Meb Yüz Yüze Eğitim Kararı, Okullar Açılacak mı?

Meb Yüz Yüze Eğitim Kararı, Okullar Açılacak mı?

MEB’den son dakika açıklama anaokulları için yüz yüze eğitim kararı aldı. Meb yüz yüze eğitim kararı, okullar açılacak mı ayrıntılar haberimizde.

Milli Eğitim Bakanlığı, yarından itibaren ana sınıfları hariç, tam gün hizmet veren resmî ve özel tüm anaokullarında yüz yüze eğitimin başlayacağını açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından anaokullarında yüz yüze eğitim ile ilgili açıklama yapıldı.

Meb Yüz Yüze Eğitim Kararı, Okullar Açılacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından yaptığı basın açıklamasında “Sağlıkçılarımıza ve diğer çalışanlarımıza destek olmak amacıyla kamuya ait okul öncesi kurumları, ana sınıfları hariç, faaliyetlerini sürdürebilecektir” şeklinde açıklama yaptı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada “ Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda alınan karar gereği, ana sınıfları hariç, tam gün hizmet veren resmî ve özel tüm anaokulları, Kovid-19 tedbirleri kapsamında belirlenen koşulları yerine getirmek kaydıyla yarından itibaren yüz yüze eğitime geçecektir” denildi.

 

4 OCAK’TA OKULLAR AÇILACAK MI?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim ve okulların durumu ile ilgili ilk açıklamasında “4 Ocak bizim için umut vadeden, iyimser bir tahmin. Sonrasında ara tatil dönemi geliyor, sonrasında ikinci dönem gelecek. Bunların hepsini, her şekilde değişikliği dikkate alarak düşünüyoruz. Tarihlerde değişiklik yapmak, açılışta, kapanışta, tatillerde vesaire. Biz son derece esnek bir yapıyla gitmeyi zaruri buluyoruz. Önümüzdeki süreçte de salgının seyri düştüğünde gerekeni yapacağız.” şeklinde açıklama yapmıştı.

Bakan Selçuk Meclis’teki bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı açıklamasında ise “Bir an önce yüz yüze eğitime geçilmesi için şartların olgunlaşmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Bakan Selçuk, “Bir an önce yüz yüze eğitime geçilmesi için şartların olgunlaşmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı. Bu ifadelere göre covid-19 vaka ve ölü sayılarında kayda değer düşüş gerçekleşmeden, gerekli şartlar oluşmadan okulların açılmayacağı öngörülüyor. Bakan Selçuk “Önümüzdeki süreçte de salgının seyri düştüğünde gerekeni yapacağız” ifadelerinden okulların açılması salgının seyrine bağlı olarak bir yol izleneceği söylenebilir. Önümüzdeki günlerde salgının seyrine göre gerekli açıklama yapılacaktır.

 

 

 

 

 

<<13 Aralık 2020 Pazar reyting sonuçlarını görmek için tıkla>>

Etiketler