Meb Yüz Yüze Sınavları Erteledi, Ne Zaman Sınav Olacak?

Meb Yüz Yüze Sınavları Erteledi, Ne Zaman Sınav Olacak?

Meb’den son dakika gelişme ara tatilden önce yapılacak sınavlar ertelendi. Meb yüz yüze sınavları erteledi, ne zaman sınav olacak? Ayrıntılar haberimizde.

Geçtiğimiz günlerde 4 Ocak-22 Ocak arası yapılacak yüz yüze sınavlar ertelendi. Ortaokul ve liseler için yüz yüze tek bir sınav yapılması bu notun dönem notu olması kararlaştırılmıştı.

Meb Yüz Yüze Sınavları Erteledi, Ne Zaman Sınav Olacak?

Milli eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bu yıl, olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Süreç hızlı değişiyor; kararlar uzun değerlendirmeler doğrultusunda alınıyor” dedi. Milli eğitim Bakanı Ziya Selçuk son dakika olarak sosyal medya hesabından sınavların ertelendiği paylaşımını yaptı.

4-22 Ocak tarihleri arasında yapılması planlanan yüz yüze sınavlar ara tatil sonrası ikinci döneme ertelendi. Henüz hangi tarihte yapılacağına dair açıklama yapılmadı. Sınavların yapılacağı tarih Sağlık Bakanlığının açıklamalarına göre belirlenecek. İlerleyen günlerde tarih netleşip kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Yüz yüze sınav yapılsaydı aldıkları notlar dönem notu olarak belirlenecekti. Şimdi ise sınavların ertelenmesi ile sadece performans notu verilecek. Birinci dönemin notları ikinci döneme ertelenen sınavın sonucuna göre belirlenecek. Karne dağıtımı yapılmayacak. Canlı dersler dönem sonuna kadar devam edecek.

Bakan Selçuk, “İlk-ortaokul öğrencilerinin karne notu ders etkinliği katılım puanı üzerinden olacak. Lise öğrencilerimizin birinci dönem notlarını ise ikinci dönem yapacağımız yüz yüze sınavlarla belirleyeceğiz” dedi.

 

>>Meb yüz yüze eğitim kararını öğrenmek için tıkla>>

Etiketler