Ramo Dizisi Oyuncuları Kadrosu, Konusu, Ayrılan Gelen Oyuncular

Ramo Dizisi Oyuncuları Kadrosu, Konusu, Ayrılan Gelen Oyuncular

Show Tv’nin en çok izlenen yapımının oyuncu kadrosu merak ediliyor. Ramo dizisi oyuncuları kadrosu, konusu, ayrılan gelen oyuncular ayrıntılar haberimizde.

Dizi ile ilgili pek çok şey seyirciler tarafından merak ediliyor araştırılıyor. Bunlardan en çok merak edilen Ramo dizisi oyuncuları, kadrosu, konusu, ayrılan gelen oyuncular konularında haberimizde ayrıntılı bilgi verdik.

Yapımcılığını BKM’nin yaptığı Ramo dizisi Show Tv’nin en çok izlenen dizileri arasında yerini aldı. Dizinin yönetmenliğini başında Mustafa Şevki Doğan üstlenirken anlaşmazlık sonucu yollar ayırma kararı alındı. Dizinin yönetmen koltuğunda ardından Yağız Alp Akaydın oturmuştur.Yağız Alp Akaydın dizinin ilk 11 bölümünde yönetmenlik yapmış ardından M. Çağatay Tosun yönetmenliği üstlenmiştir. Halen M. Çağatay Tosun yönetmenliğini yapmaktadır. Senaristliğini ise Yılmaz Şahin, Toprak Karaoğlu, Seda Karaoğlu, Birol Tezcan üsteleniyor. Dizinin müziklerini ise Aytekin Ataş yapıyor. Peki Ramo dizisi oyuncuları, kadrosu, konusu ayrılan gelen oyuncular hakkında ayrıntılı bilgi verelim.

Ramo Dizisi Oyuncuları Kadrosu, Konusu, Ayrılan Gelen Oyuncular

Adana’nın yoksul, belalı mahallerinden Taşkapı mahallesinin Pompacılar çetesinin bu düzene başkaldırması ile başlıyor. Pompaçılar ve mahallenin diğer çeteleri Cengiz için mazot kaçakcılığı yapmaktadır. Pompaçılar çetesinin ve mahallenin lideri Ramo her türlü pis işi, tüm zorluğu riski kendileri alıp asıl kazananın Cengiz olmasına karşı çıkar. Bu başkaldırı ile beraber Cengiz ile savaş başlar tabi Cengiz’in ölümü ile de bitmez. Olaylar büyür ve Adana’dan İstanbul’a sıçrar. Ramo bir yandan geçmişinin hesabını sormak ister bir yandan bu düzene adalet arayışına girer. Tüm bu zorlu savaşta Cengiz’in kızı Sibel’e aşık olur.

Murat Yıldırım ve Esra Bilgiç’in başrolünü oynadığı dizinin oyuncu kadrosunda Olgun Şimşek, İlker Aksum, Yiğit Özşener, Devrim Özkan, İdil Fırat, Mehmet Yılmaz Ak, Pelin Körmükçü, Mustafa Yıldıran, Efsane Odağ, Sacide Taşaner gibi önemli isimler yer alıyor. Dizinin çekimlerine 2019 yılının son çeyreğinde Adana’da başlandı daha sonra olayların gelişmesi ile İstanbul’a taşındı. Ramo dizisi nerede çekiliyor öğrenmek için linke tıklayabilirsiniz.

 

Ramo – Murat Yıldırım kimdir?

Dizide Ramo, Kanla değil sevgiyle bağlanan sımsıcak bir ailenin gözü kara lideridir. Zeki, iş bitirici, kendine has yöntemle olayları halleden düşmanlarına karşı acımasız, sevdiklerine karşı sahiplenici, mazlumların ise merhemetli koruyucusudur. Ailesi ve sevdikleri için yapamayacağı şey yoktur. Geçmişin intikamını almak için zorlu bir mücadelenin içine girer. Tabi bu mücadeleye sevdiklerini de sürükler. Tüm bu karmaşının içinde hem aşkına hem düşmanlarına karşı mücadele verir.

Murat Yıldırım, 13 Nisan 1979 tarihinde Adana’da doğdu. Aslen Mardinlidir. Murat Yıldırım 1.82 metre boyunda 72 kilo ağırlığındadır. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Murat Yıldırım oyunculuk kariyerine üniversite yıllarında amatör olarak başlamıştı. İlk oyunculuğa 1999 yılında başlasa da profesyonel oyunculuk deneyimini 2003 yılında Ölümsüz Aşk dizisi ile yaşamıştır. 2004 yılında Kadir İnanır’ın başrollerinde rol aldığı Bütün Çocuklarım dizisiyle tanındı. 2006 yılında yer aldığı Fırtına dizi ile ünlenen Murat Yıldırım Tuba Büyüküstün ile Asi dizisinde başrolü paylaştı. Son olarak 2016 yılında Gecenin Kraliçesi dizisinde Kartal karakterini canlandıran Murat Yıldırım 2017 den beri Kim Milyoner Olmak İster yarışma programını sunmaktadır. Dizilerin yanı sıra Kocan Kadar Konuş Sonsuz Aşk, Ayla ve İlk Öpücük gibi önemli  sinema filmlerinde rol almıştır. Şimdilerde ise 2019’da ekranlara gelen Ramo dizisinde başrol Ramo (Ramazan) karakterini canlandırmaktadır.

Rol Aldığı Diziler: 

2019-Ramo (Ramo)

2015-Gecenin Kraliçesi (Kartal)

2015-Ahirim Sensin (Kartal)

2012-Suskunlar 2 Sezon (Ecevit)

2010-2011-Aşk ve Ceza 2 Sezon (Savaş Baldar)

2009-Ey Aşk Nerdesin (Çetin)

2007-2008-Asi 2 Sezon (Demir Doğan)

2006-Fırtına (Ali)

2004-Büyük Yalan (Okan Vardarlı)

2004-Bütün Çocuklarım (Mesut Kıroğlu)

2003-Ölümsüz Aşk (Sedat)

2003-Patron Kim (Konuk Oyuncu)

2003-Hayat Bilgisi (Yardımcı Oyuncu)

1999-2003-Ayrılsak da Beraberiz

Rol Aldığı Sinema Filmleri:

2017-Ayla (Üsteğmen Mesut)

2017-İlk Öpücük (Hakan)

2016-Sonsuz Aşk (Can)

2015-Kocan Kadar Konuş: Diriliş (Sinan)

2014-Kırımlı (Sadık)

2008-Güz Sancısı (Behçet)

2006-Araf (Cenk)

2005-Organize İşler (Tabutçu)

 

Ramo Sibel – Esra Bilgiç Kimdir?

Dizide Sibel, yer altı dünyasının patronu Cengiz’in biricik kızıdır. Aklı başında, iyi eğitimli, cesur ve gözü kara bir kadındır. Babası onu bu karanlık dünyadan uzak tutmaya çalışsa da Cengiz’e açılan savaş onu ve ailesini de içine çeker. Hayatı birden alt üst olan Sibel dostu düşmanı ayırt edemez. Tüm bu zorlukların içinde mücadele verirken Ramo’ya aşık olur. Aşk ve savaş içinde mücadele eder.

Esra Bilgiç, 14 Ekim 1992 Ankara doğumludur. Esra Bilgiç, 1.77 metre boyunda 51 kilo ağırlığındadır. İlk ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji Bölümü mezunudur. Ardından Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans yaptı. Futbolcu Gökhan Töre ile evlenmiş, sonra boşanmıştır. İlk oyunculuk deneyimi 2014 yılında TRT’de oynamaya başlayan Diriliş Ertuğrul dizisindeki Halime Hatun karakteri ile başladı. Dizi oyunculuğunun yanı sıra reklam filmlerinde de oynamıştır. Ardından 2018 yılında Bir Umut Yeter dizisinde Derya Akar karakterini canlandırmıştır. Şimdilerde Ramo dizisinde Sibel karakterini canlandırmaktadır.

Rol Aldığı Diziler: 

2019-Ramo (Sibel)

2018-Bir Umut Yeter Bir (Derya Akar)

2014-2017-Diriliş: Ertuğrul (Halime Hatun)

 

Ramo Cihangir – Olgun Şimşek Kimdir?

Dizide Cihangir, İstanbul iş dünyasının en önemli isimlerinden biridir. Hayırsever bir iş insanı olarak tanınsa da karanlık yüzü vardır. Yer altı mafya dünyasında İstanbul’un patronu, sahibi olarak görür. Zeki Ramo’nun kurnaz, oyunbaz, sinsi baş düşmanıdır. Ramo’yu kendi emri altına alamayınca onu yok etmek için elinden geleni yapar. Ailesi için her şeyi yapar özellikle kızı Nehir tek zaafıdır.

Olgun Şimşek, 1 Ocak 1971 Bursa doğumludur. İlköğretim ve ortaöğretimini Bursa Mustafa Kemal Paşa’da tamamlayarak Mustafakemalpaşa Endüstri Meslek Lisesinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Ana Sanat Bölümü mezunudur. İlk dizi oyunculuk deneyimi 1993 yılında Tetikçi Kemal dizisi ile olmuştur. Ardından birkaç dizide oynasa da asıl tanınması Bir Demet Tiyatro dizisindeki Kudret karakteri ile olmuştur. Ardından Yedi Numara, Alacakaranlık ve Yazı Tura dizi ve filmlerindeki performansıyla akıllara kazınmıştır. Yazı Tura filmindeki oyunculuğu ile birçok ödül almıştır. Ardından Yalan Dünya, Gözetleme Kulesi, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yapımlarında önemli rollerde oynamış ve seyirci tarafından beğenilmiştir. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin Kimsesiz Baba Yaşar’ı şimdilerde Ramo’nun baş düşmanı Cihangir karakterini canlandırmaktadır.

 

Ramo Hasan – İlker Aksum Kimdir?

Dizide Hasan, Ramo’nun abisidir. Saf, temiz kalpli, hırsı olmayan, deli dolu bir adam, iyi bir baba ve iyi bir eştir. Ramo gibi ailesi için yapmayacağı fedakarlık yoktur. Kendini ailenin korunması Ramo’ya bişey olmaması için gerektiğinde düşünmeden kendini ateşe atacak biri.

İlker Aksum, 23 Mayıs 1971 Isparta doğumludur. Asıl adı İbrahim İlker Aksum’dur. İlker Aksum, ilkokulu Etimesgut Şeker İlkokulu’nda ardından liseyi Mehmetçik Lisesi’nde tamamlar. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı mezunudur. 1994 yılının Antalya Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başladı. İlk profesyonel rolü Hamlet oyununda Ophelia rolüdür. İlk televizyon deneyimi Olacak O Kadar da yaşamıştır. Asıl tanınması 1998 yılında Çarli dizisinde Afakan Dayı rolüyle oldu. İlker Aksum, 2006’da ilk sinema filmi olan Küçük Kıyamet’le 28. Siyad Türk Sineması Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nün sahibi oldu. Televizyonda Birimiz İkimiz İçin adlı yarışma programını sundu. İlk sinema başrolünü Bizim Büyük Çaresizliğimiz filmi ile aldı. Yabancı Damat dizisinde Ruşen karakteri ile iyice popülerliği arttı. Ayrıca Beşik Kertmesi, Muhteşem Yüzyıl, Kötü Yol, 20 Dakika, Kadim Dostum, Poyraz Karayel, Diriliş Ertuğrul, Seddülbahir 32 Saat, Hayatımın Aşkı, Mehmetçik Kut’ül Amare, 7.Koğuştaki Mucize, Herşey Seninle Güzel gibi birçok dizi ve filmlerde rol aldı. Film ve dizi oyunculuğunun yanı sıra televizyon programları sunuculuğu da yapmaktadır.

 

Ramo Yavuz – Yiğit Özşener Kimdir?

Dizide Yavuz, İstanbul’un patronu Cihangir Bey’in özel danışmanı ve sağ koludur. Her zaman akılcı ve temkinli davranır. Adana’da işler karışıp sevkiyatlar sıkıntıya düşünce Cihangir tarafından Adana’ya olayları çözmesi için gönderilir. Burada Ramo’yu ve ailesini yakından tanıyınca aralarında özel bir bağ oluşur. Cihangir’in sağ kolu olarak Ramo’ya karşı savaşmak ile Ramo ve ailesine olan duyguları arasında gitgel yaşamaktadır. Bu savaşta kimin safında yer alacak ensesinde Cihangir önünde Ramo, Yavuz ise nerede duracak.

Yiğit Özşener, 6 Nisan 1972 İzmir doğumludur. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik Haberleşme Bölümü mezunudur. Ardından Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nde master yaptı. Üniversite yıllarında tiyatroya merak salan oyuncu, Studio Oyuncuları Topluluğu’nda tiyatro eğitimi almıştır.

Yiğit Özşener, tiyatro oyunculuğu yanı sıra birçok film ve dizide oynadı. İlk dizi oyunculuğu deneyimi 2000 yılında Üzgünüm Leyla dizisi ile oldu. Asıl çıkışını 2009 yılında Ezel dizisindeki Cengiz Atay karakteri ile yaptı. Ardından Cesur ve Güzel dizisindeki Rıza karakteri ile dikkat çekti. 2018 de ise Bozkır isimli internet dizisinde Seyfi Tahiroğlu olarak yer aldı. Pek çok tiyatro, dizi ve film de rol alan oyuncu seslendirme de yapmaktadır. Son olarak Ramo dizisinde Yavuz karakterini canlandırmaktadır.

 

Ramo Doğu – Mustafa Yıldıran Kimdir?

Dizide Doğu, Cihangir’in has adamı, sağ soludur. Taner’in can yoldaşıdır. Nehir’e içten içe aşıktır. Ama bunu herkesten gizler. Gözü kara, zeki, korkusuz ve cesur biridir. Cihangir’in bütün kirli işlerini yürütmektedir. Ramo’ya düşmandır ama herkesten gizlediği sırrı bir tek Ramo bilmektedir. Ramo ise onu öldürmemeye söz vermiştir. Doğu gerçeği ne zaman öğrenecek, öğrenince ne yapacak Ramo’nun safında mı yer alacak yoksa Cihangir’e bağlı mı kalacak ilerleyen süreçte göreceğiz.

Mustafa Yıldıran, 1 Ocak 1984, İstanbul doğumludur. Mustafa Yıldıran, 1.78 m boyunda ve 71 kilo ağırlığındadır. Oyuncu Uğur Yıldıran’ın ağabeyidir. Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. Tiyatro oyunculuğu yanı sıra birçok dizide rol alan Mustafa Yıldırın, son oynadığı dizilerden Söz dizisinde Başçavuş Ali Haydar Bozdağ karakterini canlandırdı. Şimdilerde ise Ramo dizisinde Doğu karakterini canlandırmaktadır. Son dönemde yıldızı parlayan oyunculardandır.

Rol Aldığı Diziler:

2020-Ramo (Doğu)

2019-Azize (Balkan Alpar)

2017-Söz (Başçavuş Ali Haydar)

2016-İçerde (Mestan)

2015-Filinta: Bin Yılın Şafağında (Zozan)

2009-Avrupa Yakası

2002-En Son Babalar Duyar

 

Ramo Nehir – Devrim Özkan Kimdir?

Dizide Nehir, Cihangir’in kzıdır. Cihangir’in tek zayıf noktasıdır. Zeki, aklı başında ve doğrucu bir kadındır. Babasının bulunduğu karanlık mafya dünyasından uzak kalmak istese de kendini bu dünyanın içinde buluveriyor. Doktor olan Nehir, babası bir yandan can alırken o hayat kurtarıyor. Babasının baş düşmanına olan ilgisi ile iyice içinden çıkmaz bir duruma girmektedir.

Devrim Özkan, 1 Ocak 1989, Muğla doğumludur. Devrim Özkan, 1.73 metre boyunda ve 52 kilo ağırlığındadır. Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü mezunudur. İlk oyunculuk deneyimini 2017 yılında Vatanım Sensin dizisinde Havva karakteri ile yaşamıştır. Ardından 2017 yılında Rüya dizisinde İpek Giray rolünü oynamıştır. Sonrasında 2019 yılında Vuslat dizisinde başrolde Feride karakterini canlandıran oyuncu şimdilerde Ramo dizisinde Nehir karakterini canlandırmakadır.

Rol Aldığı Diziler:

2020-Ramo (Nehir,)

2019-Vuslat (Feride Çağlar)

2017-Rüya (İpek Giray)

2017-Vatanım Sensin (Havva)

 

Ramo Mazhar Aslan – Mehmet Yılmaz Ak Kimdir?

Dizide Mazhar Aslan, Cihangir’den önce İstanbul’un kralı olan Aslan Yakup namlı kabadayının oğludur. Babası öldürüldüğünde henüz küçük olduğundan onun koltuğuna Cihangir’in oturmasına ve ablasının Cihangir ile evlenmesine mani olamamıştır. Cihangir’e karşı öfke doludur yıllarca geçmişini kayıp giden zamanı telafi etmek için uzun uğraşlar vermiştir. Sonunda Cihangir’in bağlı olduğu üst akılın elçisi konumuna yükselmiştir. Kendini yıllarca gizlemiştir. Gerçekleri yalanlarla ustaca gizler. İnsanları ikna etmekte ustalaşmıştır.Güçlü sezgilere sahip zeki ve hırslıdır. Ramo’yu yola getirmek için elinden geleni yapar.

Mehmet Yılmaz Ak, 8 Şubat 1986 Diyarbakır doğumludur. Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Birçok özel tiyatro da görev yapan Mehmet Yılmaz Ak, Beşinci Basamak adlı oyunu 2008 yılında yazmış ve Mitos Boyut yayınlarından misyon ödülü almıştır. İlk oyunculuk deneyimini 2013 yılında Ben de Özledim dizisi ile yaşamıştır. Daha sonra Kırık Kalpler Bankası ve Nekro sinema filmlerinde rol almıştır. Ardından 2016 yılında İçerde dizisinde Yaşar karakteri ile dikkatleri çekmiştir. Asıl çıkışını 2018 yılında Çukur dizisinde Ersoy karakteri ile yaşamıştır. Son olarak 2019 yılında Hakan: Muhafiz dizisinde Tekin karakterini, Peri adlı sinema filminde ise Kemal karakterini canlandırmıştır. Şimdilerde ise Ramo dizisinde Mazhar Aslan rolünü oynamaktadır.

 

Ramo Ahsen – Pelin Körmükçü Kimdir?

Dizide Ahsen, Cihangir’in eşidir. Yerine göre hanımefendi olan Ahsen, şartlar gereği bir yırtıcıya dönüşebilir. Ailesini bir arada tutmak için mücadele etmektedir. Cihangir’i yönlendirebilen nadir insanlardandır. Hisleri güçlü akıllı bir kadındır.

Pelin Körmikçü, 10 Şubat 1970 İstanbul doğumludur. Ünlü sanatçı Hazım Körmükçü’nün akrabasıdır. İlk oyunculuk kariyerine 1988 yılında Ulusal Radyo Televizyon kurumunun oyuncusu olarak başladı. Ardından Bir Başka Gece, Cümbüş Sokak, Can ile Canan, Tatlı Kaçıklar gibi yapımlarda rol aldı. Sonrasında Yasemin Yalçın ile Yasemince ve Haşlama- Taşlama programlarında ve Yılan Hikayesi dizisinde rol aldı. 2000 yılında MGD En İyi Televizyon Reklam Yıldızı ödülünün sahibi oldu. Daha sonra Bir Demet Tiyatro  ve Beşiktaş Kültür Merkezi kadrosuna giren Körmükçü, tiyatro oyunlarının yanı sıra birçok film ve dizide rol aldı. Ayrıca seslendirme sanatçılığı da yapmaktadır. Şimdilerde Ramo dizisinde Ahsen karakterini canlandırmaktadır.

 

Ramo Afet – Efsane Odağ Kimdir?

Dizide Afet, Hasan’ın karısıdır. Aslen İzmir’lidir. Anne ve babası yoktur. Hasan İzmir’de askerlik yaparken bir çay bahçesinde Afet’i görür görmez aşık olur. Afet de peşini bırakmayan Hasan’a aşık olur. Hasan askerlik biter bitmez Afet’e evlenme teklif eder o da hiç düşünmeden kabul eder. Aşkı için hiç bilmediği şehre bir başına gelir ve bu aileye tutunur kısa sürede onlardan biri olur. Ev kadını görüntüsü altında gerektiğinde ailesini korumak için canavara dönüşebilir. Ailesi için her şeyi göze alır.

Efsane Odağ, 1986 İzmir doğumludur. Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü mezunudur.  Oyunculuk yanı sıra Yoga eğitmenliği de yapmaktadır. İlk oyunculuk deneyimi 2011 yılında Unutma Beni dizi ile olmuştur. Efsane Dağ, tiyatro oyunculuğu yanı sıra dizi ve filmlerde oyunculuk yapmıştır. Bunlardan en çok bilineni 2018 yılında Avlu dizisindeki Yonca karakteri ve son olarak 2020 yılında halen oynadığı Ramo dizisindeki Afet karakteridir.

 

Ramo Sebahat – Sacide Taşaner Kimdir?

Dizide Sebahat, Ramo’nun annesidir. Kaya ailesinin en büyüğüdür. Yıllar önce kocası gözleri önünde öldürülmüştür. O da çocukları ile kaçarak kocasının kardeşlerine sığınmıştır. Unutkanlık hastalığı olan Sebahat her şeyi birer birer unutsa da kocasının gözleri önünde öldürülüşünü asla unutmuyor. Tek derdi çocuklarının başına bir şey gelmesin, ailesine zarar gelmemesidir. Ramo’ya çok düşkündür Ramo da onu çok sever.

Sacide Taşaner, 14 Mayıs 1960 Isparta doğumludur. Antalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatro oyuncusudur. Sacide Taşaner, Diriliş Ertuğrul dizisinde Gündoğdu Bey’in annesi rolünü oynamıştır. İlk kez Fatma Gülün Suçu Ne Dizisinde Mustafa’nın annesi Halide karakteriyle izleyicilerin karşısına çıkmıştır. Asıl tanınması Kırgın Çiçekler dizisinde Neriman karakteri ile olmuştur. Şimdiye dek birçok tiyatro, film ve dizide rol aldı. 2018’de ekranlara gelen Koca Koca Yalanlar dizisinde Anne karakterini canlandırmıştır. Şimdilerde ise Ramo dizisinde Sabahat karakterini canlandırmaktadır.

Ramo Dizisinden Ayrılan Oyuncular

Bu bölümü diziye yeni gelen ve ayrılan oyuncular oldukça ekleme yaparak güncel tutacağız.

Ramo Fidan – İdil Fırat Kimdir?

Dizide Fidan, Ramo’nun halasıdır. Ailede söz sahibi akıllı,zeki sezgisi kuvvetli bir kadındır. Ailenin gizli reisi gibidir. Denge kurma konusunda çok iyidir. Ramo’ya ve ailesine çok bağlıdır. Geçmişteki aşkı bugünü karıştıran Fidan bu  çıkmazda dengeleri sağlamak için çabalar.

Fidan, Ramo dizisinin 24. bölümünde Yavuz’un Ramo’ya kurduğu bombalı tuzağa kendisi gitmesi sonucu ölmüştür.

İdil Fırat, 5 Kasım 1972 Ankara doğumludur. 9 Eylül Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. 1999 yılından itibaren sinema ve televizyon projelerinde yer almaktadır. 2011 yılında Nar sinema filmindeki Dr.Sema karakteri ile En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Şimdiye dek birçok film ve dizide rol alan İdil Fırat, son oynadığı dizilerden 2018’de Mehmed: Bir Cihan Fatihi dizisinde Mara Hatun, 2020’de rol adlığı Ramo dizisinde Fidan Kurt karakterini karakterini canlandırdı.

 

Etiketler