Uyanış Büyük Selçuklu Başulu Hatun Ölecek Mi? Öldü Mü?

Uyanış Büyük Selçuklu Başulu Hatun Ölecek Mi? Öldü Mü?

Pazartesi akşamlarına damga vuran Uyanış Büyük Selçuklu Başulu Hatun ölecek mi? Öldü mü? Diziden ayrıldı mı? ayrıntılar haberimizde.

Sultan Melikşah’ın ilk eşi ve Sencer’in annesidir. Gözü kara,  oğlu için dünyaları göze alan yürekli bir Türk hatunudur. Dizinin yayınlanan 16. Bölümünde kendilerine kurulan pusuda Markus tarafından kılıç sallanan ve ağır bir darbe alan Başulu hatun ölecek mi? Öldü mü? Fragman yayınlanır yayınlanmaz izleyici tarafından en çok merak edilen konu oldu.

Uyanış Büyük Selçuklu Başulu Hatun Ölecek Mi? Öldü Mü?

Büyük Selçuklu dizisi ekrana gelen tarih dizileri arasında en çok ilgi gören ve gerçek tarihi tüm yönleriyle yansıtan başarılı yapımlar arasında. Uzun süredir Sultan Melikşah ile karşılaması beklenen Baş Ulu hatun beklenmedik bir anda kendini bir kaosun içinde bulacak. Oğlu için endişelenirlen kendisi zarar görecek. Bu hafta yayınlanacak yeni bölümde Sencer’in annesi Başulu hatun ölmeyecek.

İzleyenler için çok üzücü bir son olacak. Çünkü herkes Melikşah’ın Başulu Hatun ile karşılaşacağı günü heyecanla bekliyordu. Karşılaşmadan ölmesi gerçekleşmeyecek. Dizide sevilen bir karakterin ayrılması izleyici tarafından olumsuz karşılansa da bir de bunun gerçek tarih tarafı var. Gerçek tarihte Melikşah’ın Baş Ulu hatun adında bir eşinin olmadığı görünüyor. Bı konuda çeşitli rivayetler olsa da resmî kaynaklarda adı geçmiyor. Sencer’in annesi gerçek tarihte Taceddin Seferiyye Hatun olarak geçiyor.

Başka bir rivayette ise Taceddin  Seferiyye hatunun aslında dizide anlatılan Başulu Hatun olduğu geçiyor. Ama bu konuda kesin bir görüş yok. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin Başulu Hatunu, Sultan Sencer’inde annesi dizinin 5 Nisan Pazartesi akşamı yayınlanan bölümünde ölecek mi?

 

<<Uyanış Büyük Selçuklu Hasan Sabbah ölecek mi öğrenmek için tıkla>>

Etiketler