Masterchef Konuk Şefi Fatih Tutak Kim, Restoranı Nerede? 24 Aralık

Masterchef Konuk Şefi Fatih Tutak Kim, Restoranı Nerede? 24 Aralık

Tv8 ekranlarının en çok izlenen yarışma programı Masterchef’te heyecan zirvede. Masterchef konuk şefi Fatih Tutak kim, 24 Aralık puan durumu ve gelişmeler.

Masterchef 2020’de nefesler tutuldu final için geri sayım başladı. Yarışmanın 2 hafta içinde şampiyonu belirlenecek. İlk 4’ün içine girmeyi başararak önlüklerim sahibi olan Özgül, Serhat, Barbaros ve Emir her bölümde 3 farklı yemek yapıyor. 24 Aralık perşembe akşamı yayınlanan yeni bölümde yine usta bir şefin tabağı yarışmacılar tarafından yapılacak. Masterchef konul şefi Fatih Tutak kim?

Masterchef Konuk Şefi Fatih Tutak Kim, Restoranı Nerede, 24 Aralık

En çok izlenen yarışma programında bu hafta dünyaca ünlü Türk şefleri konuk oluyor ve kendi hazırladıkları şef tabaklarını yarışmacıların yapmasını istiyorlar. Konuk şefin tabağına en yakın lezzet en yüksek puanı alırken en uzak tabak en düşük puanı alıyor. 24 Aralık perşembe akşamı yine alanında uzman Fatih Tutak Masterchef Türkiye 2020’nin konuk şefi olacak. Yarışmacılar için zorlu bir tabak hazırlayacak. Şuan eleme potasında olan Emir ve Barbaros’un yanına bir kişi daha eklenecek. Özgür ve Serhat arasından en yüksek puanı alan kişi ise ilk 3 arasına girmeyi başaracak.

Fatih Tutak Kim? Hangi Restoranda Şef?

31 Ağustos 1985 tarihinde  İstanbul’da dünyaya gelmiş uluslarası alanda başarılarıyla tanınan şeftir. Kendisi Turk Fatih Tutak isimli restoranı işletmektedir. Fatih Tutak’ın restoranın adresi; Cumhuriyet, Hacıahmet Silahşör Caddesi, Yeniyol Sokak, No:2 Şişli İstanbul. Bolu Mengen Aşçılık okulunda eğitim aldı. Daha sonra İstanbul’a gelerek Paul  Pairet ile çırak olarak çalışmıştır.

Ardından Çin’in liman kentleri Qingdao, Pekin ve Hong Kong’ta ve ardından Singapur’da, dünyanın en pahalı ve lüks otellerinden biri olmasıyla da bilinen ikonik Marina Bay Sands’in mutfağında deneyim kazandı. Ardından Kopenhag’ta dünyanın en iyi restoranı seçilen Noma’da şef Rene Redzepi ile çalışma fırsatı elde etti. 35 yaşında olmasına rağmen bir çok tecrübe ve başarılı işler yaptı.

Yeterince tecrübe kazandıktan sonra öğrendiği her şeyi ülkesine taşımak için 2019 yılında Türkiye’ye dönüş yaptı. Ve Turk Fatih Tutak isimli Türk ve dünya lezzetlerini içinde bulunduran bir restoran açtı. Fatih Tutak’ın başarısı ve ünü tüm dünya tarafından biliniyor. Kendi restoranı 2020 yılında dünyanın en iyi 20 restoranı arasına girdi.

 

 

<<Masterchef 2020 şampiyonu kim olacak öğrenmek için tıkla>>

Etiketler