Savaşçı Göktürk Albay Kimdir? Tamer Karadağlı

Savaşçı Göktürk Albay Kimdir? Tamer Karadağlı

Savaşçı dizisi yayın hayatına başlamak için gün sayıyor. Savaşçı Göktürk Albay kimdir, Tamer Karadağlı dizide nasıl bir karaktere hayat verecek?

Tüm diziler Ekim ayı itibariyle yeni sezona başlamışken Fox Tv’nin en çok izlenen projelerinden biri olan Savaşçı dizisi yaklaşık 12 haftadır ekrana gelmiyor. Yüksek izleyici oranlarına sahip olan Savaşçı’nın yayına başlamaması ve final yaptığına dair yapım şirketi Limon Film’in patronu Hayri Aslan tarafından herhangi bir resmî açıklama yapılmaması izleyiciyi merakta bıraktı. Ve kısa sürede diziye yeni oyuncuların dahil olmasıyla dizinin devam edeceği ilan edilmiş oldu.

Savaşçı Göktürk Albay Kimdir (Tamer Karadağlı)

Savaşçı dizisinin başrol oyuncusu Berk Oktay kısa süre önce Projeyle olan tüm bağımı kopardı ve anlaşmasını feshettiğini açıkladı. Berk Oktay şuan Yasak Elma dizisinde Çağatay karakterine hayat veriyor. Diğer taraftan dizinin diğer başrol oyuncusu Çiğdem komutan karakterine hayat veren Gaye Turgut Evin TRT ekranlarının fenomen dizisi Tövbeler Olsun’a geçti. Şimdi ise ayrılan oyuncuların yerine yeni karakterler sahil oluyor.

Savaşçı dizisi oyuncu kadrosuna son olarak Tamer Karadağlı dahil oldu. Tamer Karadağlı Göktürk Albay rolünde diziye dahil oldu. Tamer Karadağlı hepimizin yakından tanıdığı bir isim. Çocuklar Duymasın dizisinde Haluk rolüyle tanıdığımız başarılı oyuncu bu sefer izleyiciyi bira şaşırtacak. Savaşçı dizisine dahil olan tüm Karakter gibi Tamer Karadağlı’nın da hayatını sizlerle paylaşıyoruz.

Savaşçı Göktürk Albay – Tamer Karadağlı kim?

24 Mayıs 1967 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Oyuncu ve seslendirme sanatçısıdır. 53 yaşındaki oyuncu 1993 yılından bu yana oyunculuk yapıyor. Azeri kökenli bir aileden gelen Karadağlı’nın ailesi aslen Karslı’dır. Bir süre ABD’de yaşadıktan sonra Türkiye’ye dönmüştür.

Shakespeare’ın kaleme aldığı ünlü Kuru Gürültü adlı oyununu hem Türkçe hem İngilizce oynamış ve böylece Bilkent Üniversitesi macerası başlamıştır. Önce oynadığı tiyatro oyunlarını paylaşalım, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Dolu Düşün Boş Konuş, Fehim Paşa Konağı, Saat 9.05.

Bir Tutam Baharat, Beyza’nın Kadınları, Şans Kapıyı Kırınca, Bayrampaşa Ben Fazla kalmayacağım, Suluboya, Memlekette Demokrasi Var, Süper Türk, Türk Suikastçi Alina, Pamuk Prens, Sinyaciler: Son Akşam Yemeği, Babam Olur Musun, Şaşı Felek Çıkmazı, Artık Sevmeyeceğim, Nasıl Evde Kaldım, En Son Babalar Duyar, Reyting Hamdi, Çocuklar Ne Olacak, Yağmur Zamanı, Hayatım Sana Feda ve Çocuklar Duymasın da rol aldığı dizi ve filmler.

 

<<Savaşçı dizisi ne zaman başlayacak öğrenmek için tıkla>>

Etiketler