Uyanış Büyük Selçuklu Oyuncu Kadrosu, Ayrılan Ve Yeni Gelen Oyuncular

Uyanış Büyük Selçuklu Oyuncu Kadrosu, Ayrılan Ve Yeni Gelen Oyuncular

Uyanış Büyük Selçuklu son zamanların en popüler ve en çok izlenene dönem ve tarih dizili konusu. Uyanış Büyük Selçuklu oyuncu kadrosu, diziden ayrılan ve yeni gelen oyuncular hakkında detayları haberimizde bulacaksınız.

Uyanış Büyük Selçuklu Oyuncuları, Diziye Yeni Gelen ve Ayrılan İsimler

2020 yılında TRT 1’de yeni başlayan dizi kısa sürede Pazartesi gününün en çok izlenen dizisi oldu. Diziye olan ilgi kadar oyuncuları da merak ediliyor. Peki Uyanış Büyük Selçuklu oyuncu kadrosu kim kimdir, diziye yeni gelen ve ayrılan isimler kim? Uyanış Büyük Selçuklu oyuncu kadrosu tanıyalım.

Uyanış Büyük Selçuklu Melikşah – Buğra Gürsoy Kim?

Devleti uğruna gözünü kırpmadan her türlü mücadeleyi veren Sultan Melikşah’ın canlandıran Buğra Gürsoy, 1982 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. 2004 yılında başlayan oyunculuk kariyeri günümüzde de başarıyla devam etmektedir. 2008 Hepimiz Birimiz İçin, Unutulmaz, Fatmagül’ün Suçu Ne?, Kuzey Güney, Eski Hikaye, Bana Artık Hicran De, Aşk Yeniden,  8. Gün, Kızım, Azize.

Buğra Gürsoy’un rol aldığı filmler; Trio, Heterotopya, Nar Yarası, Güneşi Gördüm, Gölgeler ve Suretler, Güzel Günler Göreceğiz, Görümce Ahmet, Cebimdeki Yabancı, Acı Tatlı Ekşi.

Uyanış Büyük Selçuklu Sencer- Ekin Koç Kim?

21 Haziran 1992 tarihinde Antalya’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra Akademi 35 Buçuk Sanat Evinde eğitim aldı. Rol Aldığı diziler, Sana Bir Sır Vereceğim, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Senden Bana Kalan, Benim Adım Gültepe, Ali ve Nino, Şampiyon, Okul Traşı. Daha öncede dönem dizisinde izlediğimiz Ekin Koç Uyanış Büyük Selçuklu oyuncuları arasında performansıyla en dikkat çeken isim.

Uyanış Büyük Selçuklu Terken Hatun- Hatice Şendil Kim?

Hatice Şendil, 2 Ağustos 1983 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İşletme bölümünden mezundur. 2001 yılında katıldığı Miss Turkey güzellik yarışmasında 3. Olmuştur. Yüksek Sosyete, Kaderimin Yazıldığı Gün, Dila Hanım, Karadağlar, Geniş Aile, Kurtlar Vadisi Pusu, Yaban Gülü, Fesupanallah, İki Yabancı, Eylül ve Uyanış Büyük Selçuklu dizisi Terken Hatun.

Uyanış Büyük Selçuklu Nizamülmülk – Mehmet Özgür kim?

1970 tarihinde Antalya Korkuteli ilçesinde dünyaya gelmiştir. Liseyi Korkuteli’nde okuduktan sonra, İstanbul Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Sayısız film, dizi ve tiyatro oyununda rol almıştır bunlardan bazıları; Vuslat, Ölümlü Dünya, İçimdeki Fırtına, Söz, Sarı Sıcak, Masum, Firardayız, Dört Köşe, Hanım Köylü, Filinta, Çalıkuşu, Suskunlar, Muhteşem Yüzyıl gibi. Uyanış Büyük Selçuklu oyuncularından Mehmet Özgür kilit bir karakter olan Nizamülmülk’e hayat veriyor. Selçuklu’nun kalbi akıllı, bilgili geleceği gören bir devlet adamı.

Uyanış Büyük Selçuklu Turna Hatun- Sevda Erginci kim?

 

Uyanış dizisinde Turna Harun’a hayat veren Sultan Spencer’in hayatının aşkı Sevda Erginci’nin hayatı ve kariyeri hakkında detaylar. 3 Ekim 1993 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 15 yaşında oyunculuğa merak sarmıştır. Paki ve Sevgi Çocukları isimli tiyatro oyunuyla ilk sahne deneyimini yaşadı. Rol aldığı projeler; Koyu Kırmızı, Veda, Karagül, Uzaklarda Arama, Yasak Elma, Hayat Bazen Tatlıdır, Sevgili Geçmiş. Şimdi işe Uyanış Büyük Selçuklu dizisi oyuncularından.

Uyanış Büyük Selçuklu Hasan Sabbah – Gürkan Uygun kim ?

 

Dünyanın en tehlikeli terör örgütünün lideri. Farklı ikna gücü ile kaleleri teslim alan gözünü kan bürümüş terörist. Bu karaktere hayat veren isim Gürkan Uygun kimdir? Kurtlar Vadisi dizisiyle unutulmaz bir kimliği bulunan Gürkan Uygun, Gürcü asıllı Türk dizi, fil ve tiyatro oyuncusu 1974 yılında Sakarya’da dünyaya gelmiştir.

Çanakkale: Yolun Sonu,Hititya Mangala Çarkı, Kurtlar Vadisi Filistin, –Kurtlar Vadisi Irak, Çarpışma, Fasulye, Hoşçakal Yarın, Yaz Evi, Kaygısızlar, Tatlı Kaçıklar, Son Kumpanya, Bir Demet Tiyatro, Affet Bizi Hocam, Böyle Mi Olacaktı, Yılan Hikayesi, Yedi Numara, Aşkım Aşkım, Deli Yürek, Çiçek Taksi, Şapkadan Babam Çıktı, Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör, Kurtlar Vadisi Pusu, Muhteşem Yüzyıl,Kaçak.

Uyanış Büyük Selçuklu Ömer Hayyam- Bülent Alkış kim?

1974 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Liseden sonra Konak Belediye Tiyatrosu ile İzmir’de tiyatro çalışmalarına başlamıştır. Uyanış Büyük Selçuklu oyuncu kadrosunda yer almadan önce oynadığı dizi ve filmler; 4N1K, İsimsizler, Suskunlar, Dayan Yüreğim, Filinta, Her Şey Yolunda, Bir Çocuk Sevdim, Umut Yolcuları, Bu Kalp Seni Unut Mu, Babam Adam Olacak, Aynalı Tahir.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi oyuncu kadrosunda bulunan önemli oyuncuları sizler için araştırıp haberimizde yer verdik. Uyanış dizisinden ayrılan ve yeni gelen oyuncuları paylaşmaya devam edeceğiz.

Uyanış Büyük Selçuklu İmam Gazali – Cemal Toktaş Kimdir?

Cemal Toktaş, 14 Ocak 1983 İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunudur. Oyuncu Nergis Öztürk ile evlidir. İlk oyunculuk deneyimini 2003 yılında Evlat dizisinde Barış rolüyle yaşadı. Ardından 24 Saat, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Doktorlar dizisinde rol alan oyuncu asıl çıkışını 2006 yılında Sıla dizisinde Azad karakteri ile yaptı. Daha sonra birçok dizi ve filmde rol alan oyuncu 2009 yılında Güneşi Gördüm filminde Kadri karakteri ile dikkatleri çekti. Ardından Yılanların Öcü, Meryem ve Bizim Hikaye dizilerinde rol aldı. Son olarak 2019 yılında Vurgun dizisinde Turan Vardar karakterlerini canlandırdı.

Uyanış Büyük Selçuklu Markus (sonradan Mitras) – Kaan Taşaner Kim?

Uyanış Büyük Selçuklu oyuncu kadrosu yeni transferle gündemde. Dizide Markus karakterini Kaan Taşaner canlandıracak. Bir çok dizi ve tiyatro oyununda rol alan Kaan Taşaner kendisini ve oyunculuğunu Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisiyle ön plana çıkarmıştır. 23 Nişan 1973 tarihinde dünyaya gelmiştir. Lise yıllarında tiyatroya merak sarmış ve çeşitli oyunculuk kurslarına gitmiştir. Sektörün eğitimli oyuncularındandır.

Konya Selçuk Üniversitesi Tiyatro Anasanat Dalı bölümünden başarıyla mezun olmuştur. İlk oyunculuk deneyimini Karanlıkta İlk Işık adlı tiyatro oyunuyla kazanmıştır. Televizyonla tanışmadan önce 2004 yılına kadar bir çok tiyatro oyununda rol almıştır. Bir çok eğitimli oyuncu gibi bu işe tiyatro sahnesinde başlamıştır. Beyaz ekranla tanışması 2004 yılında Büyük Buluşma dizisiyle olmuştur. 2010 yılında  yayınlandığı dönem çok ses getiren Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinde Erdoğan Yaşaran rolüyle tanınmayı başarmıştır.

Kuzey Güney dizisinde Komiser Şerif karakterine hayat vermiştir. 2014 yılında ise Reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul dizisinde Gündoğdu rölüne hayat verdi. Bu diziden senaryo gereği ayrıldıktan sonra ATV’de yayınlanan Rengarenk dizisinde  rol aldı. Kaan Taşaner Uyanış Selçuklu’nun 7 Aralık pazartesi yayınlanan bölümünde izleyici karşısına Markus olarak çıkacak. 

Uyanış Büyük Selçuklu Arslantaş – İlker Kızmaz Kimdir?

Sultan Melikşah’ın emirlerindendir. Büyük Selçuklu Devletinde emir olan Arslantaş, komutasındaki bir ordu ile İsmaililerin bölgedeki faaliyetlerini ve Hasan Sabbah’ı ortadan kaldırmak için Alamut Kalesine gönderildi. Alamut Kalesi’nin kuşatılmasında Selçuklu büyük bir darbe aldı. Selçuklu veziri Nizâmülmülk İsmaililerin bölgedeki faaliyetlerine son vermek ve Hasan Sabbah’ı ortadan kaldırmak için Sultan I. Melikşah’ı ikna ederek 1092 yılında Emir Arslantaş komutasında 1000 kişilik bir ordu hazırladı ve Alamut Kalesini kuşattı kuşatma aylarca sürdü.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Arslantaş’ı canlandıran İlker Kızmaz, 9 Eylül 1975 tarihinde İzmir‘de doğmuştur. Çocukluğunda torna tesviye, nakliye ve tezgâhtarlık gibi işlerde çalıştı. Liseden sonra çalışma hayatına atıldı. Çalışırken aynı zamanda yüksek öğrenimini tamamladı. Oyunculuğa İzmir’de özel tiyatrolarda başladı. 2004 yılında İstanbul‘a geldi ve Ekol Drama Sanatevi‘nde oyunculuk eğitimi aldı. Bahçeşehir Üniversitesi‘nde oyunculuk eğitimi aldı.

İlker Kızmaz, 2009 yılında Yönetmenliğini Levent Semerci‘nin yaptığı, başrolünde Mete Horozoğlu‘nun oynadığı “Nefes: Vatan Sağolsun” filminde rol aldı. Uzak doğu sporlarına da küçüklükten beri bir ilgisi olan İlker Kızmaz, iki sene aikido çalışmıştır. 2012 yılında “Çanakkale 1915” adlı sinema filminde Yarbay Mustafa Kemal rolü ile karşımıza çıktı. 19 Nisan 2014 tarihinde TRT1‘de yayınlanmaya başlayan “Yedi Güzel Adam” adlı dizide rol almıştır. İlker Kızmaz, 2014 yılında yayınlanmaya başlayan ve başrollerinde Mete Horozoğlu, Ayça Bingöl ve Ekin Koç olan “Benim Adım Gültepe” dizisinde Halil karakterini canlandırmıştır.

Uyanış Büyük Selçuklu Faysal – İsmail Ege Şaşmaz Kimdir?

Uyanış Büyük Selçuklu oyuncu kadrosu yeni bir isme kavuşuyor. Dizide Faysal karakterini canlandıracak İsmail Ege Şaşmaz, 25 Kasım 1993 Manisa doğumludur. Polinas Anadolu ve Endüstri Meslek Lisesi mezunudur. Oyunculuğa Manisa Belediyesi Liseler Arası Tiyatro Yarışmasında Sınıfta Acil Servis isimli oyunla başladı. İlk dizi oyunculuk deneyimini 2013 yılında Güneşi Beklerken dizisinde Barış karakteri ile yaşadı. İlk başrolünü 2018 yılında Mehmetçik Kutlu Zafer dizisinde Mehmet karakteri ile yaşadı. Son olarak 2020 yılında Sen Çal Kapımı dizisinde Kaan Karadağ karakterini canlandırdı.
Rol Aldığı Diziler:

2020-Sen Çal Kapımı (Kaan Karadağ)

2019-Ramo

2018-Mehmetçik Kut’ül Amare (Mehmet)

2017-Lise Devriyesi (Fırat)

2016-Aşk Laftan Anlamaz (İbrahim)

2016-Aşk Yalanı Sever (Serdar Koçoğlu)

2015-Serçe Sarayı

2015-Günebakan (Rüzgar)

2013-Güneşi Beklerken (Barış)

Uyanış Büyük Selçuklu Tacülmülk – Mehmet Bozdoğan Kimdir?

Mehmet Bozdoğan, 4 Haziran 1977 Almanya Berlin doğumludur. Çocukluk ve gençlik yılları Almanya’da geçti. Türkiye’ye geldikten sonra oyunculuğa başladı. İlk oyunculuk deneyimini 2012 yılında Ağır Roman Yeni Dünya dizisinde oynadı. Ardından aynı yıl Karadayı dizisinde Yılan Berdan karakterini canlandırdı. Daha sonra 2017 yılında Çukur dizisinde Serdar karakteri ile dikkatleri çekti. Ardından aynı yıl Payitaht Abdülhamid dizisinde Mehmet Paşa karakteri ile beğeni kazandı. 2019 yılında Vurgun ve Leke dizilerinde rol aldı. Son olarak aynı yıl Şampiyon dizisinde Tansel karakterini canlandırdı.

Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tapar – Ali Gözüşirin Kimdir?

Ali Gözüşirin, 27 Ocak 1995 İstanbul doğumludur. Ali Gözüşirin, 1.88 metre boyunda ve 73 kg  ağırlığındadır. İstanbul Gelişim Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Meseleler Bölümü’nden mezundur. Oyunculuk ve modellik yapmaktadır. Günümüze kadar bir çok moda çekimine dahil olmuş, bazı defileler için ise podyuma çıkmıştır. Bir kaç defilede ve klipte modellik yapmış, ardından oyunculuk eğitimi almıştır. İlk oyunculuk deneyimini 2017 yılında Ufak Tefek Cinayetler dizisi ile yaşadı. Ardından 2019 yılında Her Yerde Sen dizisinde Veteriner İbo karakterini canlandırdı.

Uyanış Büyük Selçuklu Gevher Hatun – Leyla Feray Kimdir?

Leyla Feray, 8 Mayıs 1993 İstanbul doğumludur. Leyla Feray, 1.73 metre boyunda ve 50 kg ağırlığındadır. Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü’nde mezundur. İlk oyunculuk deneyimini 2013 yılında Beni Onu Çok Sevdim dizisinde Sinem karakteri ile yaşadı. Ardından Paşa Gönlüm ve Üç Arkadaş dizilerinde rol alan oyuncu asıl çıkışını 2016 yılında Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Ayşe Sultan karakteri ile yaşadı. Son olarak 2020 yılında Rise of Empires: Ottoman dizisinde Huma Hatun karakterini canlandırdı.

Uyanış Büyük Selçuklu Seferiye Hatun – Çiğdem Selışık Onat Kimdir?

Çiğdem Selışık Onat, 14 Mayıs 1939 Ankara doğumludur. Robert Koleji’nden mezun olduktan sonra Yıldız Kenter’in daveti üzerine Kent Oyuncuları’nda başladı. Daha sonra Ankara’da Devlet Tiyatrosu’na girdi. 1965’te ailesiyle beraber Stazburg, Fransa’ya taşındı. Centre de l’Est’de yönetmenlik eğitimi aldı. 1971’de Amerika’ya taşındı ve 2011’de Türkiye’ye dönene kadar eğitmen, oyuncu ve yönetmen görevlerinde bulundu. Türkiye’deki ilk yer aldığı proje  2015 yılında Çırak filminde Makbule Hanım karakterini canlandırdı. Ardından İstanbul Kırmızısı ve Ufak Tefek Cinayetler yapımlarında rol alan oyuncu son olarak 2019 yılında Çiçero filminde oynadı. Şimdi ise Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Seferiye Hatun karakterini canlandırıyor.

Uyanış Büyük Selçuklu Başulu Hatun – Pınar Töre kimdir?

Pınar Töre, 6 Kasım 1979 Ankara doğumludur. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. Birçok tiyatro oyununda rol alan oyuncu Karanlıktakiler, Canavarlar Sofrası ve Çekmeceler filmlerinde oynadı. Son olarak 2017 yılında Uzun Hikaye dizisinde Bakkal Esra karakterini canlandırdı.

Uyanış Büyük Selçuklu Bozkuş – Volkan Keskin

Uyanış Büyük Selçuklu Burçak – Beyzanur Mete

Uyanış Büyük Selçuklu Gülperi – Şifanur Gül

Uyanış Büyük Selçuklu Zübeyde Hatun – Sezin Akbaşoğulları Kimdir?

Sezin Akbaşoğulları, 22 Haziran 1981 İzmir doğumludur. Çankaya Milli Piyango Anadolu Lisesi’inden mezundur. Ardından Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. İlk oyunculuk deneyimini lise tiyatro ekibiyle oynadıkları Yine Başladılar Şarkılarına isimli tiyatro oyunuyla yaşadı. İlk profesyonel dizi oyunculuk deneyimini ise 2000 yılında Bizim Evin Halleri dizisinde Doğa karakteri ile yaşadı. Ardından birçok film ve dizide rol alan oyuncu asıl çıkışını Beyaz Gelincik dizisindeki Ceren Aslanbaş karakteri ile yakaladı. Selim Demirdelen’in yönetmenliğini yaptığı 2010 yapımı Kavşak sinema filmiyle 17. Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü Nergis Öztürk ile paylaştı. Son olarak 2019 yılında Ceviz Ağacı ve Sessiz Ağaç sinema filmlerinde rol aldı. Şimdi ise Uyanış Büyük Selçuklu kadrosuna 16.bölüm itibariyle dahil oldu.

Uyanış Büyük Selçuklu Livya – Buçe Buse Kahraman Kimdir?

Buçe Buse Kahraman, 1996 doğumludur. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. İlk oyunculuk deneyimini 2017 yılında Kötü Çocuk filminde Neşe karakteri ile yaşadı. Ardından 2018 yılında ilk dizi tecrübesi Çarpışma dizisinde Kadir’in kız kardeşi rolünü canlandırdı. Son olarak 2020 yılında Yasak Elma dizisinde Halit’in kızı Lila karakterini canlandırdı. Şimdi de Uyanış Büyük Selçuklu kadrosuna dahil oldu.

Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tekiş – Atılgan Gümüş Kimdir?

3 Temmuz 1976 tarihinde Hatay’da dünyaya gelmiştir. 1996 yılından itibaren oyunculuk kariyerine devam etmektedir. Eğitimli oyunculardan olan Atılgan Gümüş İstanbul Devlet Konservatuarı tiyatro bölümündeki eğitiminin yanı sıra yine İstanbul Devlet Konservatuarı’nda yarı zamanlı şan eğitimini tamamlayarak iki bölümden de başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Kahraman Nasirov Dance Studio’da üç yıl süreyle dans eğitimi almıştır.

Atılgan Gümüş’ün rol aldığı diziler; Kuruluş Osman dizisinde Moğol Komutanı Arık Böke rölüne hayat verdikten sonra şimdi ise bir başka tarih dizisi olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Melikşah’ın kardeşi Melik Tekiş’e hayat verecek.

Uyanış Büyük Selçuklu Çaka Bey – Okan Şenozan Kimdir?

Okan Şenozan, 29 Mart 1968 Ankara doğumludur. İlk, orta ve liseyi Ankara’da okudu. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Daha sonra devlet tiyatrolarında görev almaya başladı. Oyunculuğunun yanı sıra televizyon, sinema ve seslendirme çalışmaları da yapmaktadır. İyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Evli ve iki kızı vardır.

İlk oyunculuk deneyimini 2000 yılında Bizim Evin Halleri dizisinde Sayhan karakteri ile yaşadı. Ardından 2004 yılında Sahra dizisinde, 2005 yılında Ne Seninle Ne Sensiz dizisinde rol aldı. Daha sonra 2008 yılında Unutma Beni dizisindeki Muzaffer karakteri ile dikkatleri çekti. Uzun süre yer aldığı Unutma Beni dizisinden sonra 2011-2018 arasında Beni Affet dizisinde Şahin Ayaz  karakterini canlandırdı. Son olarak 2018 yılında Halka dizisinde Külçe karakterini, ardından Beni Bırakma dizisinde Orhan karakterini canlandırdı.

Uyanış Büyük Selçuklu Ayrılan Oyuncular
Uyanış Büyük Selçuklu Andreas – Osman Sonant Kimdir?

Dizide Andreas, Selçuklu Devleti’nin sınır komşusu ve Selçuklu devletini parçalamak bölmek için her türlü yola başvuran Bizans kalesinin komutanıdır. Bizans’tan özel ajan ve savaşçılar getirtmiş Devleti içten bölmek için mücadele etmektedir.

Osman Sonant, 1 Ocak 1979  İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan mezun olmuştur. 1997 yılında İstanbul Bahçelievler Belediye Tiyatrosu’nda Yılmaz Gruda’dan aldığı oyunculuk eğitimi ile oyunculuğa ilk adımını atmıştır. 1999 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü’nde oyunculuk lisans eğitimini tamamlamıştır. Çeşitli tiyatro oyunlarında, televizyon dizilerinde ve sinema filmlerinde yer alan oyuncu, 2009 yılında Pandora’nın Kutusu filmindeki Mehmet rolü ile 16. Altın Koza Film Festivali En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülünü kazanmıştır.

İlk oyunculuk deneyimini Yılanlar Hikayesi dizisi ile yaşamıştır. İlk sinema filmi deneyimi ise Kurtlar Vadisi Irak filmi ile olmuştur. Ardından Yolsuzlar Çetesi, Memleket, Kırık Kalpler Bankası, İtirazım Var, Yangın Var sinema filmlerinde de rol almıştır. Ayrıca Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi,  Fi, Görünen Adam, Beş Kardeş, Ben de Özledim, Leyla ile Mecnun,Türk Malı ve Ufak Tefek Cinayetler dizilerinde oynamıştır.

Rol Aldığı Dizi ve Filmler:
2020-Uyanış: Büyük Selçuklu  (Andreas)

2020-Ya İstiklal Ya Ölüm (Ali Fuat Paşa)

2020-Rise of Empires: Ottoman / Diriliş Osman (Loukas Notaras)

2019-Zengin ve Yoksul (Yavuz)

2018-Ufak Tefek Cinayetler (Kerim Adil Sağlam)

2017-Görünen Adam (İsfendiyar)

2017-Fi (Sadık)

2016-Yolsuzlar Çetesi

2015-Son Takla (Cemil)

2015-Memleket (Kıney)

2015-Kırık Kalpler Bankası (Ece)

2014-İtirazım Var (Cihan Demir)

2015-Beş Kardeş (Orhan)

2013-Ben de Özledim  (Osman)

2011-2012-Leyla ile Mecnun (Yavuz)

2011-Yangın Var (Koşman)

2010-Ustalar, Alimler ve Sultanlar (Fatih Sultan Mehmet)

2010-Türk Malı (Sifo)

2010-Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (Yavuz)

2008-Pandora’nın Kutusu (Mehmet)

2006-Kurtlar Vadisi Irak (Amerikan Çavuş)

2001-Yılan Hikayesi (Nihat Polis memuru)

Uyanış Büyük Selçuklu Elçin Hatun – Leyla Lydia Turgutlu kim?

Kutalmış Oğlu Süleyman Şahın güzeller güzeli ve Zeki kızı Elçin Hatun. 29 Ekim 1989 tarihinde Almanya’da doğmuştur. 5 yıl Keman ve müzik dersleri aldı. Sanata yatkınlığı onu oyuncu olmaya yönlendirdi. Kendisi 2008 yılında yapılan Miss Turkey Yarışmasında birinci olmuştur. Es Es, Karadayı, İçimdeki Ses, Kirli Beyaz, Günce, Deli Bal, Tatlı İntikam, Kızım ve son olarak Uyanış Büyük Selçuklu dizisi oyuncularından.

Uyanış Büyük Selçuklu Korkut Ata – Ertuğrul Postoğlu

Uyanış Büyük Selçuklu Behram – Erdem Akakçe Kimdir?

Erdem Akakçe, 13 Aralık 1975 Konya doğumludur. Ankara Özel Yükseliş Koleji’nden sonra Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. Profesyonel sahne yaşamına ilk kez Dostlar Tiyatrosu’nun sergilediği Yalınayak Sokrates adlı oyunla başladı. İlk dizi oyunculuk deneyimini 2002 yılında Biz Size Aşık Olduk dizisinde Harun karakteri ile yaşadı. Ardından Bir İstanbul Masalı, Anlat İstanbul, Kış Masalı, Elde Var Hayat gibi birçok tiyatro, dizi ve filmde rol alan oyuncu son olarak 2019 yılında Vuslat dizisinde Meczup Abdullah karakterini canlandırdı.

Uyanış Büyük Selçuklu Emir İlteber -Taner Turan Kimdir?

Taner Turan, 17 Aralık 1969 Erzurum doğumludur. İlkokul ve ortaokul eğitimini İzmit’te tamamladı. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Ana Sanat Dalı Oyunculuk Bölümü mezunudur. Sivas Devlet Tiyatrosu ve Bursa Devlet Tiyatrosu’nda görev aldı. 2000 yılında Dikkat Bebek Var dizisi ile televizyon dünyasına geçiş yaptı. Ardından Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Ölene Kadar, Paramparça, Şeref Meselesi, Muhteşem Yüzyıl, Ezel, Kurtlar Vadisi Pusu, Tatlı Hayat, Dadı gibi yapımlarda rol aldı. Son olarak 2019 yılında Kimse Bilmez dizisinde Köksal karakterini canlandırdı.

<<Uyanış Büyük Selçuklu dizisi nerede çekiliyor öğrenmek için tıkla>>

Etiketler