Uyanış Büyük Selçuklu Turna Hatun Kimdir? Tarihte Varmı?

Uyanış Büyük Selçuklu Turna Hatun Kimdir? Tarihte Varmı?

2020 yılında TRT1’de yeni başlayan dizi kısa sürede Pazartesi gününün en çok izlenen dizisi oldu. Dizi ile ilgili en çok merak edilen Uyanış Büyük Selçuklu Turna Hatun kimdir, tarihte varmı, gerçek adı ne ayrıntılı bilgi haberimizde.

Uyanış Büyük Selçuklu Turna Hatun Kimdir, Tarihte Varmı? Gerçek Adı Ne?

Güzelliği dillere destan, şifacılığı ile bedenleri, güzel huyu ile gönülleri mest eden Türkmen kızı. Sencer’in hayatının aşkı.

Tarihte Turna Hatun Kimdir?

Tarihte Sencer’in eşi Türkan Hatun’dur. Turna Hatun tarihte varmıdır  yoksa dizide Terken Hatun ile isim karışıklığı olmasın diye mi düşünülmüştür bilinmemektedir.

Sevda Erginci Kimdir?

Sevda Erginci, 1993 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitimini Kenter Tiyatrosu’nda tamamladı. İlk oyunculuk deneyimini  15 yaşında Semaver Kumpanya çocuk tiyatrosunda Paki ve Çiçekleri isimli  oyun ile yaşadı.
Kariyerine ilk adımını 2012 yılında başrolü Ozan Güven ve Özgü Namal’ın paylaştığı Koyu Kırmızı adlı dizide Ayşe karakterini canlandırarak atmıştır. 2015 yılında Best Model Of Turkey güzellik yarışmasında 1. Olmuştur. Ardından Hayat Bazen Tatlıdır, Veda, Karagül ve Ver Elini Aşk dizilerinde rol almıştır. 2015 yılında Uzaklarda Arama sinema filminde rol alarak sinema dünyasına da adım atmıştır. 2017 yılında Yasak Elma dizisindeki Zeynep karakteri ile en iyi çıkış yapan kadın oyuncu ödülünü aldı. Sosyal medyada hayranları oldukça fazla olan bir oyuncudur.

 

Rol Aldığı Filmler ve Diziler

2019 – Sevgili Geçmiş (İpek) (TV Dizisi)

2018 – Yasak Elma (Zeynep) (TV Dizisi)

2017 – Ver Elini Aşk (Ayperi) (TV Dizisi)

2016 – Hayat Bazen Tatlıdır (Sevda) (TV Dizisi)

2015 – Uzaklarda Arama (Nazlı) (Sinema Filmi)

2013 – 2014 – Karagül (Ayşe) (TV Dizisi)

2012 – Veda (Lamia) (TV Dizisi)

2012 – Koyu Kırmızı (Ayşe) (TV Dizisi)

<<Uyanış Büyük Selçuklu tüm oyuncu kadrosunu görmek için tıkla>>

Etiketler