Uyanış Büyük Selçuklu Andreas Kimdir, Tarihte Varmı, Gerçek Adı?

Uyanış Büyük Selçuklu Andreas Kimdir, Tarihte Varmı, Gerçek Adı?

Trt1 ekranlarının en çok izlenen dizisinde oyuncular merak ediliyor. Uyanış Büyük Selçuklu Andreas kimdir, tarihte varmı, gerçek adı nedir tüm ayrıntılar haberimizde.

2020 yılında yeni başlayan dizi kısa sürede Pazartesi gününün en çok izlenen dizisi oldu. Bu başarının arkasında sağlam bir ekip ve çok değerli oyuncuların olması yer alıyor. Uyanış Büyük Selçuklu son zamanların en popüler ve en çok izlenene dönem ve tarih dizisi oldu. Dizideki karakterler seyirci tarafından merak ediliyor. Bunlardan Andreas kimdir , gerçek tarihte varmıdır, oyuncunun gerçek adı nedir bunları paylaşalım.

Uyanış Büyük Selçuklu Andreas Kimdir, Tarihte Varmı, Gerçek Adı?

Dizide Andreas, Selçuklu Devleti’nin sınır komşusu ve Selçuklu devletini parçalamak bölmek için her türlü yola başvuran Bizans kalesinin komutanıdır. Bizans’tan özel ajan ve savaşçılar getirtmiş Devleti içten bölmek için mücadele etmektedir.

Tarihte Andreas Kimdir?

Tarihte Andreas karakteri Osmanlı Dönemi’nde yaşamış Bizans imparatorunun yeğenidir. Selçuklu döneminde yaşadığına dair bilgi bulunamadı. Osmanlı dönemindeki Andreas kurgu olarak diziye uyarlanmış olabilir. Tarihteki kim olduğuna gelirsek Son imparator XI. Konstantinos’un yeğeni Andreas Paleologos, Bizans imparatoru olarak hak iddia etmiştir. 1460’taki yenilgisine kadar Mora’da yaşamaya devam etti ve sonrasında Roma’ya kaçarak Papalık Devleti koruması altında yaşadı. Bizans imparatorluk makamı teknik olarak hiçbir zaman babadan oğula geçmediği için Andreas’ın hak iddiası Bizans yasaları altında dayanaksız da olsa doğru olabilirdi. Ancak, imparatorluk yok olmuştu ve Batılı devletler Roma Kilisesi tarafından tasdik edilmiş babadan oğula geçen iktidar sistemini kullanıyordu. Batıda yeni bir yaşam arayan Andreas, kendisine Imperator Constantinopolitanus (“Konstantinopolis İmparatoru”) unvanını taktı ve kendisinin ardılı olma haklarınıVIII. Charles ile beraber Katolik Krallara sattı. Ancak, kimsenin Andreas’ın ölümünden sonra bu unvanla ilgili bir teşebbüsü olmadı.

 

Osman Sonant Kimdir?

Osman Sonant, 1 Ocak 1979  İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan mezun olmuştur. 1997 yılında İstanbul Bahçelievler Belediye Tiyatrosu’nda Yılmaz Gruda’dan aldığı oyunculuk eğitimi ile oyunculuğa ilk adımını atmıştır. 1999 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü’nde oyunculuk lisans eğitimini tamamlamıştır. Çeşitli tiyatro oyunlarında, televizyon dizilerinde ve sinema filmlerinde yer alan oyuncu, 2009 yılında Pandora’nın Kutusu filmindeki Mehmet rolü ile 16. Altın Koza Film Festivali En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülünü kazanmıştır.

İlk oyunculuk deneyimini Yılanlar Hikayesi dizisi ile yaşamıştır. İlk sinema filmi deneyimi ise Kurtlar Vadisi Irak filmi ile olmuştur. Ardından Yolsuzlar Çetesi, Memleket, Kırık Kalpler Bankası, İtirazım Var, Yangın Var sinema filmlerinde de rol almıştır. Ayrıca Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi,  Fi, Görünen Adam, Beş Kardeş, Ben de Özledim, Leyla ile Mecnun,Türk Malı ve Ufak Tefek Cinayetler dizilerinde oynamıştır.

Rol Aldığı Dizi ve Filmler:
2020-Uyanış: Büyük Selçuklu  (Andreas)

2020-Ya İstiklal Ya Ölüm (Ali Fuat Paşa)

2020-Rise of Empires: Ottoman / Diriliş Osman (Loukas Notaras)

2019-Zengin ve Yoksul (Yavuz)

2018-Ufak Tefek Cinayetler (Kerim Adil Sağlam)

2017-Görünen Adam (İsfendiyar)

2017-Fi (Sadık)

2016-Yolsuzlar Çetesi

2015-Son Takla (Cemil)

2015-Memleket (Kıney)

2015-Kırık Kalpler Bankası (Ece)

2014-İtirazım Var (Cihan Demir)

2015-Beş Kardeş (Orhan)

2013-Ben de Özledim  (Osman)

2011-2012-Leyla ile Mecnun (Yavuz)

2011-Yangın Var (Koşman)

2010-Ustalar, Alimler ve Sultanlar (Fatih Sultan Mehmet)

2010-Türk Malı (Sifo)

2010-Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (Yavuz)

2008-Pandora’nın Kutusu (Mehmet)

2006-Kurtlar Vadisi Irak (Amerikan Çavuş)

2001-Yılan Hikayesi (Nihat Polis memuru)

 

<<Uyanış Büyük Selçuklu tüm oyuncu kadrosunu görmek için tıkla>>

Etiketler