Savaşçı Gündüz Göktürk Kimdir? Dizideki Rolü Ne? Ediz Hun

Savaşçı Gündüz Göktürk Kimdir? Dizideki Rolü Ne? Ediz Hun

Savaşçı dizisi dağılan kadrosunun yerine yeni isimlerle anlaşıyor. Savaşçı Dizisi Gündüz Göktürk kimdir? Dizideki rolü ne ayrıntılar haberimizde.

Fox Tv’nin 4 sezondur ekranlara gelen Savaşçı dizisi kadrodaki isimlerin birer birer dağılması ile ekranlara ara vermişti. Savaşçı 5.sezon için hazırlıklara başladı. Dizinin kadrosuna yeni isimler dahil oldu. Son dönemde önemli isimleri transfer etmesiyle uzun zamandır ekrana gelmesi beklenen Savaşçı nihayet tekrar izleyici ile buluşuyor.

Savaşçı Gündüz Göktürk Kimdir? Dizideki Rolü Ne? Ediz Hun

Savaşçı dizisinin başrol oyuncusu Berk Oktay kısa süre önce Projeyle olan tüm bağımı kopardı ve anlaşmasını feshettiğini açıkladı. Berk Oktay şuan Yasak Elma dizisinde Çağatay karakterine hayat veriyor. Ayrıca başrol oyuncusu Çiğdem komutan karakterine hayat veren Gaye Turgut Evin TRT ekranlarının fenomen dizisi Tövbeler Olsun’a geçti.

Dizinin başrolündeki birçok isim diziden ayrılıp başka dizilerle anlaşmıştı. Savaşçı dizisi giden isimlerin yerini önemli transferlerle telafi etmeye çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde ilk olarak Erkan Meriç’in dizinin başrolünde yer alacağı Bektaş Subaşı karakterini canlandıracağı açıklanmıştı. Ardından bir önemli isim daha kadroya dahil oldu. Tamer Karadağlı uzun bir aradan sonra ekranlara Savaşçı dizisi ile dönüyor. Karadağlı bu dizi için 9 kilo verdi. Dizide Göktürk Albay karakterini canlandıracak. Ekin Mert Daymaz’ında Savaşçı dizisi kadrosunda yer alacağı imza aşamasında olduğu söyleniyor. Henüz resmi bir açıklama gelmedi ve dizide hangi rolde olacağı netlik kazanmadı.

Şimdi ise diziye çok önemli bir isim daha dahil oluyor. Uzun zamandır ekranlarda gözükmeyen 80 yaşındaki usta oyuncu Ediz Hun Savaşçı dizinde yer alacak. Ediz Hun’un dizide, uzun süre askeri istihbaratta görev almış, emekli bir albay olan Gündüz Göktürk karakterine hayat verecek. Emekli Albay Gündüz Göktürk’ün aynı zamanda diziye yeni dahil olan ve Tamer Karadağlı’nın canlandıracağı Göktürk Albay’ın da babasıdır.

 

Ediz Hun Kimdir?

Ediz Hun, 20 Kasım 1940 İstanbul doğumludur. Sinema oyuncusu ve eski milletvekilidir. İstanbul’da Avusturya Lisesi orta okulunu bitirdi. Ardından Atatürk Erkek Lisesi’nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra dört sene Almanya’daki Würzburg Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünde eğitim aldı.

1963 yılında Ses derginin açtığı yarışmaya katıldı ve birinci oldu. Bu yarışma ona Nevzat Pesen‘in yönetiminde Türkan Şoray ve Hülya Koçyiğit‘le başrolü oynama fırsatı verdi. İlk sinema filmi deneyimi Genç Kızlar filmi ile yaşadı. Ardından birçok sinema filminde rol alan oyuncu Yeşilçam’ın romantik jönü olarak anılmaya başlandı. 70’li yıllarda ülkemizde başlayan yetişkin filmleri furyasında yer almak istemeyerek kariyerine 12 yılda 130 film sığdırdıktan sonra sinemayı bıraktı.

Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Turizm, Mahalli İdareler ve Avrupa Topluluğu Bölümleri Öğretim Görevlisi olarak görev aldı. 18 Nisan 1999’da Anavatan Partisi’nden İstanbul milletvekili seçilmesi ile görevinden istifa etti.

1999-2002 yılları arasında ANAP milletvekilliği ve 1991-93 yıllara arasında Çevre Bakanlığı Bakanlık Baş Danışmanı ve İstanbul Çevre İl Müdürlüğü görevini üstlendi. 1996’da Çevre Bakanlığı’ndaki görevinden istifa etti. Daha sonra  Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Turizm ve Otelcilik Bölümünde öğretim üyeliğine geçti ve halen devam etmektedir.

 

<<Savaşçı Göktürk Albay kimdir öğrenmek için tıkla>>

<<Savaşçı Bektaş Subaşı kimdir öğrenmek için tıkla>>

Etiketler