Menajerimi Ara Merve Kimdir? Almila Ada Biyografisi

Menajerimi Ara Merve Kimdir? Almila Ada Biyografisi

Star Tv’nin Ay Yapım imzalı beğenilen dizisi Menajerimi Ara oyuncu kadrosuna yeni isimler dahil oluyor. Menajerimi Ara Merve kimdir, Almila Ada biyografisi haberimizde.

Menajerimi Ara dizisi reytingleri biraz düşse de kendi özgün seyirci kitlesiyle ekranlara devam ediyor. Dizinin oyuncu kadrosuna yeni isimler katıldı. İzleyiciler tarafından merak edilen Menajerimi Ara Merve kim sorusunu yanıtlayalım.

Menajerimi Ara Merve Kimdir? Almila Ada Biyografisi

Tam adı Almila Ada Bayazıt’tır. Almila Ada, 4 Ağustos 1994 yılında İstanbul’da doğdu. Almila Ada, 1.74 metre boyunda ve 48 kilo ağırlığındadır. Gazeteci babası ve moda tasarımcısı bir annenin kızı olan Almila küçük yaşlarda baleye merak saldı ve bale eğitimi aldı. Ailesinin işleri nedeniyle çocukluğu Rusya ve İstanbul’da geçti. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı bölümünden mezun oldu. Ayrıca İngiltere’de bale lisans eğitimi aldı. Londra-Paris-Prag başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde dansçı ve manken olarak çalıştığı sırada bir cast direktörü tarafından keşfedildi. Oyunculuğa böyle başladı, sonra sağlık sorunları nedeniyle fizik tedavi için Türkiye’ye geldi.

Türkiye’de ilk oyunculuk deneyimini 2014 yılında  Kaderimin Yazıldığı Gün dizisinde Nehir karakteri ile yaşadı. Ardından 2016 yılında Kırgın Çiçekler dizisinde Lalin karakterini, 2017 yılında Adı Efsane dizisinde Melis karakterini canlandırdı. Aynı yıl Cennet’in Gözyaşları dizisinde başrol Cennet karakterini canlandırdı. Son olarak 2018 yılında Kırık Ayna dizisinde Melike karakterini, 2019 yılında Güvercin dizisinde Zülüf karakterini canlandırdı. Ayrıca 2020 yılında Son Parti sinema filminde Birsu karakterini canlandırdı.

 Rol Aldığı Diziler ve Filmler:

2020-Son Parti (Birsu)

2019-Güvercin (Zülüf)

2018-Kırık Ayna (Melike)

2018-Bir Deli Rüzgâr (Melike Candan Gençliği)

2017-Cennet’in Gözyaşları (Cennet Yılmaz)

2017-Adı Efsane (Melis)

2016-2017-Kırgın Çiçekler (Lalin)

2014-Kaderimin Yazıldığı Gün (Nehir)

 

<<Arıza Balaban kimdir öğrenmek için tıkla>>  

Etiketler