Uyanış Büyük Selçuklu Faysal Kimdir? Gerçekte Kim?

Uyanış Büyük Selçuklu Faysal Kimdir? Gerçekte Kim?

Trt1 ekranlarının en çok izlenen dizisine yeni bir oyuncu dahil oluyor. Uyanış Büyük Selçuklu Faysal kimdir, gerçekte kim ayrıntılar haberimizde.

2020 yılında yeni başlayan dizi kısa sürede Pazartesi gününün en çok izlenen dizisi oldu. Bu başarının arkasında sağlam bir ekip ve çok değerli oyuncuların olması yer alıyor.

Uyanış Büyük Selçuklu Konusu Nedir?

Sultan Melikşah, Sultan Alparslan’dan aldığı Selçuklu Devleti’nin gücünü doruklara çıkarır. Fakat Selçuklu büyüdükçe düşmanları da hem devletin içinde hem de dışında çoğalmaktadır.
Doğumundan itibaren kaderinin devletle bir yazıldığı, ölene kadar da tek gayesinin devlete hizmet olacağı düsturuyla yetişen Sencer, yıllarca aldığı eğitimle idealist bir kahramana dönüşür ve bu kahramanlıklar onu Sultan Melikşah’ın fedaisi yapar.

Melikşah ve Sencer türlü tehlikeler ile mücadele ederken en büyük destekçileri Nizamülmülk gibi liyakatli devlet adamları, Gazalî gibi alimler, Ömer Hayyam gibi bilim adamları, Yusuf Hamedani gibi irfan sahibi kişiler olacaktır.
Selçukluyu yıkmaya yeminli Hasan Sabbah, devlete hâkim olmak isteyen Terken’in kurduğu tehlikeli entrikalar ve hepsinin ortasında amansız bir mücadeleye giren Sencer’in Turna ile yaşayacağı fırtınalı aşk…

 

Uyanış Büyük Selçuklu Faysal Kimdir, Gerçekte Kim?

Batınilerin lideri Hasan Sabbah, Selçuklu Devleti’nin içine sızması için yeni bir ajan gönderir. Selçukluları böl-parçala-yoket politikatsıyla içerden bitirmeye çalışan Hasan Sabbah, Batınilerin Anadolu’da egemen olması için elinden geleni yapar. Bu amacı için en kurnaz ve zeki ajanlarından Faysal’ı Selçuklu’yu bitirmek için gönderir. Selçuklular ile Batıniler arasındaki mücadelede önemli rolü olacak. Faysal karakteri, Uyanış Büyük Selçuklu dizisine 13. bölüm itibariyle dahil olacak.

 

İsmail Ege Şaşmaz Kimdir?

İsmail Ege Şaşmaz, 25 Kasım 1993 Manisa doğumludur. Polinas Anadolu ve Endüstri Meslek Lisesi mezunudur. Oyunculuğa Manisa Belediyesi Liseler Arası Tiyatro Yarışmasında Sınıfta Acil Servis isimli oyunla başladı. İlk dizi oyunculuk deneyimini 2013 yılında Güneşi Beklerken dizisinde Barış karakteri ile yaşadı. İlk başrolünü 2018 yılında Mehmetçik Kutlu Zafer dizisinde Mehmet karakteri ile yaşadı. Son olarak 2020 yılında Sen Çal Kapımı dizisinde Kaan Karadağ karakterini canlandırdı.
Rol Aldığı Diziler:

2020-Sen Çal Kapımı (Kaan Karadağ)

2019-Ramo

2018-Mehmetçik Kut’ül Amare (Mehmet)

2017-Lise Devriyesi (Fırat)

2016-Aşk Laftan Anlamaz (İbrahim)

2016-Aşk Yalanı Sever (Serdar Koçoğlu)

2015-Serçe Sarayı

2015-Günebakan (Rüzgar)

2013-Güneşi Beklerken (Barış)

 

 

<<Uyanış Büyük Selçuklu tüm oyuncu kadrosunu görmek için tıkla>> 

Etiketler