Son Yaz Dizisi Oyuncuları Kadrosu Karakterleri Konusu

Son Yaz Dizisi Oyuncuları Kadrosu Karakterleri Konusu

Fox Tv erken final yapan dizilerinin yerini hemen dolduruyor. Bunlardan en iddialısı Son Yaz dizisi oyuncuları kadrosu, karakterleri, konusu ile ilgili tüm ayrıntılar haberimizde.

Fox Tv nin en iddialı yapımlarından olacak Son Yaz dizisi çekimleri geçtiğimiz günlerde İstanbul’da başladı. Çekimler İstanbul’dan sonra İzmir Çeşme’de devam edecek. Yapımını O3 Medya’nın yapımcılığını ise Saner Ayar’ın yaptğı dizide yönetmen koltuğunda Burak Arlıel oturuyor. Dizinin senaristliğini ise Deniz Dargı, Cem Görgeç ve Cenk Boğatur isimleri üstleniyor. Peki Son Yaz dizisinin konusu ne? Son Yaz dizisi oyuncu kadrosunda kimler var? Son Yaz dizisi oyuncuları kadrosu, karakterleri, konusu nedir ayrıntıları paylaşalım.

Son Yaz Dizisi Oyuncuları Kadrosu, Karakterleri, Konusu Nedir?

Son Yaz dizisinin konusu; idealist Savcı Selim Kara (Ali Atay) ile suç dünyası içinde büyümüş havai bir genç olan Akgün’ün (Alperen Duymaz) yolları beklenmedik bir şekilde kesişir. Savcı Selim; tehlikeli ve sorunlu olduğu kadar duygusal bir genç olan Akgün’ü, ailesinin yanına, Çeşme Adalet Sitesi’ne getirmek zorunda kalır. Bir yanda ellerinden kayıp giden evliliği ve ailesi, diğer yanda hayatını korumaya söz verdiği baş belası olan Akgün… Ege’de bir yaz daha bitmektedir ama aslında Selim, Akgün ve çevresindekiler için, her şeyin alabora olacağı fırtınadan önceki “Son Yaz”dır biten.

Son Yaz Dizisi Oyuncu Kadrosu, Karakterleri

Yakında Fox Tv’de başlayacak olan Son Yaz dizisinin oyuncu kadrosunda çok önemli isimler yer alıyor. Dizinin başrollerini Alperen Duymaz, Ali Atay, Funda Eryiğit ve Hafsanur Sancaktutan paylaşıyor. Ayrıca Emre Karayel, Sinan Tuzcu, Şebnem Dönmez, Arif Pişkin, Sezer Avcı, Halil Babür, Yasemin Yazıcı, Erdem Şanlı, Yunus Narin, Ata Nedim Arman, Sarp İkiler ve Cengiz Okuyucu gibi birbirinden değerli oyuncular kadrosunda bulunuyor. Şimdi bu oyuncuları, gerçekte kim olduklarını, karakterlerini inceleyelim.

Son Yaz Dizisi Akgün Gökalp Taşkın – Alperen Duymaz Kimdir?

Alperen Duymaz, 3 Kasım 1992 tarihinde Ankara’da doğdu. Alperen Duymaz, 1.82 metre boyunda 74 kilo ağırlığındadır. Son Yaz dizisinde Akgün karakterini canlandıracak. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. İlk oyunculuk deneyimini 2015 yılında Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde Cesur karakteri ile yaşamıştır. Ardından Acı Aşk ve Bodrum Masalı dizilerinde rol aldı. Sonrasında Çukur dizinde Emrah karakterini ve aynı yıl Çarpışma dizisinde Kerem karakteri ile popülerliği arttı. Kübra Kelkit ile evlidir.

Rol Aldığı Dizi ve Filmler:

2015- Tatlı Küçük Yalancılar (Cesur)
2015- Acı Aşk (Ali Köklükaya)
2016-Bodrum Masalı (Ateş)
2018- Çukur ( Emrah)
2018- Çarpışma (Kerem)
2020- Zemheri (Ayaz)

 

Son Yaz Savcı Selim Kara – Ali Atay Kimdir?

Ali Atay, 20 Nisan 1976 Rize doğumludur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu.1998 yılından beri çeşitli tiyatro,dizi ve filmlerde oynayan oyuncu asıl çıkışını Trt 1’de yayınlanan Leyla ile Mecnun dizisinde canlandırdığı Mecnun karakteri ile yapmıştır. Birçok tiyatro,dizi ve filmde oynayan oyuncu ayrıca yönetmenlik ve senaristlikte yapmaktadır. Leyla ile Mecnun ekibinin kurduğu Leyla The Band grubunun vokalistidir. 2008 senesinde Ebru Cansız ile evlenmiş ancak 2013 senesinde boşanmışlardır. 6 Şubat 2019 tarihinde Hazal Kaya ile evlenmiştir

Oynadığı Diziler

1998 – İkinci Bahar (Ersin)
2000 – 7 Numara (konuk oyuncu)
2003 – Şapkadan Babam Çıktı (Maksut)
2004 – Çınaraltı (Serhan)
2004 – Çeşm-i Bülbül (Veli)
2006 – Cemile (Demir)
2008 – Eşref Saati (Sebati)
2009 – Yapma Diyorum (Aşık Mağlubi)

2010 – Kılıç Günü (Cenk Kızıltan)
2011-2013 – Leyla ile Mecnun (Mecnun Çınar)
2013-2014 – Ben de Özledim (kendisini)
2015 – Mutlu  Ol Yeter (Can)
2017 – Masum (Yusuf)

Oynadığı Fimler

2000 – Artık Çok Geç (Kemal)
2004 – Kırlangıç (Aşık Mağlubi)
2005 – Çanta kısa film (İlhan)
2005 – O Şimdi Mahkum (Yiğit Çiftgör)
2007 – İyi Seneler Londra (Firuz)
2009 – 40 (Metin)
2010 – Vay Arkadaş (Manik)
2013 – Sen Aydınlatırdın Geceyi (Cemal)
2017 – Ayla (Ali)
2018 – Nuh Tepesi (Ömer)
2019 – Türk İşi Dondurma (Mehmet)

Yönetmenliğini Yaptığı Yapımlar

2015 – Limonata filmi

2018 – Ölümlü Dünya filmi

2019 – Cinayet Süsü filmi

Senaryosunu Yazdığı Yapımlar

2018 – Ölümlü Dünya filmi

2019 – Cinayet Süsü filmi

Son Yaz Canan Kara – Funda Eryiğit Kimdir?

Funda Eryiğit, 6 Kasım 1984 tarihinde Hollanda’da dünyaya gelmiştir. Funda Eryiğit, 53 kg ağırlığında ve 171 cm boyundadır. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Son Yaz dizisinde Savcı’nın eşi Canan rolünü canlandıracaktır. İlk oyunculuk deneyimini 2008 yılında Canım Ailem dizisinde Seyhan karakteri ile yaşamıştır. Ardından Eski Hikaye, Karadayı, Poyraz Karayel, Mehmed Bir Cihan Fatihi, Can Kırıkları, Hakan Muhafız dizilerinde rol almış olan oyuncu asıl çıkışı Poyral Karayel dizisindeki Eda karakteri ile olmuştur. Son olarak Bir Başkadır dizisinde Ruhiye karakterini canlandırmıştır. Ayrıca Ev, Limonata, Yok Artık ve Tereddüt filmlerinde rol almıştır.

Son Yaz Yağmur Kara – Hafsanur Sancaktutan Kimdir?

Hafsanur Sancaktutan, 20 Mart 2000 İstanbul doğumludur. Hafsanur Sancaktutan boyu 1.64 metre 54 kg ağırlığındadır. Oyunculuk eğitimleri aldıktan sonra ilk olarak 2017 yılında Cappy reklam filminde oynamıştır. Ardından Türk Telekom reklamlarında oynamıştır. İlk dizi oyunculuk deneyimini 2018 yılında Gülperi dizisinde Fidan karakteri ile yaşamıştır. Ardından aynı yıl Servet dizisinde oynayan oyuncu son olarak 2019 yılında Aşk Ağlatır dizisinde başrolü oynamıştır. İcon Talent ajansa kayıtlıdır.

Son Yaz Fatih Doğanay – Emre Karayel Kimdir?

Emre Karayel, 18 Ekim 1972 Osmaniye doğumludur. Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’ne girmiş ancak bırakıp Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne geçmiş ve mezun olmuştur. Üniversitenin ardından TRT’de sunuculuk ve çocuk programları yapmıştır. İlk oyunculuk deneyimi 2000 yılında Ablam Böyle İstedi dizisi ile olmuştur. Birçok tiyatro, dizi ve filmde rol alan oyuncu asıl çıkışını 2003 yılında Bir İstanbul Masalı dizisi ile yaşamıştır. Ardında Arkadaşlar İyidir, El Değmemiş Aşk , Düğüm Salonu, Kocaman Ailem, Söz Vermiştin gibi yapımlarda rol aldı. 1 Erkek 1 Kadın dizisinde başrolü oynayan oyuncunun bu dizi ile yıldız parlamıştır. Son olarak Çarkıfelek yarışmasını sunmaktadır.

Son Yaz Metin Yaman – Sinan Tuzcu Kimdir?

Sinan Tuzcu, 10 Temmuz 1977 Gaziantep doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur. Okul sonrası Londra’da Arcola Theatre bünyesinde çalıştı. İlk oyunculuk deneyimini İnşaat filminde yaşamıştır. Asıl tanınması Ihlamurlar Altında dizisi ile oldu. Aynı yıl Engin Cezzar-Gülriz Sururi Tiyatrosu’nda Ayşe Opereti adlı oyunda oynadı. Ardından Aşk ve Ceza, Yol Arkadaşım, Aşk Ekmek Hayaller, Kaderimin Yazıldığı Gün, Arka Sokaklar, Sen Anlat Karadeniz gibi yapımlarda rol almıştır. Sen Anlat Karadeniz dizisinde Mustafa Kaleli karakteri ile akıllara kazındı. Ayrıca 2017 yılında Böcek adlı romanını yayımladı.

Son Yaz Serap Gök – Şebnem Dönmez Kimdir?

Şebnem Dönmez, 17 Mayıs 1974 Almanya doğumludur.İlk oyunculuk deneyimini 1990 yılında Üç Arkadaş dizisinde yaşayan oyuncu birçok film ve dizide rol almıştır. Asıl çıkışını Medcezir dizisinde Sude karakterini oynayarak yaşamıştır. Yer aldığı önemli yapımlardan bazıları Küçük Sırlar, Kuzey Güney, Neredesin Firuze, Yalan Dünya, Çakallarla Dans 5, Avlu, Medcezir, Avlu dizi ve filmleridir. Son olarak 2020 yılında Zemheri dizisinde Mehveş karakterini canlandırmıştır. Ayrıca sunuculuk da yapmaktadır.

Son Yaz Dizisi Selçuk Taşkın – Arif Pişkin Kimdir?

Arif Pişkin, 30 kasım 1970 İstanbul doğumludur. Son Yaz dizisinde Alperen Duymaz (Akgün)’ın babası Selçuk karakterini canlandıracak. Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Tiyatro Bölümü mezunudur. Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra tiyatro eğitmenliği de yapmaktadır. Yeditepe Üniversitesi’nde öğretim elemanı olarak görev yapmaktadır. Kurtlar Vadisi Pusu, Güllerin Savaşı, Öyle Bir Geçer Zamanki, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Ufak Tefek Cinayetler, Dip, İstanbullu Gelin, Payitaht Abdülhamid gibi önemli yapımlarda rol aldı.

Son Yaz Emel Yaman – Sezer Avcı (Koç) Kimdir?

Sezer Avcı, 1982 yılında doğdu. Sezer Avcı 159 cm boyunda ve 60 kg ağırlığındadır. Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık mezunudur. 35.5 Akademi ve Meltem Cumbul’dan oyunculuk eğitimi aldı. Dizi oyunculuğundan önce Havhavlar Hevhevler ve İyi Geceler Anne gibi çocuk oyunlarında rol aldı. İlk profesyonel oyunculuk deneyimi 2016 yılında Familya dizisinde Hava karakteri ile yaşamıştır. Ardından 2018 yılında Nefes Nefese dizisinde Mihriman karakterini canlandırmıştır.

Son Yaz Soner Sancaktar – Halil Babür Kimdir?

Halil Babür, 26 Haziran 1987 Bitlis doğumludur. Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Çocuk, gençlik ve özel tiyatrolarda profesyonel oyuncu olarak oynadı. Şehir Tiyatrolarına bağlı olarak Mekan Tiyatro Festivalinde köy seyirlik oyunlarında görev aldı. 2009 yılında kurulan “İstanbul Yeni Sahne” adlı tiyatro gurubunun ana kadrosundadır. İlk oyunculuk deneyimini 2007 yılında Yaprak Dökümü dizisinde Talat’ın oğlu rolü ile yaşamıştır. Ardından Ay Lav Yu, Melekler Korusun, Tövbeler Olsun, Pis Yedili, Karadayı, Çukur gibi yapımlarda rol aldı. Akıllara Pis Yedili dizisindeki Trafo Mert karakteri ile Çukur dizisindeki Veysel karakteri ile kazındı.

Son Yaz Naz Yaman – Yasemin Yazıcı Kimdir?

Yasemin Yazıcı, 8 Eylül 1997 İstanbul doğumludur. İngiltere de London School of Economics’de Antropoloji eğitimini tamamlayan Yasemin Yazıcı, Türkiye’ye döndükten sonra tiyatroya yönelmiş birçok oyunda sahne almıştır. Dialog ve Pera Güzel Sanatlar okullarında diksiyon ve oyunculuk eğitimi almıştır. Oyunculuk eğitimine London Academy of Music and Dramatic Art’da devam etmiştir. Gaye Sökmen ajansına kayıtlıdır.

Son Yaz Kaan Gök – Erdem Şanlı Kimdir?

Erdem Şanlı, 1996 İstanbul doğumludur. İlk oyunculuk deneyimini 2018 yılında Vatanım Sensin dizisi ile yaşamıştır. Ardından 2019 yılında Avlu dizisinde oynayan oyuncu aynı yıl Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisindeki Dinçer Meftun karakteri ile dikkat çekmiştir. Ardından Yasak Elma dizisinde Lila’nın sevgilisi Aksel karakterini canlandırmıştır. Erdem Şanlı, Buket Kahraman ajansa kayıtlıdır. Son olarak 2020 yılı Kovala sinema filminde rol almıştır.

Son Yaz Eray Duraner – Yunus Narin Kimdir?

Yunus Narin, 1989 İzmir doğumludur. Yunus, 1.74 metre boyunda ve 71 kilo ağırlığındadır. İzmir Kız Lisesini bitirdikten sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema – Tv Bölümü’nden mezun olmuştur. 2012 yılında oyunculuk eğitimi almak için İstanbul’a geldi. Ümit Çırak Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesi temel oyunculuk eğitimi ve Stella Adler eğitimi aldı. İlk oyunculuk deneyimi 2018 yılında İstanbullu Gelin dizisi ile olmuştur. Ardından son olarak 2019 yılında Sevgili Geçmiş dizisinde Aras karakterini canlandırmıştır.

Son Yaz Altay Kara – Ata Nedim Arman Kimdir?

Ata Nedim Arman, 2017 yılında ilk oyunculuk deneyimi yaşadığı Cumali Ceber: Allah Seni Alsın isimli 2017 adlı sinema filminde Cumali’nin çocukluğunu oynamıştı.

Son Yaz Arda Ateş – Sarp İkiler Kimdir?

Sarp İkiler, 1997 İstanbul doğumludur. Üniversite eğitimini radyo ve televizyonculuk alanında sürdüren genç oyuncu, ilk kez 2019 yılında Hercai dizisinde kamera karşısına geçti. Hercai dizisinde Caner karakterini canlandırdı.

Son Yaz Ahmet Tunalı – Cengiz Okuyucu Kimdir?

Cengiz Okuyucu, 2 Ekim 1979 İstanbul doğumludur. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi aldı. Birçok tiyatro oyununda oynayan Cengiz Okuyucu, tiyatro çalışmaları yanı sıra 2004 yılından itibaren Cennet Mahallesi, İki Dünya Arasında, Yapışık Kardeşler, Kış Güneşi, Payitaht Abdülhamid gibi birçok film ve dizide rol aldı. İlker Ayrık ile Acayip Tipler programına katıldı.

 

<<Kırmızı Kamyon dizisi oyuncu kadrosunu görme için tıkla>>

Etiketler