Uyanış Büyük Selçuklu Elçin Hatun Kimdir? Tarihte Varmı?

Uyanış Büyük Selçuklu Elçin Hatun Kimdir? Tarihte Varmı?

2020 yılında TRT1’de yeni başlayan dizi kısa sürede Pazartesi gününün en çok izlenen dizisi oldu. Dizi ile ilgili en çok merak edilen Uyanış Büyük Selçuklu Elçin Hatun kimdir, tarihte varmı, gerçek adı ne ayrıntılı bilgi haberimizde.

Uyanış Büyük Selçuklu Elçin Hatun Kimdir, Tarihte Varmı? Gerçek Adı Ne?

Kutalmışoğlu Süleyman Şah’ın asil kızı Elçin, Selçuklu sarayını karıştıracak  zekaya ve cesarete sahip güzelliği ile başları döndüren savaşçı asil Türkmen kızı.

Tarihte Elçin Hatun Kimdir?

Elçin Hatun tarihte vardır ancak hakkında tarihi kaynaklarda fazla bilgi bulunmamaktadır. Babası Kutalmışoğlu Süleyman Şah, ağabeyi ise Kılıçarslan’dır. Melikşah, babasını öldürüp ağabeyini rehin tuttuğu için  ona kinlidir. Melikşah’ın yok olması için türlü entrikalara başvurur.

Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir?

Leyla Lydia Tuğutlu, 29 Ekim 1989’da Berlin’de doğdu. Türk bir baba ile Alman bir annenin kızıdır. İlkokula Türkiye’de başladıktan sonra piyano dersleri almaya başladı. Yarı zamanlı olarak konservatuvara devam etti. 5 yıl müzik ve keman dersleri aldı. Bu süre içerisinde bir model ajansında çalıştı. Behiye Dr.Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi mezunu olan Tuğutlu, üniversiteye başladıktan sonra konservatuvarı bırakarak, ilgi alanı olan manken ve fotomodelliğe başladı. Halen İstanbul Üniversitesi’nde Alman Dili ve Edebiyatı bölümü  öğrencisidir.

İlk profesyonel oyunculuk deneyimini 2009 yılında Es-Es dizisinde İrem karakteri ile yaşadı. Ardından Kirli Beyaz dizisinde Melis’i canlandırdı. 2012 yılında Karadayı dizisinde Kenan İmirzalıoğlu’nun kardeşi Songül karakteri ile dikkatleri çekmeyi başardı. Ardında 2015 yılında Kiralık Aşk dizisinde İz karakterine hayat verdi. Ardında Tatlı İntikam (2016), Bu Şehir Arkandan Gelecek (2017) ve Kızım (2018) dizilerinde rol aldı. Dizi oyunculuğunun yanı sıra Çağatay Ulusoy ile başrolü paylaştığı Delibal sinema filminde oynadı. Ardından İçimdeki Ses ve Cebimdeki Yabancı filmlerinde oynadı.

 

<<Uyanış Büyük Selçuklu tüm oyuncu kadrosunu görmek için tıkla>>

Etiketler