Masumlar Apartmanı Gülben Kim? Tedavi Olacak Mı, İyileşecek Mi?

Masumlar Apartmanı Gülben Kim? Tedavi Olacak Mı, İyileşecek Mi?

Son zamanlarda ekranlarda izlediğimiz gerçek hayattan olayların konu alındığı Masumlar Apartmanı dizisinde Gülben kim, tedavi olacak mı? İyileşecek mi? ayrıntılar haberimizde. Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyonun İçi isimli kitabından beyaz ekrana uyarlanan dizide karakterler araştırılıyor.

Çocukken yaşadıklarımızın ve yetiştiğimiz evin karakterimize etkilerini ve özellikle yetişkinlik döneminde biz farketmesek bile seçimlerimizi ve hayatımızı yönlendirdiğini anlıyoruz. Masumlar Apartmanı Gülben de kişilik karmaşası içinde büyümüş, ablası Safiye tarafından sürekli bastırılmış sevgisiz bir evde büyümüş genç kız. Esat’a takıntılı bir şekilde aşık.

Her ne kadar erkek kardeşi Han, Esat’ın onu sevmediğini anlatmaya çalışsa da küçüklükten bu yana zerre sevgi tanesi görmemiş bir kadının kendisine nezaketli davrandığı için bir erkeğin ona aşık olduğunu düşünmesi diziyi izledikçe Gülben’e hak vermemize sebep oluyor. Masumlar Apartmanı Gülben kim sorusunun yanıtına gelelim.

Masumlar Apartmanı Gülben Kim, Tedavi Olacak Mı, İyileşecek Mi?

Gülben 4 çocuklu ailenin 2. Çocuğudur. Annesinden ve babasından sevgi görmediği gibi obsesif kompülsif rahatsızlığa sahip ablasının baskısı altında onun direktifleri ile büyümüştür. Ablası Safiye aşırı derecede titiz olduğu in Gülben de onun gibidir. Gülben Safiye’den farklı olarak aşka inanan ve sevdiği erkekle evlenmek isteyen bir genç kızdır. Fakat bu durum onda takıntılı bir hal almıştır. Dizi tüm karakterleriyle bizlere güzel mesajlar veriyor. Bunlardan biri de Gülben.

Masumlar Apartmanı dizisinde 4 kişilik olarak bahsedilen aile kitabın orijinalinde 3 kız kardeştir. Anneleri eşinden yeterince sevgi görmediği için bunun sebebini erkek çocuğu olmayışına bağlar. Anne, 7 kız çocuk dünyaya getirmiştir diğer dördü annenin depresyona girmesi sonucunda bakımsızlıktan ölmüştür. Dizide her bir karakterin içinde yaşadığı sıkıntılar nedeniyle sahip olduğu ruhsal ya da fiziksel hastalıklar var. En normal görünen Neriman yaşadığı sıkıntıları dışarıya kaşınarak  atıyor. Gülben  ise hala yatağını ıslatıyor.

Masumlar Apartmanı Gülben tedavi olacak mı, iyileşecek mi sorularının yanıtına gelince, kitabın orijinalinde Gülben, Neriman’ın  iknasıyla psikiyatriste gitmeyi kabul ediyor. Fakat Gülben son anda vazgeçince doktora Neriman gidiyor. Gülben tedavi olmak için herhangi bir destek almıyor. Safiye de Gülben de kitabın orijinalinde tedaviye yaklaşmıyor. Gülseren Budayıcıoğlu kitabında yaşananları Neriman’ın ağzından anlatıyor.

Masumlar Apartmanı Gülben Kim? Merve Dizdar

Şimdi Gülben karakterine  bu kadar güzel hayat veren Merve Dizdar kimdir sorusunu yanıtlayalım. 25 Haziran 1986 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi oyunculuk Bölümü’nden mezundur. Lisans eğitimini tamamlayıp bırakmamıştır Kadir Has Üniversitesi’nde ileri oyunculuk programında yüksek lisans da yapmıştır. Tiyatro sahnesine ilk adımını Semaver Kumpanya ile atmıştır. İlk sinema deneyimi Bir ses böler geceyi filminde, Cem Davran ile yapan Dizdar, Kavak Yelleri, Geniş Aile, Bir Yastıkta, Doksanlar, Çılgın Dershane Üniversite’de, Beş Kardeş ve Eltilerin Savaşı gibi projelerde yer almıştır.

Merve Dizdar, kendisi gibi oyuncu olan ve şuan Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 kadrosunda yer alan Gülhan Atundaşar ile evlidir.

 

<<Masumlar Apartmanı oyuncu kadrosunu öğrenmek için tıkla>>

Etiketler