Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tapar Ölecek Mi?

Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tapar Ölecek Mi?

En çok izlenen tarih dizilerinden Uyanış Büyük Selçuklu hız kesmeden sürpriz gelişmelerle devam ediyor. Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tapar ölecek mi?

Melikşah oğlu Melik Tapar’ı tam bulmuşken kaybedecek mi? Melik Tapar babasının Melikşah olduğunu öğrendi. Bu bilgi saray dışına sızdı. Melikşah’tan intikam almak isteyenler hedeflerini Melik Tapar üzerine çevirdi. Peki Melik Tapar ölecek mi, diziden ayrılıyor mu?

Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tapar Ölecek Mi?

Melik Tapar’ın, Melikşah’ın oğlu olduğunu öğrenen Markus ondan kardeşinin intikamını almak için öldürmek üzere adamlarını toplar. Melik Tapar’ın bulunduğu kaleye kalabalık bir grupla  saldırı düzenler. Sayıca az olan Selçuklular birer birer ölür. Son kalan Melik Tapar etrafı kuşanmıştır. Ancak yinede ölene kadar savaşmaya devam eder. Birebir mücadele de Markus’a direnen Melik Tapar haince arkadan bir düşman askerinin mızrağı ile önce ayağından ardından kılıçla karnından darbe alır. Markus son darbeyi kendi kutsal mızrağıyla vurur.

Bunlar olurken Melikşah durumu öğrenir ve adamlarını toplar Melik Tapar’ı kurtarmak üzere yola koyulurlar. Ancak Melik Tapar tüm bu darbeleri  aldıktan sonra son anda yetişirler. Markus yine amacına ulaştığı için canını da kurtarmak için kaçar. Melikşah, Melik Tapar’ı kurtarabilecek mi, ölmesine engel olabilecek mi?

Benzer bir durum dizide Başulu Hatun için de yaşanmıştı. Yine Markus tarafından Başulu Hatun kılıç darbesi almıştı. Ancak obaya yetiştirilip kurtulması sağlanmıştı. Melik Tapar’da aynı şekilde kurtulabilir mi? Melik Tapar büyük bir kılıç darbesi aldı buna rağmen kurtulabilir mi? Bizce Melik Tapar ölmeyecek kurtulacak. Çünkü tarihte Melik Tapar tahta geçiyor. Tahta geçtikten sonra devletin başında kaldıktan sonra ölüyor. Tarihe göre ölmemesi gerekiyor. Ayrıca dizide Melikşah ile Tapar babaoğul yeni kavuşmuşken hemen öldüreceklerini düşünmüyoruz. Melik Tapar’ı canlandıran Ali Gözüşirin’i yakından tanıyalım.

Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tapar – Ali Gözüşirin Kimdir?

Ali Gözüşirin, 27 Ocak 1995 İstanbul doğumludur. Ali Gözüşirin, 1.88 metre boyunda ve 73 kg  ağırlığındadır. İstanbul Gelişim Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Meseleler Bölümü’nden mezundur. Oyunculuk ve modellik yapmaktadır. Günümüze kadar bir çok moda çekimine dahil olmuş, bazı defileler için ise podyuma çıkmıştır. Bir kaç defilede ve klipte modellik yapmış, ardından oyunculuk eğitimi almıştır. İlk oyunculuk deneyimini 2017 yılında Ufak Tefek Cinayetler dizisi ile yaşadı. Ardından 2019 yılında Her Yerde Sen dizisinde Veteriner İbo karakterini canlandırdı.

 

<<Uyanış Büyük Selçuklu tüm oyuncu kadrosunu, ayrılan gelen oyuncuları görmek için tıkla>>

Etiketler