Uyanış Büyük Selçuklu Hasan Sabbah Ölecek Mi?

Uyanış Büyük Selçuklu Hasan Sabbah Ölecek Mi?

Trt 1’in en sevilen dizisi Uyanış Büyük Selçuklu’da heyecan hiç bitmiyor. Gerçek yüzü ortaya çıkan Uyanış Büyük Selçuklu Hasan Sabbah ölecek mi haberimizde.

Uyanış Büyük Selçuklu 16. bölümünde aksiyon ve savaş sahneleri hiç dinmiyor. Markus intikam planlarından tuzaklarından vazgeçmiyor. Dizinin bu bölümünde Markus, Korkut Ata ve yanındakilere tuzak kurup etrafını kuşatıyor.

Uyanış Büyük Selçuklu Hasan Sabbah Ölecek Mi?

Nefes kesen savaş ve kılıç sahneleri ile mükemmel heyecanlı bir bölüm bizleri bekliyor. Markus Selçuklulardan intikam ateşiyle yanıp tutuşur ve tuzak kurar. Korkut Ata bu çatışma sırasında arkadan bir kılıç darbesiyle öldürülür.

Melikşah’ın ülkeden kovduğu Arslantaş da bu çatışmada yer almaktadır. Arslantaş savaşırken kılıç darbesi alır ve yere yığılır. Ölüp ölmediği  henüz kesin değil. Ancak bu şekilde çabuk öleceğini düşünmüyoruz. Arslantaş yere yığılırken Başulu Hatun onun yere düştüğünü görür ve haykırır. O sırada Markus bir kılıç darbesiyle Başulu Hatun’u yere serer. Selçuklular Markus’un bu sinsi tuzağına yenik düşerler ve kayıp verirler.

Dışarda bunlar olurken Hasan Sabbah içerde yine boş durmamaktadır. Kendi kimliğini gizlemek ve sarayda iç karışıklığa sebep olmak için hain planlarını yapmaktadır. Hasan Sabbah eğer sırları açığa çıkarsa bu sarayı kan gölüne çevireceğine ant içmiştir. Gidersem herkesi birlikte ölüme götürürüm öyle ölürüm amacındadır.

Hasan Sabbah bir kez daha Nizamülmülk’ü mağlup ettiğini alt ettiğini düşünür. Ancak bu sefer durum düşündüğü gibi değildir. Durumun farkına varan Nizamülmülk o kadar emin olma diyerek Hasan Sabbah’ın gerçek hüzünü ortaya çıkarır. Melikşah’a Hasan Sabbah’ın gerçek yüzünü kim olduğunu Nizamülmülk planını ortaya çıkararak göstermiştir.

Melikşah, Hasan Sabbah’ın tez kellesinin vurulmasını haine gereken idam cezasının verilmesini emreder. Gerçek yüzü ortaya çıkıp kellesi cellatın kılıcının altında olan Hasan Sabbah bu sefer kurtulabilecek mi yoksa ölecek mi? Biz Hasan Sabbah’ın ölmeyeceği duyumunu aldık. Zaten gerçek tarihte de Hasan Sabbah bu şekilde ve kısa sürede ölmüyor. Tarihte saraydan sürülen Hasan Sabbah meşhur Alamut Kalesine yerleşiyor. Burda Haşhaşiler suikastçi örgütünü kuruyor. Selçuklu’yu yıkmaya buradan suikastçileri aracılığıyla devam ediyor. Hasan Sabbah ölmeyecek bir şekilde Arslantaş gibi ülkeden sürgün edilecektir. Bizce dizi bu noktadan sonra daha bir heyecanlı hale gelecektir.

 

<<Uyanış Büyük Selçuklu Hasan Sabbah kimdir, Gerçek tarihte kimdir öğrenmek için tıkla>>

<<Uyanış Büyük Selçuklu Nizamülmülk kimdir, Gerçek tarihte kimdir öğrenmek için tıkla>>

Etiketler