Avea reklamında yer alan Alina boz birçok reklam filminde rol alan oyuncu 2010 yılında Heygirl dergisinin kapak yüzü oldu. İlk dizi oyunculuk deneyimini 2013 yılında Cesur Hemşire dizisinde Canan rolü ile yaşadı. Ardından  2014-2017 arası Paramparça dizisinde Hazal karakteri ile dikkatleri üzerine çekti.  oynadı. Daha sonra 2018-2019 arası Elimi Bırakma dizisinde Azra rolüyle akıllara kazındı. Netflix dünyasına yelken açan oyuncu önce 2018 yılında Hakan: Muhafız dizisinde rol aldı. Ardından 2020 yılında Aşk 101 dizisinde Eda karakterini canlandırdı. Son olarak Arıza dizisine kısa süreli katılan oyuncu şimdilerde Maraşlı dizisinde başrolde yer alıyor.

Rol Aldığı Filmler ve Diziler:

2020-Arıza

2020-Aşk 101 (Eda)

2020-Ya İstiklal Ya Ölüm

2018-Hakan: Muhafız

2018-2019-Elimi Bırakma (Azra)

2017-Bölük (Eylül)

2017-Vatanım Sensin (Presnses Anastasya Romanova)

2017-Sevda’nın Bahçesi (Defne)

2016-Kaçma Birader (Melis Kahveci)

2014-2017-Paramparça (Hazal)

2013-Cesur Hemşire (Canan)

 

 

<<Maraşlı dizisi tüm oyuncu kadrosunu görmek için tıkla>>

Etiketler