Tozkoparan İskender Ne Zaman Başlayacak? Nerede Çekiliyor?

Tozkoparan İskender Ne Zaman Başlayacak? Nerede Çekiliyor?

TRT 1 ekranlarının sevilen dizilerinden olan Tozkoparan dizisinin devamı olacak Tozkoparan İskender dizisi ne zaman başlayacak, nerede çekiliyor? haberimizde.

Tozkoparan dizisinin 3. Sezonu ile ekranlardaki yerini almaya hazırlanan Tozkoparan İskender dizisinin oyuncuları, kadrosu, çekim yerleri, ne zaman başlayacağı dizinin fanatik izleyicileri tarafından merak ediliyor.

Tozkoparan İskender Ne Zaman Başlayacak, Nerede Çekiliyor?

Tozkoparan dizisi, Fotoroman Film Yapım imzalı, ilk bölümü 11 Kasım 2018 tarihinde yayımlanan, yönetmenliğini Şevki Es’in yaptığı, senaryosunu Mustafa Burak Doğu ve Selin Arapkirli kaleme almıştı. Dizi macera ve dram türündeki TRT1 ekranlarında 55 bölüm olarak yayınlanmış ve 19 Nisan 2020 tarihinde final yaparak sona ermişti. Tozkoparan İskender dizisi bu dizinin devamı niteliğinde olacaktır. Eski dizinin oyuncu kadrosundan bazı isimler ayrıldı ve bazı isimler kadroya dahil oldu.Yeni dizi Tozkoparan İskender’in Osmanlı’daki hikayesine odaklanarak yeni bir serüvene başlıyor. Peki Tozkoparan İskender ne zaman başlayacak?

Tozkoparan İskender Ne Zaman Başlayacak?

11 Aralık 2020’de Tozkoparan İskender youtube hesabından dizinin ne zaman başlayacağı duyuruldu. Artık takımlar belli, oyuncu kadrosu belli olan Tozkoparan İskender dizisi Ocak 2021’de Trt 1 ekranlarında başlıyor. Sevenlerinin sabırsızlıkla beklediği diziye sayılı günler kaldı.

 

Tozkoparan İskender Nerede Çekiliyor?

Tozkoparan dizisinde çekim yerleri, ormanlık alanlar seyirciler tarafından beğeni kazanmıştı. Tozkoparan İskender dizisinin de İstanbul’un ormanlık alanlarında çekimi gerçekleşiyor. Dizinin çekimlerinin büyük bir kısmı Beykoz yakınlarında bulunan ormanda çekiliyor. Dizinin atmosferine uygun mekanlar ve ormanlık alanlar tercih ediliyor. Okul çekimleri ise yine Beykoz civarlarında bulunan bir MEB okulunda yapılıyor. Beykoz semti doğal ormanlık alanları ve sade mekan yapısı ile çekimler için ideal alan olarak belirlenmiştir. Ayrıca dizinin ormanlık alanlarda çekilmesi seyircinin de beğenisini kazanmıştır.

Pandemi dönemi dizi çekimlerinde zorluklar yaşatsa da dizi ekibi gerekli temizlik ve dezenfekte önlemlerini alarak dizi çekiliyor. Geniş covid-19 tedbirleri alan ekip işini titizlikle yürütmekte, olası virüs bulaşmasının önüne geçmek için set yeri ziyaretçilere kapalı ve gizlenmektedir.

 

<<Tozkoparan İskender Dizisinin Tüm Oyuncularını Görmek için tıkla>>

Etiketler