Uyanış Büyük Selçuklu Markus Kim? Tarihte Markus Ne Zaman Öldü?

Uyanış Büyük Selçuklu Markus Kim? Tarihte Markus Ne Zaman Öldü?

Sultan Melikşah dönemi konu alan Uyanış Büyük Selçuklu dizisine yeni bir isim katılıyor. Uyanış Büyük Selçuklu Markus kim? Hangi devletin askeridir? Gerçek tarihte var mıdır?

1072-1092 tarihleri arasında hükümdarlık sürdüren Sultan Melikşah devlete en parlak dönemini yaşatmıştır. Nizamülmülk ve Ömer Hayyam’ın devletin siyasetinde önemli roller oynadığı bir dönem. Uyanış Büyük Selçuklu dizisine bomba bir karakter dahil oluyor. Uyanış Markus kim sorusu pazartesi akşamı yeni bölüm ile birlikte sorulmaya ve araştırılmaya başlayacak.

Uyanış Büyük Selçuklu Markus Kim? Tarihte Markus Ne Zaman Öldü?

Markus karakterine kimin hayat vereceği konusu tabiki merak ediliyor fakat en çok araştırılan konulardan biri de Romalı bir asker olan Markus’un gerçek tarihte olup olmadığı ve ne zaman öldüğü. İnsanlar gerçek tarihten uyarlanan bu tarz dizilerde oyuncuların hayali mi gerçek tarihten mi alındığını merak ediyor. Markus gerçek tarihte yer almış bir Romalı komutandır.

Uyanış Markus, korkutucu ve acımasız bir o kadar da savaşçı gücüyle tanınan bir askere hayat veriyor. Türklere olan düşmanlığı gözünü bürüyen Markus Melikşah için zorlayıcı bir düşman olacak. Markus ne zaman ölecek sorusuna gelince, bunu diziyi izleyerek öğreneceğiz. Gerçek tarihte hırsına yenik düşerek yaptığı yanlış hamleler nedeniyle ölmüştür.

Uyanış Büyük Selçuklu Markus – Kaan Taşaner Kim?

Bir çok dizi ve tiyatro oyununda rol alan Kaan Taşaner kendisini ve oyunculuğunu Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisiyle ön plana çıkarmıştır. 23 Nişan 1973 tarihinde dünyaya gelmiştir. Lise yıllarında tiyatroya merak sarmış ve çeşitli oyunculuk kurslarına gitmiştir. Sektörün eğitimli oyuncularındandır.

Konya Selçuk ÜniversitesiTiyatro Anasanat Dalı bölümünden başarıyla mezun olmuştur. İlk oyunculuk deneyimini Karanlıkta İlk Işık adlı tiyatro oyunuyla kazanmıştır. Televizyonla tanışmadan önce 2004 yılına kadar bir çok tiyatro oyununda rol almıştır. Bir çok eğitimli oyuncu gibi bu işe tiyatro sahnesinde başlamıştır. Beyaz ekranla tanışması 2004 yılında Büyük Buluşma dizisiyle olmuştur. 2010 yılında  yayınlandığı dönem çok ses getiren Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinde Erdoğan Yaşaran rolüyle tanınmayı başarmıştır.

Kuzey Güney dizisinde Komiser Şerif karakterine hayat vermiştir. 2014 yılında ise Reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul dizisinde Gündoğdu rölüne hayat verdi. Bu diziden senaryo gereği ayrıldıktan sonra ATV’de yayınlanan Rengarenk dizisinde  rol aldı. Kaan Taşaner Uyanış Selçuklu’nun 7 Aralık pazartesi yayınlanan bölümünde izleyici karşısına Markus olarak çıkacak. 

 

<<Uyanış Büyük Selçuklu oyuncu kadrosunu öğrenmek için tıkla>>

Etiketler