Şeref Bey Dizisi Oyuncu Kadrosu, Konusu, Ne Zaman Başlayacak?

Şeref Bey Dizisi Oyuncu Kadrosu, Konusu, Ne Zaman Başlayacak?

Acun Ilıcalı’ nın 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren yayına başlayacağı EXXEN adlı internet dijital platformunda yer alacak Şeref Bey dizisi oyuncu kadrosu, konusu, ne zaman başlayacak haberimizde.

Acun Ilıcalı geçtiğimiz günlerde Exxen adlı bir dijital program kuracağını açıklamıştı. Ardından platformda yer alacak birçok dizi, film, belgesel ve programlar olacağını belirtmişti. Exxen içerisinde yer alacak yapımlar yavaş yavaş açıklanıyor. Yayına başlayacağı az bir süre kalan Exxen’de yer alacak önemli dizilerden biri de Şeref Bey dizisidir. Dizi için çok önemli isimlerle anlaşılmıştır.

Şeref Bey Dizisi Oyuncu Kadrosu, Konusu, Ne Zaman Başlayacak?

EXXEN platformunda yayın hayatına başlayacak olan Şeref Bey dizisi Most Production yapım imzalı olacak. Dizinin yönetmen koltuğunda Ben de Özledim, Leyla ile Mecnun gibi önemli yapımları yönetmiş Onur Ünlü yer alıyor. Dizinin senaristliğini ise Zengin ve Yoksul, Herşey Seninle Güzel gibi yapımları kaleme almış Yusuf Reha Alp üstleniyor.

Acun Ilıcalı’nın yeni dijital platformu Exxen’de ekranlara gelecek Şeref Bey dizisinin başrollerini Haluk Bilginer, Songül Öden, Ertan Saban ve Ecem Uzun paylaşacak. Ayrıca Devrim Yakut, Serhat Kılıç, Ahmet Rıfat Şungar, Beyti Engin ve Şükran Ovalı dizide yer alacak diğer isimler olacak.

Exxen’de yayınlanacağını bildiğimiz dizinin konusu ile ilgili henüz açıklama yapılmadı. Dizinin ne zaman başlayacağı ile ilgili kesin bir tarih verilmedi. Exxen’in 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren faaliyete geçmesi ile platform içerisindeki birçok dizi ve program da en kısa sürede yayına başlayacaktır. Dizi ile ilgili hazırlıklar devam ediyor.

Şeref Bey – Haluk Bilginer Kim?

Tam adı Nihat Haluk Bilginer’dir. Haluk Bilginer, 5 Mayıs 1954 İzmir doğumludur. İzmir Türk Koleji mezunudur. Lise son sınıfta okulunun tiyatro koluna girdi ve Cahit Gürkan’ın öğrencisi oldu. Demokrat İzmir Gazetesi’nin açtığı liseler arası tiyatro yarışmasında ilk ödülünü aldı. Jürideki tiyatro müdürü Ragıp Haykır’ın davetiyle İzmir Devlet Tiyatrosu’nda konuk oyuncu olarak çalıştı. 1996 yılında Tomris Giritlioğlu’nun 80. Adım filminde, ardından İstanbul Kanatlarımın Altında, Usta Beni Öldürsene ve Masumiyet gibi ödüllü filmlerde rol aldı ve kendisi de bu filmlerde En İyi Erkek Oyuncu Ödüllerini aldı.

Haluk Bilginer, 1990 yılında Ahmet Levendoğlu ve Zuhal Olcay ile Tiyatro Stüdyosu’nu kurdu. Tiyatro Stüdyosu’nun Aldatma (Harold Pinter), Kan Kardeşleri (Willy Russell), Derin Bir Soluk Al (Ben Elton), Çöplük (Turgay Nar), Histeri (Terry Johnson) ve Balkon (Jean Genet) oyunlarında başrolleri üstlendi.

Bugüne dek 60’dan fazla tiyatro, film ve dizide rol alan Haluk Bilginer, ayrıca seslendirme sanatçılığıda yapmaktadır.

Songül Öden Kim?

Songül Öden ,17 Şubat 1979 tarihinde Diyarbakır’da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Şan Eğitimi aldı. Tiyatro oyuncusu olarak Ankara Sanat Tiyatrosu (AST), Ankara Deneme Sahnesi, Trabzon Devlet Tiyatrosu ve Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı. İlk oyunculuk deneyimini 1999 yılında Ferhunde Hanımlar dizisi ile yaşadı. Ardından 2005 yılında Gümüş dizisi ile dikkatleri çekmeyi başardı. Songül Öden, 2011 yılında Keşanlı Ali Destanı, 2012 yılında Küçük Adam Ne Oldu Sana oyunlarında görev aldı. Ayrıca Umutsuz Ev Kadınları, Serçe Sarayı, Fi, Kayıt Dışı gibi önemli dizilerde rol aldı. 2017 yılında Payitaht Abdülhamid dizisinde Gertrude Bell karakterini, 2019 yılında ise Bir Aile Hikâyesi dizisinde Reyhan karakterini canlandırdı. Son olarak Kırmızı Oda dizisine konuk oyuncu olarak katıldı.

Ertan Saban Kim?

Ertan Saban , 4 Aralık 1977 Üsküp (Skopje) / Makedonya doğumludur. Makedonya Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Uzun yıllar kardeşi Erman Saban ile birlikte Makedonya Türk Tiyatrosu’nda çeşitli oyunlarda sahne aldı. Daha sonra Türkiye’ye gelerek oyunculuğa başladı. Sultan Makamı, Sağır Oda, Savcının Karısı dizilerinde rol aldı. Ardından 2007 yılında Elveda Rumeli dizisindeki performansı ile dikkatlerini çekti. Daha sonra 2008 yılında Gölgesizler ve Başka Semtin Çocukları sinema filmlerinde rol aldı.

Şimdiye kadar birçok film ve dizide rol alan Ertan Saban, 2018 yılında oynadığı Mehmed: Bir Cihan Fatihi dizisinde İmparator Konstantinos karakterini,  2019 yılında Avlu dizisinde Oğuz Akan karakterini canlandırdı. Son olarak 2020 yılında Gel Dese Aşk dizisinde Barlas karakterini canlandırdı.

 

Ecem Uzun Kim?

Ecem Uzun, 17 Haziran 1992 İstanbul doğumludur. 8 yaşında Sarıyer Belediye Tiyatrosu’nda kursiyer olarak tiyatro eğitimi aldı ve oyunlarında yer aldı. Küçük yaşta televizyon dizilerinde ve reklamlarında oynamaya başladı. Aliye, Geniş Zamanlar, Ah Kalbim, Küçük Sırlar dizilerinde rol aldı. Hüseyin Kalkavan Lisesi’nden mezun oldu. Ardından Kadir Has Üniversitesi’nde Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 2018 yılında Jet Sosyete dizisindeki performansı ile dikkatleri çekmeyi başaran oyuncu son olarak Kırmızı Oda dizisinde Doktor Nihal karakterini canlandırdı.

Ecem Uzun, birçok tiyatro, film ve dizide oyunculuğunun yanı sıra seslendirme sanatçılığı da yapmaktadır.

 

Devrim Yakut Kim?

Devrim Yakut, 27 Mayıs 1968’de Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. DTCF Tiyatro Bölümü’nde önce tiyatro kuramları, sonra da oyunculuk eğitimi aldı. 1994 yılında Adana Devlet Tiyatrosu kadrosuna oyuncu olarak katıldı. Ardından kuruculuğunda bulunduğu Adana Tiyatro Atölyesi’nde çalıştı. Burada oyunculuğun yanı sıra yapımcı ve eğitmen olarak da görev yaptı. Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü’nde Temel oyunculuk dersleri vermektedir.

Tiyatro çalışmaları yanı sıra 2006 yılından itibaren birçok  film ve dizide rol aldı. 2013 yılında Düğün Dernek sinema filmi ile dikkatleri çekti. Ardından Kelebeğin Rüyası, Bana Masal Anlatma, Vicdan, Cesur ve Güzel, Aile Arasında, Baba Parası gibi önemli dizi ve sinema filmlerinde rol aldı. Son olarak Payitaht Abdülhamid dizisinde Cemile Sultan karakteri ile akıllara kazındı.

 

Serhat Kılıç Kim?

Tam adı, Serhat Mustafa Kılıç’dır. Serhat Kılıç, 8 Temmuz 1975 Ankara doğumludur. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. İlk profesyonel oyunu Ankara Sanat Tiyatrosu’nda Rutkay Aziz rejisiyle 1998 Ariel Doffman’ın Kayıplar (Dullar) adlı oyunudur. 2000 yılında dizilerde oynamaya başlayan oyuncu Bizim Evin Halleri (Karl Gurur), Hatırla Sevgili (Kamil), Benim Annem Bir Melek (İbadullah), Yol Arkadaşım (İlker Elmastaş), Ezel (Kenan’ın Abisi), Haberler (Serhat) dizilerinde rol almıştır. Asıl çıkışını Seksenler dizisindeki Ergun Plak karakteri ile yapan oyuncu Söz dizisindeki Çolak karakteri ile ünlenmiştir. Son olarak 2020 yılında Öğretmen dizisinde okul müdürünü canlandırdı.

Ahmet Rıfat Şungar Kim?

Ahmet Rıfat Şungar, 9 Temmuz 1983 İstanbul doğumludur. Kartal Süleyman Demirel Anadolu Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. İlk oyunculuk deneyimi 2006 yılında Kaybolan Yıllar dizisi ile başlayan oyuncu ardından Aydın Sayman tarafından yönetilen Janjan sinema filminde rol aldı. 2008 yılında, Hatırla Sevgili’nin 2. sezonunda kısa bir süre rol aldı. 2009 yılında Üç Maymun filmindeki performansı ile dikkatleri çekmeyi başardı. Ardından birçok film ve dizide rol aldı. 2019’da Av: The Hunt adlı sinema filminde oynadı. Son olarak 2020 yılında Menajerimi Ara dizisine konuk oyuncu olarak katıldı. Ayrıca 2020’de Şimdiki Aklım Olsaydı dizisinde Cem karakterini canlandırdı.

 

Beyti Engin Kim?

Beyti Engin, 18 Eylül 1981 Çanakkale doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Edirne’de tamamladı. Edirne Halk Eğitim Merkezi tiyatro kursu eğitimi alırken Edirne Sanat Tiyatrosu’nda oyunculuğa başladı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bölümü’nden mezun oldu. İlk oyunculuk deneyimini 2004 yılında Şeytan Ayrıntıda Gizlidir dizisi ile yaşadı. Ardından birçok dizi ve filmde yer alan oyuncu asıl çıkışını 2014 yılında Ulan İstanbul dizisindeki Ali karakteri ile yaptı. Son olarak No: 309 dizisinde Şadi karakterini, 4N1K’da Fizikçi, Kafa Doktoru dizisinde Rahim karakterini canlandırdı. Son oynadığı Gençliğim Eyvah dizisinde Muhtar Metin Yeter karakterini canlandırdı. Dizi ve film oyunculuğunun yanı sıra seslendirme sanatçılığı da yapmaktadır.

 

Şükran Ovalı Kim?

Şükran Ovalı, 1 Nisan 1985’te İzmir’de doğdu. Mustafa Urcan İlköğretim Okulu ve Fevzi Çakmak Ortaokulunu bitirdikten liseyi Göztepe’de okudu. Daha sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi aldı. 2002 yılından itibaren Sırlar Dünyası, Aşk Yakar, Alia, Nar, Reis gibi çok sayıda sinema filmi ve dizide oynadı. İlk başrolünü 2012 yılında Kötü Yol dizisinde aldı. 2014 yılında Şeref Meselesi dizisinde Derya karakterini canlandırdı. Ardından Paramparça dizisinde Psikolog Ayşe karakterini, Vatanım Sensin dizisinde Seher rolünü canlandırdı.

 

 

<<Ramo dizisi tüm oyuncu kadrosunu görmek için tıkla>>

Etiketler