Tozkoparan İskender Dizisi Oyuncuları Kadrosu Konusu?

Tozkoparan İskender Dizisi Oyuncuları Kadrosu Konusu?

TRT1 ekranlarında yayınlanmaya hazırlanan Tozkoparan İskender dizisi oyuncuları kadrosu konusu izleyiciler tarafından araştırılıyor tüm merak edilenler haberimizde..

Tozkoparan dizisi, Fotoroman Film Yapım imzalı, ilk bölümü 11 Kasım 2018 tarihinde yayımlanan, yönetmenliğini Şevki Es’in yaptığı, senaryosunu Mustafa Burak Doğu ve Selin Arapkirli kaleme almıştı. Dizi macera ve dram türündeki TRT1 ekranlarında 55 bölüm olarak yayınlanmış ve 19 Nisan 2020 tarihinde final yaparak sona ermişti. Tozkoparan İskender dizisi bu dizinin devamı niteliğinde olacaktır. Eski dizinin oyuncu kadrosundan bazı isimler ayrıldı ve bazı isimler kadroya dahil oldu sizlere tüm güncel kadroyu paylaşıyoruz.

Tozkoparan İskender Dizisi Oyuncuları Kadrosu Konusu?

Dizi Tozkoparan İskender’in Osmanlı’daki hikayesine odaklanarak yeni bir serüvene başlıyor. Bu maceraya eski kadrodan bazı oyuncular dahil olduğu gibi bazı karakterler diziden ayrılmış yeni isimler gelmiştir. Tozkoparan İskender dizisi oyuncu kadrosuna detaylıca bakalım.

 

Tozkoparan Dizisi Oyuncu Kadrosu

Çağan Efe Ak (İskender)

Ülkü Hilal Çiftçi (Duygu)

Defne Erşen (Ece)

Esat Polat Güler (Tayfun)

Mert Erdoğdu (Ayberk)

Sera Tokdemir (Rüya)

Fırat Albayram (Giovanni)

Muhittin Korkmaz (Rafet)

Esin Gündoğdu (Saniye)

Suna Selen (Makbule)

Mehmet Emin Kadıhan (Savaş)

Leya Kırşan (Elif)

Tuana Naz Tiryaki (Asya)

Deniz Erayvaz (Arda)

Yağız Kılınç (Sinan)

Burak Alkaş (Fikri)

Yusuf Gökhan Atalay (Salih)

 

 Çağan Efe Ak Kimdir?

Tozkoparan dizisinde İskender rolünü canlandıracak olan Çağan Efe, 2007 yılında İstanbul’da doğmuştur. Tozkoparan İskender geçmişten günümüze gelen bir kahramandır. Çağan Efe Ak ilk oyunculuk deneyimini Bir Gün Bir Çocuk dizisi ile yaşamıştır. Ardından  Muhteşem Yüzyıl Kösem, İçerde dizilerinde ve Ailecek Şaşkınız sinema filminde rol almıştır. Güldüy Güldüy Çocuk programına konuk oyuncu olarak katılmıştır. Ayrıca LC Waikiki ve Vodafone reklamlarında oynamıştır.

 

Ülkü Hilal Çiftçi Kimdir?

Ülkü Hilal Çiftçi, 2009 yılında Zonguldak’ta doğdu. Tozkoparan İskender dizisinde Duygu karakterini canlandırıyor. Duygu karakteri okulun popüler havalı kızıdır ve Esat’ın da ikizidir. Ülkü Hilal Çiftçi, Kocan kadar Konuş, O Hayat Benim, Kırgın Çiçekler, Arkadaşlar İyidir ve Adı Zehra gibi yapımlarda rol almıştır. Elif dizisinde Melek karakterini oynamıştır. Güldüy Güldüy Çocuk programında yer almıştır.

 

Defne Erşen Kimdir?

Defne Erşen, 2008 yılında İstanbul’da doğdu. Defne Erşen, Tozkoparan İskender dizisinde Ece rolünü oynamaktadır. Güldüy Güldüy Çocuk programında yer almıştır. Son olarak Gamonya: Hayaller Ülkesi filminde rol almıştır. Tozkoparan ilk dizi oyunculuk deneyimi olacaktır.

 

Esat Polat Güler Kimdir?

Esat Polat Güler, 2007 yılında İstanbul’da doğdu. Tozkoparan İskender dizisinde Tayfun rolünü canlandıracaktır. Esat Polat Güler, Güldüy Güldüy Show, Bizim Köyün Şarkısı, Can Dostlar, Mahalleden Arkadaşlar, Hay Sultan ve Olanlar Oldu gibi yapımlarda rol almıştır.

 

Mert Erdoğdu Kimdir?

Mert Erdoğdu, 2007 yılında İstanbul’da doğdu. Tozkoparan İskender dizisinde Ayberk rolünü canlandıracaktır. İlk olarak Güldüy Güldüy Çocuk programı ile televizyon hayatına giriş yapmıştır. Yeter, Keşfedilmemiş Çocuklar ve Arif V 216 yapımlarında yer almıştır.

 

Sera Tokdemir Kimdir?

Sera Tokdemir, 1981’de Mersin’de doğdu. Sera Tokdemir 1,68 metre boyunda 58 kilogram ağırlığındadır. Tozkoparan İskender dizisinde Rüya rolünü canlandıracak. Bilkent Üniversitesi Turizm Bölümü’nden mezun olmuştur. Sanat Merkezinde tiyatro, şan ve oyunculuk eğitimi almıştır. Sera, Kertenkele, Diriliş Ertuğrul, Hayat Devam Ediyor, Ben de Özledim, Analı Oğullu ve Mucize 2 gibi yapımlarda rol almıştır.

 

Fırat Albayram Kimdir?

Fırat Albayram, 1985 yılında Aydın’da doğdu. Tozkoparan İskender dizisinde Giovanni rolünü canlandıracak.  İlk oyunculuk deneyimi Adanalı dizisi ile olmuştur. deneyimidir. Fırat, Baba Candır , Savaşçı, Suskunlar, Mutlu Ol Yeter ve Kaçak Gelinler yapımlarında rol almıştır.

 

Tuana Naz Tiryaki Kimdir?

Tuana Naz, 2006 yılında doğdu. Tozkoparan İskender dizisinde Asya (Mavi Ay) rolünü canlandıracaktır.  Kalp Atışı, Mehmed Bir Cihan Fatihi, Şahsiyet dizilerinde rol almıştır.

 

Deniz Erayvaz Kimdir?

Deniz Erayvaz, 2009 yılında doğdu. Tozkoparan dizisinde Arda rolünü canlandıracaktır. Deniz Erayvaz, Ailecek Şaşkınız, Kocamın Ailesi, Acil Aşk Aranıyor gibi yapımlarda rol almıştır.

 

Yağız Kılınç Kimdir?

Yağız Kılınç , 2007 yılında İstanbul’da doğdu. Tozkoparan dizisinde Karayel takımının kaptanı Sinan karakterini canlandıracaktır. Bir çok dergi kapağı ve reklam filmlerinde oynamıştır.

 

Burak Alkaş Kimdir?

Burak Alkaş, 1983 yılında İzmir’de doğdu. Tozkoparan dizisinde Fikri Öğretmen rolünü canlandıracaktır. Burak Alkaş, Yeşil Deniz, Cennet Mahallesi ve Pis Yedili dizilerinde oynamıştır.

 

Yusuf Gökhan Atalay Kimdir?

Yusuf Gökhan Atalay, 1974 yılında Ankara’da doğdu. Tozkoparan dizisindeki Salih Hoca karakterini canlandıracaktır. Konya Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur. , Muhteşem Yüzyıl, Lale Devri, Umutsuz Ev Kadınları, İsimsizler ve Diriliş Ertuğrul gibi pek çok yapımda yer almıştır.

 

Muhittin Korkmaz Kimdir?

Muhittin Korkmaz, 1953 yılında Gaziantep’te doğdu. Bursa Devlet Tiyatrosu’ndan emekli olmuştu. Cem Yılmaz’ın A.R.O.G, G.O.R.A. , Yahşi Batı, Pek Yakında filmlerinde rol almıştı. G.O.R.A. filminde “ Bir cisim yaklaşıyor Komutan Logar” repliği ile akıllara kazınmıştı. Muhittin Korkmaz, Tozkoparan İskender dizisinde Rafet rolünü canlandıracağı planlanıyordu ancak usta oyuncu 24 Kasım 2020 tarihinde vefat etmiştir. Bu durum sevenlerini üzmüştür. Yerine kimin oynayacağı henüz belli değildir.

 

Esin Gündoğdu Kimdir?

Esin Gündoğdu, 1977 yılında Ankara’da doğdu. Tozkoparan İskender dizisinde Saniye karakterini canlandıracak. Esin Gündoğdu, Aşk Yeniden dizisinde Ayfer karakterini canlandırmıştır. Ayrıca, Kocan Kadar Konuş, Yeni Gelin, Hayat Bazen Tatlıdır, Recep İvedik 2, Olacak O Kadar yapımlarında yer almıştır.

 

Suna Selen Kimdir?

Usta oyuncu Suna Selen, 1 Temmuz 1939 İstanbul doğumludur. Tozkoparan İskender dizisinde Makbule rolünü canlandıracaktır. Beşiktaş Atatürk Lisesi’nde lise öğrenimini tamamladıktan sonra Beşiktaş Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde eğitim almıştır. İstanbul Devlet Tiyatroları oyuncusudur. 1960 yılından beri birçok dizi ve filmde oynamıştır. Son yıllarda Kayıp Prenses, New Yorkta Beş Minare, Hayat Devam Ediyor, Kızım, Mucize 2 Aşk dizi ve filmlerinde oynamıştır. Pek çok ödül almıştır.

 

Mehmet Emin Kadıhan Kimdir?

Mehmet Emin Kadıhan, 1984 Ağrı doğumludur. Tozkoparan İskender dizisinde Savaş rolünü canlandıracaktır. Mehmet Emin Kadıhan , Diriliş Ertuğrul, Aşkın Bedeli, Seddülbahir 32 Saat, Sevda Kuşun Kanadında, Payitaht Abdülhamid, Börü ve Vuslat dizi ve filmlerinde rol almıştır.

 

Leyla Kırşan Kimdir?

Leyla Kırşan, 22 Mayıs 2008’te İstanbul’da doğdu. Tozkoparan İskender dizisinde Elif rolünü canlandıracaktır. İlk kez 2014 yılında Hayat Yolu dizisinde Ecem karakteri ile oyunculuk deneyimi yaşadı. Ardında Maral: En Güzel Hikayem dizisinde küçük Maral arakterini oynadı. 2015 yılında Eve Dönüş dizisinde Elif karakterini canlandırdı. Ayrıca, Efsane ve, Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol aldı.

Özgür Ege Nalcı Kimdir?

Geçtiğimiz sezon Tozkoparan dizisinde Mete karakterini oynayan oyuncu bu sezon dizide yer almayacaktır. Dizi Tozkoparan İskender’in Osmanlı’daki hikayesine odaklanarak yeni bir serüvene başlıyor. Bu yüzden yeni hikaye ile birlikte Mete karakterinin senaryoda yeri bulunmadğından ayrıca okul hayatına yönelme kararı aldığından Mete karakteri diziden çıkartıldı. Dizinin hayranlarının bu duruma çok üzüldüğünü biliyoruz. Şuan olmasa da belki ilerleyen günlerde dizide başka karakter olarak dahi yer alması hayranlarını sevindirecektir.

 

 

<<Aleyna Tilki’nin Bu Benim Masalım dizisi oyuncu kadrosunu görmek için tıkla>>

Etiketler

5 Yorum

  1. Avatar ❤️💕Asya💕❤️

    Gercekten cook guzel bir dizi
    Oguz abi buranin da yoneticisi sizmisiniz burasi da dizi oyuncu .coma cok benziyo ondan sordum