Mert Turak’ın Kuruluş Osmandaki Rolü Ne? Kimi Canlandıracak?

Mert Turak’ın Kuruluş Osmandaki Rolü Ne? Kimi Canlandıracak?

Atv ekranlarının Reyting rekortmeni dizisi Kuruluş Osman’a sürpriz bir isim dahil oldu. Mert Turak’ın Kuruluş Osmandaki rolü ne, Kimi Canlandıracak?

Çarşamba akşamlarının vazgeçilmezi olan tarih ve dönem dizisi özelliği taşıyan Kuruluş Osman hikayesine tarihten yeni isimleri katmaya devam ediyor. Her hafta izleyiciyi ekrana kilitlemişti başaran Kuruluş Osman’a kendisini Yeşil Deniz dizisinden tanıdığımız Mert Turak  dahil oldu. Mert Tural dizide hangi karaktere hayat vereceği ise büyük merak konusu. Bir kaç seçenek var.

Mert Turak’ın Kuruluş Osmandaki Rolü Ne, Kimi Canlandıracak?

Mert Turan’ın Savcı Bey’in oğluna hayat vereceği kulislerde dolaşan bilgiler arasında. Fakat gerçek tarihte 1268 tarihinde doğmuş ve 1284 tarihinde vefat etmiştir. Mert Turak, 22 yaş için uygun bir karaktere benzemiyor. Diğer taraftan İlhanlı hükümdarı Bayduhan karakterini canlandıracak olması da bir ihtimal. Mert Turak üstlendiği tüm rolleri başarıyla yerine getirebilecek yetenekte bir oyuncudur. Kuruluş Osman Mert Turak’ı tanıyalım.

Kuruluş Osman Mert Turak Kimdir?

En son Mahsun Kırmızıgül’ün beyaz perdede büyük başarı yakaladığı Mucize2 filminde Aziz rolüyle tanıdığımız Mert Turak, 29 Mart 1980 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Baba tarafından Malatyalı olan Mert Turak’ın annesi Makedonya asıllıdr. Annesi vergi memuru, babası da eğitimcidir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olduktan sonra İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde ileri oyunculuk dalında yüksek lisans yapmıştır.

Yılan Hikayesi, Gece Martıları, Cesur Kuşku, Size Baba Diyebilir Miyim?, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Maki, Komiser Nevzat, Şöhret Okulu, Hamileyim Hamile, Babalar ve Evlatlar, Beni Böyle Sev, TRT ekranlarında yayınlanan 90lı yılların konu alındığı Yeşil Deniz dizisiyle adını geniş kitlelere duyurmuştur ve Mucize gibi yapımlarda rol almıştır.

Ateşli Sabır (Postacı) İstanbul Şehir Tiyatrosu, Romeo ve Juliet İstanbul Şehir Tiyatrosu, Sen Olmak Nedir? Tiyatro Halt, Kafes (oyun) İstanbul Şehir Tiyatrosu,  Cabaret İstanbul Şehir Tiyatrosu, Leonce ile Lena İstanbul Şehir Tiyatrosu, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz İstanbul Şehir Tiyatrosu, Eskici Dükkanı İstanbul Şehir Tiyatrosu. 

 

 

<<Kurtuluş Osman Bala Hatun’un gerçek tarihte çocuğu oldu mu öğrenmek için tıkla>>

 

<<Kuruluş Osman Malhun Hatun kimdir öğrenmek için tıkla>>

Etiketler