Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tekiş Kim? Tarihte Var Mı?

Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tekiş Kim? Tarihte Var Mı?

Son zamanların en çok izlenen kanallarından biri olan TRT’nin fenomen dizisi Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tekiş kim? Tarihte var mı?

Akli Film imzalı Uyanış Büyük Selçuklu pazartesi akşamlarına damga vurmaya devam ediyor. Reyting rekortmeni projenin kadrosuna yeni bir isim dahil oluyor. Atılgan Gümüş Uyanış dizisinde Melik Tekiş rolüyle karşımıza çıkıyor. Uyanış dizisi 19. Bölümünde seyirciyle tanışacak olan Melik Tekiş rolü dizide kilit bir karaktere hayat verecek.

Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tekiş Kim? Tarihte Var Mı?

Dizinin yayınlanan son Bölümünde Melikşah’ın yaralanmasıyla herkes büyük bir üzüntü içerisindedir. Hasan Sabbah, Rüstem, Behram ve nice fedaisinin ölümünden sorumlu tuttuğu Sencer’den intikam almak için ona bir pusu kurdu. Sencer’i bu pusudan kurtarmak için son anda yetişen Melikşah, Sabbah’ın bir tertibi neticesinde zehirlenmiş ve bu zehrin etkisiyle olduğu yere yığılmıştır. Sencer, Melikşah’ın canına zeval gelmesin diye kendisini siper etmesine rağmen Sencer, Melikşah’ı Faysal ve Sabbah’tan koruyabilecek midir? Onları bu zor vaziyetten kim kurtaracak bunu 19. Bölümde izleyerek göreceğiz.

Uyanış Büyük Selçuklu Atılgan Gümüş- Melik Tekiş Kimdir?

3 Temmuz 1976 tarihinde Hatay’da dünyaya gelmiştir. 1996 yılından itibaren oyunculuk kariyerine devam etmektedir. Eğitimli oyunculardan olan Atılgan Gümüş İstanbul Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünündeki eğitiminin yanı sıra yine İstanbul Devlet Konservatuarı’nda yarı zamanlı şan eğitimini tamamlayarak iki bölümden de başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Kahraman Nasirov Dance Studio’da üç yıl süreyle dans eğitimi almıştır.

Atılgan Gümüş’ün rol aldığı diziler; Kuruluş Osman dizisinde Moğol Komutanı Arık Böke rölüne hayat verdikten sonra şimdi ise bir başka tarih dizisi olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Melikşah’ın kardeşi Melik Tekiş’e hayat verecek.

Melik Tekiş Gerçek Tarihte Var Mı?

Melikşâh tahta geçtiği zaman kardeşi Tekiş’e Belh ve Toharistan bölgesinin idaresini vermişti. Bir müddet sonra Tekiş, Sultan Melikşâh’ın disiplinsizlik sebebiyle ordudan çıkarttığı 7.000 askeri yanına alarak isyan etmiştir ve devletin içinde soruna sebep olmuştur.

 

<<Uyanış Büyük Selçuklu tüm oyuncu kadrosu, ayrılan gelen oyuncular görmek için tıkla>>

Etiketler