Son Yaz Canan Kara Kimdir? Funda Eryiğit Kim?

Son Yaz Canan Kara Kimdir? Funda Eryiğit Kim?

Son Yaz 1 Ocak’ta Fox Tv ekranlarına geliyor. Fragman yayınlandığından beri dizideki oyuncular merak edilmeye başlandı. Son Yaz Canan Kara kimdir, Funda Eryiğit kim? haberimizde.

Fox Tv peş peşe erken finallerle yaşadığı kan kaybını yeni dizilerle telafi etmeye çalışıyor. Fox Tv yeni yıla yeni projelerle bomba gibi giriş yapıyor. Bunlardan ilki önceden tanıtımları yapılan Son Yaz dizisi oldu. Dizinin oyuncuları da merak edilip araştırılıyor.

Son Yaz Canan Kara Kimdir, Funda Eryiğit Kim?

Dizide Canan Kara, Selim Kara’nın 20 yıllık karısı, Yağmur ve Altay’ın annesidir. Güzel, zarif, ince, kibar, sakin, yapıcı, duygusal, anlayışlı, akıllı, kararsız, alçakgönüllü, biraz içe kapanık, kendisine çok güvenmeyen bir kadın. Hayatı boyunca kocası Selim Kara’nın gölgesinde kalmış biridir. Oysa bir zamanlar kızı Yağmur gibi tuttuğunu koparan, yırtıcı, idealist genç bir kızken, Selim’le tanışınca, hayatının seyri değişmiş.

Canan’ın en büyük handikabı özgüven eksikliğidir. Kendini fazla hafife alıyor. Asla yeterli hissetmiyor. Oysa hisleri çok kuvvetli ve onları dinlese, haklı olduğunu anlayacak. Bugün Selim’in başarılı bir savcı olması da çocukların dürüst bireyler olarak yetişmiş olmaları da aslında tamamen Canan’ın başarısı. Canan seneler sonra, mesleğine geri dönmeye karar verdiğinde, aslında hayata yeniden dönüyor. Selim’le yüzleşmesi ve boşanmaya karar vermesinden sonra, Canan zincirlerini kırıyor.

Funda Eryiğit Kimdir?

Funda Eryiğit, 6 Kasım 1984 tarihinde Hollanda’da dünyaya gelmiştir. Funda Eryiğit, 53 kg ağırlığında ve 171 cm boyundadır. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Son Yaz dizisinde Savcı’nın eşi Canan rolünü canlandıracaktır. İlk oyunculuk deneyimini 2008 yılında Canım Ailem dizisinde Seyhan karakteri ile yaşamıştır. Ardından Eski Hikaye, Karadayı, Poyraz Karayel, Mehmed Bir Cihan Fatihi, Can Kırıkları, Hakan Muhafız dizilerinde rol almış olan oyuncu asıl çıkışı Poyral Karayel dizisindeki Eda karakteri ile olmuştur. Son olarak Bir Başkadır dizisinde Ruhiye karakterini canlandırmıştır. Ayrıca Ev, Limonata, Yok Artık ve Tereddüt filmlerinde rol almıştır.

 

 

<<Son Yaz dizisi tüm oyuncu kadrosunu görmek için tıkla>>

<<Son Yaz dizi kıyafetlerini markalarını görmek için tıkla>>

Etiketler